Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

image.cz
aktualizováno 19.01.
Tisková zpráva

JEN DŘEVU NEUBÍRAJÍ LÉTA NA KRÁSE

Dřevo je magické. Věda již samozřejmě vysvětlila, proč má pozitivní vliv na naše rozpoložení, proč je schopno dobíjet životní baterky.

image.cz
aktualizováno 29.01.
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

image.cz
aktualizováno 19.12.
Tisková zpráva

Dáváme ŽIVOTU více prostoru

Co les, to unikátní ekosystém. Sídliště milionů symbioticky provázaných živočišných a rostlinných organismů. Od velkých po okem neviditelných. Každý les je samostatnou planetou ve vesmíru krajiny. Územím s vlastními zákony, citlivým na jakýkoli zásah.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

image.cz
11.12.
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

image.cz
11.12.
Tisková zpráva

PŘICHÁZÍ ČAS CHŘIPEK, KAŠLE a RÝMY... JAK S NIMI BOJOVAT?

Je to vůbec možné? Vesměs jde o vysoce nakažlivé choroby. K nákaze stačí, když na vás postižený promluví. Přitom o své nemoci ještě ani nemusí vědět, protože je teprve v inkubační době. Má tedy smysl se o něco pokoušet? Není snazší smířit se s faktem, že si člověk párkrát poleží?

image.cz
07.12.
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

image.cz
aktualizováno 20.11.
Tisková zpráva

Nastává doba dřevěná! Dejte jí prostor, dáte ho i sobě

Můžete namítnout, že doba dřevěná nikdy neskončila. Je to pravda, ale i není. Poslední desetiletí zatlačila dřevo do pozadí. Popularitě se těšily plasty, kovy, beton, lisované recykláty a podobně. Někdy i z nutnosti, protože si řada zemí lesy v průběhu své historie vyplenila, a dřevo se tak pro ně stalo nedostatkovým materiálem. Někdy pouze z touhy po něčem „zaručeně“ lepším, modernějším, odolnějším. Doba však nazrála k návratu dřeva jako materiálu vhodného k výrobě prakticky čehokoli. V České republice obzvláště. Proč?

image.cz
13.11.
Tisková zpráva

Vyberte si rybí recept z dílny našich předků

Kapr pečený s brambory nebo candát po domácku? Máme pro vás zajímavé recepty, které používali naši předci.

image.cz
06.11.
Tisková zpráva

Kam nejlépe pro čerstvou rybu? Odpověď vás nejspíš překvapí.

Je v dnešní době jednoduché sehnat čerstvé rybí maso? Na internetu se dá sehnat cokoliv, ale je to správný způsob nákupu zrovna ryb? Pro někoho možná ano, ale pak nemáte jistotu, že je rybí maso opravdu čerstvé. Víme, kde koupit opravdu čerstvou sladkovodní rybu a v konečném důsledku můžete i ušetřit.

image.cz
30.10.
Tisková zpráva

Jsou ryby drahé? Podle odborníků je to nesmysl.

Češi nepatří zrovna mezi výrazné jedlíky ryb. Ve světě se spotřebuje v průměru šestnáct kil na člověka ročně, v Čechách je to jen pět kil. Čím je to způsobené? Jeden z důvodů může být zažitý úzus, že rybí maso je příliš drahé. To ale dnes již vyvrátí každý odborník.