Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Horská služba při cvičení
03.06.
Výjezdy horské služby

Na horách se zranily tisíce lidí! Tohle je nejrizikovější sport

Rekordní počet zásahů zaznamenala v zimní sezóně horská služba. Záchranáři vyráželi k více než 7,5 tisícům případů, nejvíc úrazů utrpěli sjezdoví lyžaři a snowboardisti.

Horská služba
26.05.
Pohřešovaný od října

Smutný konec pátrání: V Tatrách zřejmě našli tělo českého turisty

Slovenská záchranná služba na svém webu informovala, že se patrně podařilo najít ostatky českého turisty, který zmizel vloni v říjnu ve Vysokých Tatrách. Ostatky našli polští záchranáři na jejich straně Tater.

Pád ženy v Tiských stěnách
02.05.
nebezpečný pád

Žena při slaňování spadla z výšky 15 metrů! Velmi těžce se zranila

Pravděpodobně chyba v jištění stála za úterním hrozivým pádem sedmačtyřicetileté horolezkyně v Tiských stěnách na Ústecku. Žena při slaňování spadla z výšky asi patnácti metrů a těžce se zranila. Musel pro ni letět vrtulník.

Prásk.tv píše:

Štěpán Sokol
čtěte o tématu horská služba na Prásk.tv
Záchrana českých turistů
aktualizováno 31.03.
náročná záchrana

VIDEO: Zbloudilé Čechy hledali v horách za tmy, žena se zranila!

Nevěděli, kde jsou, žena se navíc zranila a nemohla pokračovat v cestě. Rozhodnutí dvojice Čechů vydat se na túru po uzavřeném turistickém chodníku se ukázalo jako opravdu nešťastné. Dvojice v Malé Fatře zabloudila, za tmy je tak museli hledat horští záchranáři.

Vlk
07.03.
Zmatený senior

Muž sledoval stopy vlků, ztratil se v Krušných horách! Netušil, kde je

Složitou pátrací akci rozpoutal senior z Německa v Krušných horách. Ztratil se při sledování stop vlků - v hustém porostu, kde téměř není signál. Nakonec museli záchranáři horské služby prohledat všechny cesty, muže našli v dobrém stavu, i když dezorientovaného.

Horská služba
aktualizováno 23.02.
noční pátrání

Poplach na Šumavě: Mladík se ztratil cestou z bowlingu

Poměrně dlouhou noční procházku si užil jednadvacetiletý mladík na Šumavě. V noci na pátek se vydal na Zadově z bowlingu, kde popíjel s kamarády. Při cestě se od party odpojil a zabloudil v lesích. Horská služba ho našla ve tři ráno.

Letecká záchranná služba při cvičení
20.02.
horská služba

Bobista vyletěl z trati do potoka, kvůli zranění pro něj letěl vrtulník

Jezdec na plastových bobech vyletěl z dráhy a spadl přímo do potoka. Při tom si vážně poranil páteř, do akce tak vyrazili záchranáři horské služby, nehodu naštěstí měli kousíček, na pomoc zraněnému tak přispěchali během pár minut. Kvůli poraněné páteři nakonec na místo vyrazil i vrtulník.

Záchrana v lavině
aktualizováno 19.02.
Lavinové neštěstí

Další lavina zabíjela. Ve Vysokých Tatrách zemřel polský horolezec

Skupina polských horolezců strhla v neděli ve Vysokých Tatrách lavinu, která dva z nich zcela zasypala. Pětatřicetiletý muž nepřežil, třicetiletá žena v kritickém stavu bojuje v nemocnici o život. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba.

Horská služba - záchrana
aktualizováno 04.02.
rady pojišťoven

Zraněných na svazích přibývá, takhle postupujte po srážce

Začaly jarní prázdniny a tisíce lidí vyrazily na hory do Česka i do zahraničí. Se zimními sporty se pojí určité riziko zranění a to se nemusí vyhnout ani zkušeným lyžařům, které může například srazit nezkušený jezdec. Ať už je na vině kdokoliv, jakmile dojde ke kolizi a úrazu, je dobré vždy situaci aktivně řešit.

Letecká záchranná služba při cvičení
aktualizováno 04.02.
horská služba

Při těžkém zásahu v Beskydech uslyšeli záchranáři volání o pomoc

Velmi náročný víkend měli záchranáři z Horské služby Beskydy. U těžkých případů zasahovali v sobotu hned dvakrát, v jednom případě navíc zachránili dvě osoby. Oba zásahy ukázaly, že jsou turistické chodníky a cesty v Beskydech namrzlé, lidé by neměli vyrážet bez nesmeků.