Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výbuch bomby v Kábulu
aktualizováno 16.06.
Plán Pentagonu

Válka nekončí, USA pošlou do Afghánistánu další tisíce vojáků

Spojené státy pravděpodobně vyšlou další čtyři tisíce vojáků do Afghánistánu. S odvoláním na zdroje z Pentagonu to tvrdí agentura AP. Američané prý tak chtějí odblokovat situaci v zemi. Centrální vláda v Kábulu se západní podporou kontroluje pouze část území a nedaří se jí porazit jednotky islamistických skupin.

Policie - ilustrační foto
10.02.
Muži zákona

Na Rychnovsko míří tisíce dělníků, policie povolá posily

V Královéhradeckém kraji a především na Rychnovsku by kvůli růstu průmyslové zóny Kvasiny - Solnice a příchodu tisíců nových zaměstnanců mělo přibýt 42 policistů.

Vzpoura v Mexické věznici
aktualizováno 12.02.
vzpoura ve věznici

BOJ O NADVLÁDU: Gangy se do sebe pustily! 49 trestanců zemřelo

V mexickém vězení propukly obrovské nepokoje, při kterých zemřelo 49 trestanců. Válku na život a na smrt rozpoutala hádka šéfů dvou znepřátelených drogových kartelů. Ti se hádali o to, kdo je ve věznici pánem.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Miloš Zeman o uprchlících
15.09.
posily na hranicích

Zeman: Proti uprchlíkům bychom měli nasadit policii i armádu

Prezident Miloš Zeman podporuje návrh, aby českou hranici střežily společné hlídky policie a armády. Ty by měly zachytávat ilegální imigranty hned na hranici tak, aby se nedostali do vnitrozemí, řekl prezident v Brně novinářům.

V Maďarsku staví plot proti uprchlíkům - 3
aktualizováno 25.08.
uprchlická krize

Plot proti migrantům už nestačí! Maďaři vyslali na hranice posily

Maďarsko vyslalo policejní posily k hranicím se Srbskem, kudy do země navzdory pokračující stavbě plotu stále proudí tisíce uprchlíků. Tým 25 vyšetřovatelů se má soustředit zejména na sledování pašeráckých gangů a nelegální překračování hranic.

Americké tanky Abrams v Rize
15.06.
budou i v česku?

Kvůli Rusku pošlou USA do Evropy tanky, děla a vojáky

Spojené státy plánují rozmístění těžké vojenské výzbroje v pobaltských a východoevropských státech, aby uklidnily tamní spojence, které znervóznila ruská intervence na Ukrajině. Uvedl to v sobotu podle agentury Reuters nejmenovaný vysoký představitel Spojených států.