Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

image.cz
aktualizováno 20.11.
Tisková zpráva

Nastává doba dřevěná! Dejte jí prostor, dáte ho i sobě

Můžete namítnout, že doba dřevěná nikdy neskončila. Je to pravda, ale i není. Poslední desetiletí zatlačila dřevo do pozadí. Popularitě se těšily plasty, kovy, beton, lisované recykláty a podobně. Někdy i z nutnosti, protože si řada zemí lesy v průběhu své historie vyplenila, a dřevo se tak pro ně stalo nedostatkovým materiálem. Někdy pouze z touhy po něčem „zaručeně“ lepším, modernějším, odolnějším. Doba však nazrála k návratu dřeva jako materiálu vhodného k výrobě prakticky čehokoli. V České republice obzvláště. Proč?

image.cz
13.11.
Tisková zpráva

Vyberte si rybí recept z dílny našich předků

Kapr pečený s brambory nebo candát po domácku? Máme pro vás zajímavé recepty, které používali naši předci.

image.cz
06.11.
Tisková zpráva

Kam nejlépe pro čerstvou rybu? Odpověď vás nejspíš překvapí.

Je v dnešní době jednoduché sehnat čerstvé rybí maso? Na internetu se dá sehnat cokoliv, ale je to správný způsob nákupu zrovna ryb? Pro někoho možná ano, ale pak nemáte jistotu, že je rybí maso opravdu čerstvé. Víme, kde koupit opravdu čerstvou sladkovodní rybu a v konečném důsledku můžete i ušetřit.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

image.cz
30.10.
Tisková zpráva

Jsou ryby drahé? Podle odborníků je to nesmysl.

Češi nepatří zrovna mezi výrazné jedlíky ryb. Ve světě se spotřebuje v průměru šestnáct kil na člověka ročně, v Čechách je to jen pět kil. Čím je to způsobené? Jeden z důvodů může být zažitý úzus, že rybí maso je příliš drahé. To ale dnes již vyvrátí každý odborník.

image.cz
23.10.
Tisková zpráva

Co nabízí výlovy našich rybníků? Zábavu a čerstvé ryby za akční ceny.

Máte chuť na čerstvé ryby za nízké ceny a nemáte na podzimní víkendy ještě program? Pak je pro vás ideální navštívit výlovy českých rybníků, které jsou právě teď v plném proudu. Akce pro rodiny s dětmi, užitečné informace od ryzích odborníků, ochutnávky, rybí maso za akční ceny, to vše přinášejí výlovy rybníků. Přijďte se o tom přesvědčit!

image.cz
18.10.
Tisková zpráva

Ryba na talíři stokrát jinak: Tučné ryby patří do udírny!

Udit lze v podstatě jakoukoliv rybu, ovšem čím tučnější rybu použijeme, tím lépe. Pro uzení je tak ideální kapr, tolstolobik nebo úhoř. Vyuzením získávají sladkovodní ryby krom prodloužení trvanlivosti i výborné chuťové vlastnosti. Správným vyuzením získá kůže ryb také krásnou zlatavou barvu.

image.cz
09.10.
Tisková zpráva

Ryba na talíři stokrát jinak: Kaviár z kapra nebo rybí vnitřnosti v oleji?

Chcete zkusit vynikající extravaganci na váš jídelní stůl?

image.cz
02.10.
Tisková zpráva

Ryba na talíři stokrát jinak! Nebo jen kousek smaženého kapra na Vánoce?

Ten, kdo zná jen smaženého kapra a filé, vzpomene si obvykle na rybu jednou do roka, o Vánocích, kdy pouze kvůli tradici sní kousek smaženého kapra. Rybám se také často vytýká, že mají mnoho kostí, někdy také, že zapáchají či že se jimi člověk nezasytí. Jak je to ale doopravdy?

image.cz
25.09.
Tisková zpráva

Správně naložená vepřová krkovice v koření plave. Na ryby musíte ale mnohem střídměji!

Správně zvolenou kombinací chutí a vůní můžete ryby připravit stokrát jinak. S jakým kořením rozhodně nesáhnete vedle?

image.cz
18.09.
Tisková zpráva

Je libo kapra, pstruha nebo candáta? A budeme marinovat, grilovat, rožnit, pošírovat, dusit, vařit, péct, smažit nebo fritovat?

S čerstvou rybou máte jistotu, že kupujete zdravé a voňavé maso. Komu by vadila rybí vůně, zbaví se jí marinováním. Při správné úpravě se můžete vyhnout i kostem, které jsou pro mnoho lidí nepřekonatelnou překážkou.