Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dětská výživa Amilk
26.12.
Upozornění pro rodiče

Lékárny stoply prodej dětské výživy, může v ní být salmonela!

Síť lékáren Dr.Max přestala nabízet dětskou výživu značky Amilk od firmy Lactalis. Důvodem je to, že při kontrolách ve Francii se u části sortimentu objevilo podezření na přítomnost salmonely.

3D model bakterií salmonely
aktualizováno 24.12.
nebezpečné potraviny

Na trh se dostala dětská výživa s podezřením na salmonelu

Dětská výživa, u které existuje podezření na kontaminaci salmonelou, se prodávala i na českém trhu, uvedla v sobotu Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Výrobky Amilk od francouzské firmy Lactalis už byly staženy z prodeje v pátek.

Léky
aktualizováno 07.12.
Zapeklitý problém

Budou léky bez doplatku vždy k mání? Rozhodne soud

Léky bez doplatku hledají někteří pacienti marně. Ne vždy je totiž v lékárnách právě ten, který má plně hradit pojišťovna, dostupný. Pacient tak musí sáhnout po jiném, za který už ovšem zaplatí.

Prásk.tv píše:

Natalie Seymour - 1
čtěte o tématu lékárna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Lékař Ilustrační snímek
aktualizováno 18.10.
Rozsáhlý protest

Tisíce lékařů zavírají ordinace, přidají se i některé lékárny

Pokud dnes potřebujete navštívit svého praktického lékaře, nejprve si ověřte, zda vůbec ordinuje. Právě dnešek je totiž dnem rozsáhlého protestu "praktiků", kteří si stěžují, že se jim ministerstvo zdravotnictví dostatečně nevěnuje.

Ilustrační foto-15
29.09.
přepadení lékarny

Žena s parukou přišla se zbraní do lékarny, odnesla si desítky tisíc

Lupička se zbraní v ruce je u nás spíše výjimka. Jedna se ale v pátek objevila v lékárně na pražských Vinohradech. Chtěla peníze. Když dostala několik desítek tisíc korun, z místa beze stopy zmizela. Policii stále uniká.

VÍKEND: Přírodní kosmetika a recept na vlasovou masku
aktualizováno 22.09.

VÍKEND: Přírodní kosmetika a recept na vlasovou masku

Přírodní kosmetika! To je velký trend současnosti, který se už dávno netýká jen žen a dívek. Přitom je to vlastně znovuobjevování dávno objeveného, kde platí, že příroda je nejlepší lékař. Tohle moudro vyznával kdysi lékárník Karel Havlík. Doba mu ale nepřála, jeho lékárna skončila v rukou státu a recepty u popelnice.

Lékárna
aktualizováno 18.09.
velké změny

Na lécích mají kvůli padělkům přibýt kolky. Mohou proto podražit

Léky v Česku budou pravděpodobně dražší. Evropská unie chce lépe hlídat obchod s padělanými léčivy a tak budou muset být léky kolkovány - podobně jako například alkohol. Lékárnám tím ale vzniknou další výdaje, v řádech až statisíců korun. Promítnout by se to mohlo i v konečné ceně léků.

Lékárna
aktualizováno 21.08.
nová vyhláška

Víte, kolik stojí léky na recept? Ať to lékárny prozradí, chce ministr

Lékárníci by měli prozrazovat své ceny za léky, které vydávají na recept. Chce to po nich Ministerstvo zdravotnictví v rámci chystané novely lékárenské vyhlášky. S tím ale nesouhlasí Lékárnická komora - jde prý o citlivý obchodní údaj.

Kašel - 3
aktualizováno 15.08.
léčivé tablety

Oblíbené léky na kašel vyvolávají halucinace! Budou jen na předpis

Pokud si kupujete na kašel pastilky Stopex nebo Meddex Vicks, čeká vás od dnešního dne komplikace. Léky už nebudou volně prodejné, ale budete muset pro předpis k lékaři. Mohou za to jejich halucinogenní účinky.

Léky
24.06.
Lékárníci varují

Výdej léků může kvůli povinným e-receptům zkolabovat!

Už od ledna budou nově recepty na výdej léků povinně jen v elektronické podobě. A to může být podle lékárníků velký problém - systém totiž podle nich není na tak velkou změnu připravený.