Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Venkov - ilustrační foto
02.05.
Přehled Půlmiliardová injekce

Stát posílá na venkov stamiliony na silnice i hřiště. Možná i k vám

Často se objevují slova o tom, že český venkov se pomalu vylidňuje a zvlášť mladá generace prchá "za lepším" do měst. Nepříznivý trend se pokouší zvrátit ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), které do nejmenších obcí nalije více než půl miliardy korun.

Zavřená prodejna COOP
aktualizováno 13.04.
Vytlačují je markety

Na venkově brzy nenakoupíte. Vloni skončilo přes 1 000 prodejen

V Česku velmi rychle mizí venkovské prodejny. Poslední průzkumy ukázaly, že jen loni jich zanikla více než tisícovka. Lidem žijícím na vesnici tak reálně hrozí, že budou muset i kvůli drobným nákupům dojíždět. Velký problém je to hlavně pro seniory.

Křečovice - Vesnička má středisková (2014) - 6
10.10.
Volební priority Rozvoj venkova

Jak zastaví vylidňování českého venkova? Strany odhalily plány

Lepší podmínky pro lidi na venkově, podpora malých zemědělců, zlepšení dopravní infrastruktury. Strany se před volbami předhánějí v nápadech, jak zastavit vylidňování českého venkova. Redakce TN.cz se zástupců stran také zeptala, jestli podporují zavedení přímé volby starostů.

Prásk.tv píše:

Viggo Mortensen - 2
čtěte o tématu venkov na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Peníze
18.09.
finanční příspěvek

Chcete hospodu nebo obchod na venkově? Stát nabídne pomoc!

Ve snaze zabránit poklesu podnikání na venkově a jeho vylidňování, se stát rozhodl k radikálnímu kroku. Už příští rok si totiž polepší vesničtí podnikatelé a to nejen v oblasti zemědělství. Živnostníci a ekonomika na vsích se tak dočká mnohamilionové finanční dotace.

Nákup - 1
05.06.
podpora venkova

Nákupy si užijete i na vesnicích! Ministr představil smělý plán

Podpořit prodejny na malých obcích plánuje ministerstvo zemědělství. Vyplývá to z materiálu o možnostech podpory obslužnosti venkova, který dnes schválila vláda.

Pippa je vdaná - 1
aktualizováno 20.05.
svatba roku sekne jí to!

A už je vdaná! Sestra vévodkyně Kate si vzala miliardáře. GALERIE

Velká Británie žije svatbou roku. Dnes si dlouholetého přítele, miliardáře Jamese Matthewse, vzala sestra vévodkyně Kate - Pippa. Obřad se konal v kostele u Londýna, hostina v rodinném sídle, kde Pippa i její sestra Kate vyrostly.

Malý obchod
06.03.
anketa útěk do měst

Vesnické obchody mizí. A hned po nich z vesnic utíkají lidé!

Na jednu stranu stát utahuje malým podnikatelům šrouby, navaluje na ně další náklady, byrokracii a administrativu. Teď se rýsuje nápad, že se naopak ze státního budou dotovat malé obchody na vesnicích. Přišel s ním ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.

Venkov - ilustrační foto
03.03.
Anketa Přehled opatření

Stát chce zastavit vylidňování venkova. Na tohle dá miliardy

Ministerstvo zemědělství chce zastavit trend, kdy se malé obce na českém venkově vylidňují. Na jejich oživení chce připravuje opatření, která vyjdou na několik miliard korun. Podnikatelé, kteří budou v těchto obcích podnikat, se dočkají výhodnějších úvěrů a daňových paušálů. Občané by se měli dočkat rychlého internetu.

Vesnice roku
aktualizováno 01.07.
Vesnice roku

Nej obce České republiky! Tady jsou vítězové ze všech krajů

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo 13 krajských vítězů soutěže o vesnici roku 2016. Ze třináctky krajských vítězů vzejde na konci léta obec, která se bude moci chlubit titulem Vesnice roku 2016. Hodnotitelé posuzují hned několik kritérií.

Tom Cruise prodává své venkovské sídlo v britském hrabství Sussex
aktualizováno 11.01.
přepych na prodej

Tom Cruise prodává své domy! V nabídce je i toto venkovské sídlo

Hollywoodský herec Tom Cruise prodává své třetí sídlo. Tentokrát se jedná o přepychový dům v britském hrabství Sussex. Jeho hodnota je přitom vyčíslena na více než sedm milionů dolarů!