Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sesunutá trať u Karlových Varů - 1
16.04.
mnohamilionové škody

Na propadlé trati už pracují dělníci. Neštěstí zabránil strojvedoucí

Následky masivního sesuvu půdy na železniční trati u Karlových Varů začali v pondělí odstraňovat dělníci. Neštěstí v sobotu na poslední chvíli zabránil strojvedoucí, který varoval ostatní vlaky. Správa dopravní železniční cesty chce trať mezi Karlovými Vary a Kláštercem nad Ohří obnovit do pondělí alespoň částečně - po jedné koleji. Opravy se podle odhadů vyšplhají na desítky milionů korun.

Kombajn na poli
25.02.
Pole si pronajímají

Zemědělci nemají na odkup půdy! Porostou i ceny potravin, bojí se

Cena zemědělské půdy stoupá a zemědělci už na odkup nemají peníze. Mohou za to podle všeho spekulanti, kteří pole nakupují jako investici. Od loňského roku se prodejní ceny zvýšily o více než patnáct procent.

Pěstování rýže
05.11.
hybridní rostlina

Výzkum předčil očekávání: Miliony lidí může nasytit jediná plodina

Rozsáhlý experiment s rýžovou plodinou, která dokáže odolat slané vodě, přinesl první úspěchy. Pozitivní výsledky podpořily vizi, že nová odrůda této "hybridní rýže" může nasytit až miliony lidí.

Prásk.tv píše:

Dyquain Rogers - 1
čtěte o tématu půda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

2037216
aktualizováno 24.08.
děsivý pohled

VIDEO: Sesuv půdy pohřbil obec ve Švýcarsku, zmizelo 8 lidí!

Nejméně osm lidí z Německa, Rakouska a Švýcarska zmizelo pod nánosy bahna a kamení poté, co se v údolí Val Bondasca na hoře Piz Cengalo uvolnila lavina. Podle odhadů šlo až o čtyři miliony kubických metrů kamení a bahna. Už od středy probíhaly evakuace.

Sesuv půdy v Semilech
13.08.
smutný pohled

Tiskárnu v Semilech zavalila půda! Cvičení psi hledali v hlíně oběti

Sobotní deště stojí pravděpodobně za velkým sesuvem půdy v Semilech ve čtvrti Podmokly. Do pohybu se tam daly desítky kubíků zeminy. Strhly betonový plot a zasáhly až do budovy tiskárny, ve které způsobily milionové škody.

Po povodních jsou lidé v Chile bez pitné vody
aktualizováno 27.02.
povodně a sesuvy

Kritická situace: Chile trápí žízeň, bez pitné vody jsou miliony lidí!

Obyvatele Chile trápí žízeň. Ze dne na den tam zůstalo bez vody až 6 miliónů lidí. Paradoxně za to můžou silné deště a následné povodně a sesuvy půdy, které znečistily hlavní zdroj vody. Kritická situace je především v Santiagu de Chile.

Otevírání dálnice D8
aktualizováno 17.12.
Otevírání dálnice

Poslední úsek dálnice D8 otevřen, hrozí ale, že ho zase brzy zavřou

Ředitelství silnic a dálnic v sobotu dopoledne otevřelo poslední úsek dálnice D8 z Prahy do Ústí nad Labem a Drážďan. Pásku mimo jiných přestřihli prezident Miloš Zeman, ministr dopravy Dan Ťok či vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Řidiči ji budou moci využít odpoledne. Podle premiéra Bohuslava Sobotky ale hrozí další uzavření!

Automobilový průmysl
23.10.
půda nebo průmysl?

Vláda se hádá o nové průmyslové zóny. Potřebujeme je nebo ne?

Ve vládě se rozhořel další vážný spor. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek chce ze státního rozpočtu investovat více než miliardu korun do nových průmyslových zón. S tím ale ostře nesouhlasí ministr financí Andrej Babiš. Podle něj není zapotřebí stavět nové zóny, když v těch stávajících je místa dost. Proti je i ministr zemědělství Marian Jurečka, tomu se zase nelíbí, že plánované průmyslové zóny můžou zemědělce připravit o kvalitní půdu.

Sesuv půdy v Mexiku - 5
08.08.
GALERIE mocná příroda

Sesuvy půdy zabily nejméně 38 lidí! Závaly pohřbily celé domy

Při sesuvech půdy v Mexiku zemřelo nejméně 38 lidí. Oznámily to mexické úřady. Sesuvy způsobily silné deště, které přinesla tropická bouře Earl.

Sucho
19.06.
nezbytná opatření

Suché léto bez vody: Hrozí zákazy pěstování kukuřice i brambor!

Ačkoli v posledních dnech vydatně pršelo, vše nasvědčuje tomu, že v létě nás čekají extrémní sucha. Problémem je pak hlavně zničená půda, která nezadržuje vodu. Ministerstvo zemědělství proto už teď naplánovalo několik protierozních opatření.