Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bomba se vzkazem pro ISIS
Aktualizováno Dnes 15:21
Odveta v Sýrii

Pomsta za útok: Z Manchesteru s láskou, napsali na bomby na ISIS

Alespoň nějak pomstít teroristický útok v Manchesteru chtěli členové britského Královského letectva. Na jednu z bomb proto napsali "S láskou z Manchesteru" a vypálili ji na pozice Islámského státu v Sýrii. Fotka střely se téměř okamžitě začala šířit sociálními sítěmi.

Slavnostní ceremoniál na summitu NATO
Aktualizováno Dnes 13:08
důležitý summit

NATO vstoupí do koalice proti ISIS, do boje se ale nezapojí

Severoatlantická aliance se jako celek stane součástí mezinárodní koalice bojující v Iráku a Sýrii s teroristickou organizací Islámský stát (IS). S rozhodnutím prezidentů a premiérů členských zemí NATO, kteří se dnes sešli v Bruselu, seznámil novináře generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Neznamená to zapojení do bojových operací, jde podle něj hlavně o významný politický signál.

Výcvikový tábor ISIS v Egyptě na Sinajském poloostrově - 2
Aktualizováno 23.5. 2017 08:15
Exploze na koncertě

ISIS slaví útok v Manchesteru, oficiálně se k němu nepřihlásil

Islamisté oslavují útok v Manchesteru. Na twitterových účtech napojených na Islámský stát se objevily oslavné zprávy. Teroristická organizace se ale k útoku zatím oficiálně nepřihlásila. Při explozi v předsálí multifunkční haly zahynulo 22 lidí, 59 bylo zraněno.

Prásk.tv píše:

Baba Vanga - 4
čtěte o tématu ISIS na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Exploze bomby MOAB
Aktualizováno 15.4. 2017 08:27
Útok v Afghánistánu

Nová bilance amerického útoku: Největší bomba zabila 90 islamistů

Nejméně 90 bojovníků Islámského státu zabila podle agentury AFP bomba, kterou americká armáda ve čtvrtek shodila na jeskynní komplex na východě Afghánistánu. USA při tomto útoku poprvé použily svou nejsilnější nejadernou bombu GBU-43 se zhruba 11 tunami výbušniny.

Exploze bomby MOAB
Aktualizováno 14.4. 2017 20:36
36 mrtvých islamistů

Vypaření se či rozdrcené orgány. Takhle zabíjí nejsilnější bomba

Američané nasadili v Afghánistánu nejsilnější konvenční pumu přezdívanou "matka všech bomb". Monstrum s 11 tunami výbušnin použili ke zničení podzemního komplexu Islámského státu. Podle ministerstva obrany zabil útok 36 islamistů. Následky exploze takové pumy jsou neskutečně ničivé.

radikální názory

"Vládne vám idiot!" Islámský stát se opřel do Donalda Trumpa

Radikální organizace Islámský stát se poprvé od nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta vyjádřila k jeho zvolení. "Neexistuje už víc důkazů o tom, že vám vládne idiot," trefoval se do Trumpa mluvčí teroristů. Prezident je dlouhodobým odpůrcem ISIS, organizaci chce zlikvidovat.

zákeřná past

Drsná taktika ISIS! Bomby dávají do televizí, ledniček i hraček

Teroristé Islámského státu, kteří se stahují na všech frontách, po sobě zanechávají spálenou zemi. Snaží se napáchat co největší škody a zaminovávají celé oblasti. Bomby ukrývají s cílem co nejvíce ublížit, trhaviny tak umisťují do ledniček nebo i dětských hraček.

spojenci pomáhají

NATO zesílí pomoc v Iráku. Vyškolí i zdravotníky, pyrotechniky, údržbu

Severoatlantická aliance zesílí svou pomoc v Iráku, uvedl po dnešním jednání ministrů zahraničí členských zemí generální tajemník organizace Jens Stoltenberg. V zemi, kde se odehrává část bojů s teroristickou organizací Islámský stát (IS), začne nově školit vojenské zdravotníky a pomůže s údržbou tanků a další obrněné techniky.

Islámský stát
Aktualizováno 23.3. 2017 06:32
Teror u parlamentu

ISIS oslavuje útok v Londýně! "Je to teprve začátek," hrozí Evropě

Teroristický útok v Londýně už na sociálních sítích oslavují členové Islámského státu. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, podle britských médií měl ale útočit radikální muslim. Útočník zabil tři lidi a 29 dalších zranil.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.