Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Exploze bomby MOAB
Aktualizováno 15.4. 2017 08:27
Útok v Afghánistánu

Nová bilance amerického útoku: Největší bomba zabila 90 islamistů

Nejméně 90 bojovníků Islámského státu zabila podle agentury AFP bomba, kterou americká armáda ve čtvrtek shodila na jeskynní komplex na východě Afghánistánu. USA při tomto útoku poprvé použily svou nejsilnější nejadernou bombu GBU-43 se zhruba 11 tunami výbušniny.

Exploze bomby MOAB
Aktualizováno 14.4. 2017 20:36
36 mrtvých islamistů

Vypaření se či rozdrcené orgány. Takhle zabíjí nejsilnější bomba

Američané nasadili v Afghánistánu nejsilnější konvenční pumu přezdívanou "matka všech bomb". Monstrum s 11 tunami výbušnin použili ke zničení podzemního komplexu Islámského státu. Podle ministerstva obrany zabil útok 36 islamistů. Následky exploze takové pumy jsou neskutečně ničivé.

radikální názory

"Vládne vám idiot!" Islámský stát se opřel do Donalda Trumpa

Radikální organizace Islámský stát se poprvé od nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta vyjádřila k jeho zvolení. "Neexistuje už víc důkazů o tom, že vám vládne idiot," trefoval se do Trumpa mluvčí teroristů. Prezident je dlouhodobým odpůrcem ISIS, organizaci chce zlikvidovat.

Prásk.tv píše:

Baba Vanga - 4
čtěte o tématu ISIS na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

zákeřná past

Drsná taktika ISIS! Bomby dávají do televizí, ledniček i hraček

Teroristé Islámského státu, kteří se stahují na všech frontách, po sobě zanechávají spálenou zemi. Snaží se napáchat co největší škody a zaminovávají celé oblasti. Bomby ukrývají s cílem co nejvíce ublížit, trhaviny tak umisťují do ledniček nebo i dětských hraček.

spojenci pomáhají

NATO zesílí pomoc v Iráku. Vyškolí i zdravotníky, pyrotechniky, údržbu

Severoatlantická aliance zesílí svou pomoc v Iráku, uvedl po dnešním jednání ministrů zahraničí členských zemí generální tajemník organizace Jens Stoltenberg. V zemi, kde se odehrává část bojů s teroristickou organizací Islámský stát (IS), začne nově školit vojenské zdravotníky a pomůže s údržbou tanků a další obrněné techniky.

Islámský stát
Aktualizováno 23.3. 2017 06:32
Teror u parlamentu

ISIS oslavuje útok v Londýně! "Je to teprve začátek," hrozí Evropě

Teroristický útok v Londýně už na sociálních sítích oslavují členové Islámského státu. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, podle britských médií měl ale útočit radikální muslim. Útočník zabil tři lidi a 29 dalších zranil.

Irácká armáda pokračuje v osvobozování Mosulu
Aktualizováno 20.3. 2017 18:34
Obklíčení v Mosulu

Bitva o Mosul: Bojovníci ISIS už nemají kam utéct. MAPA BOJIŠTĚ

Nad vládou Islámského státu v severním Iráku se stahují mračna. Bojovníci Islámského státu ovládají ještě historickou část města a čtvrti na západě města. Území kolem už ale ovládají jednotky irácké armády kurdských milic. Civilisté, kteří zůstali v části Mosulu ovládané Islámským státem, zažívají peklo.

STŘEPINY: Bitva o Mosul

Řím skončí v plamenech. Takový výhružný nápis objevil náš spolupracovník Radan Šprongl na zdech podzemního výcvikového centra islámského státu u Mosulu.

Syrská armáda se připravuje na postup do Palmýry
Aktualizováno 2.3. 2017 22:13
osvobození města

Syrská armáda oslavuje, vojáci se dostali hluboko do Palmýry

Syrská armáda a její spojenci slaví úspěch, podle posledních zpráv se jim podařilo vyhnat radikály ISIS z města Palmýra, které nyní ovládají. Podruhé se tak podařilo osvobodit historické město, ve kterém radikálové zničili významné památky.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 1.3. 2017 20:32
válka s ISIS

Odpalte se, nebo zmizte do hor! Vůdce IS vyzval k ústupu

Irácká armáda zaznamenala významný úspěch v dobývání Mosulu. Obsadila poslední únikovou cestu z města. K úplnému obklíčení radikálů už chybí málo. A naznačuje to i reakce islamistů. Ti prý město narychlo opouštějí. Zelenou jim k tomu dal i sám Abú Bakr Bagdádí.