Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Díry na Floridě
04.05.
záhadné útvary

Tajemné díry na Floridě: Země se otevírá, lidé mají strach. VIDEO

Své domovy muselo na neurčitou dobu opustit několik obyvatel části Wynchase ve floridském městě Ocala poté, co se bez varování začala otevírat země. Obří díry se objevily na několika místech, úřady se nyní snaží zjistit, co za sesuvy půdy vězí.

Sesunutá trať u Karlových Varů - 1
16.04.
mnohamilionové škody

Na propadlé trati už pracují dělníci. Neštěstí zabránil strojvedoucí

Následky masivního sesuvu půdy na železniční trati u Karlových Varů začali v pondělí odstraňovat dělníci. Neštěstí v sobotu na poslední chvíli zabránil strojvedoucí, který varoval ostatní vlaky. Správa dopravní železniční cesty chce trať mezi Karlovými Vary a Kláštercem nad Ohří obnovit do pondělí alespoň částečně - po jedné koleji. Opravy se podle odhadů vyšplhají na desítky milionů korun.

Kombajn na poli
25.02.
Pole si pronajímají

Zemědělci nemají na odkup půdy! Porostou i ceny potravin, bojí se

Cena zemědělské půdy stoupá a zemědělci už na odkup nemají peníze. Mohou za to podle všeho spekulanti, kteří pole nakupují jako investici. Od loňského roku se prodejní ceny zvýšily o více než patnáct procent.

Prásk.tv píše:

Rodina našla poklad na půdě - 1
čtěte o tématu půda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Pěstování rýže
05.11.
hybridní rostlina

Výzkum předčil očekávání: Miliony lidí může nasytit jediná plodina

Rozsáhlý experiment s rýžovou plodinou, která dokáže odolat slané vodě, přinesl první úspěchy. Pozitivní výsledky podpořily vizi, že nová odrůda této "hybridní rýže" může nasytit až miliony lidí.

2037216
aktualizováno 24.08.
děsivý pohled

VIDEO: Sesuv půdy pohřbil obec ve Švýcarsku, zmizelo 8 lidí!

Nejméně osm lidí z Německa, Rakouska a Švýcarska zmizelo pod nánosy bahna a kamení poté, co se v údolí Val Bondasca na hoře Piz Cengalo uvolnila lavina. Podle odhadů šlo až o čtyři miliony kubických metrů kamení a bahna. Už od středy probíhaly evakuace.

Sesuv půdy v Semilech
13.08.
smutný pohled

Tiskárnu v Semilech zavalila půda! Cvičení psi hledali v hlíně oběti

Sobotní deště stojí pravděpodobně za velkým sesuvem půdy v Semilech ve čtvrti Podmokly. Do pohybu se tam daly desítky kubíků zeminy. Strhly betonový plot a zasáhly až do budovy tiskárny, ve které způsobily milionové škody.

Po povodních jsou lidé v Chile bez pitné vody
aktualizováno 27.02.
povodně a sesuvy

Kritická situace: Chile trápí žízeň, bez pitné vody jsou miliony lidí!

Obyvatele Chile trápí žízeň. Ze dne na den tam zůstalo bez vody až 6 miliónů lidí. Paradoxně za to můžou silné deště a následné povodně a sesuvy půdy, které znečistily hlavní zdroj vody. Kritická situace je především v Santiagu de Chile.

Otevírání dálnice D8
aktualizováno 17.12.
Otevírání dálnice

Poslední úsek dálnice D8 otevřen, hrozí ale, že ho zase brzy zavřou

Ředitelství silnic a dálnic v sobotu dopoledne otevřelo poslední úsek dálnice D8 z Prahy do Ústí nad Labem a Drážďan. Pásku mimo jiných přestřihli prezident Miloš Zeman, ministr dopravy Dan Ťok či vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Řidiči ji budou moci využít odpoledne. Podle premiéra Bohuslava Sobotky ale hrozí další uzavření!

Automobilový průmysl
23.10.
půda nebo průmysl?

Vláda se hádá o nové průmyslové zóny. Potřebujeme je nebo ne?

Ve vládě se rozhořel další vážný spor. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek chce ze státního rozpočtu investovat více než miliardu korun do nových průmyslových zón. S tím ale ostře nesouhlasí ministr financí Andrej Babiš. Podle něj není zapotřebí stavět nové zóny, když v těch stávajících je místa dost. Proti je i ministr zemědělství Marian Jurečka, tomu se zase nelíbí, že plánované průmyslové zóny můžou zemědělce připravit o kvalitní půdu.

Sesuv půdy v Mexiku - 5
08.08.
GALERIE mocná příroda

Sesuvy půdy zabily nejméně 38 lidí! Závaly pohřbily celé domy

Při sesuvech půdy v Mexiku zemřelo nejméně 38 lidí. Oznámily to mexické úřady. Sesuvy způsobily silné deště, které přinesla tropická bouře Earl.