Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Falešný kečup z Kauflandu
10.08.
klamání spotřebitele

Kaufland nabízel falšovaný kečup! Měl o 30 procent méně rajčat

Přes třicet procent rajčat chybělo oproti etiketě v kečupu značky K-Classic, který nabízel obchodní řetězec Kaufland. Laboratorní analýzou to zjistili kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), kteří nyní chtějí prohřešek ztrestat pokutou.

Utajený šéf - Martin Šampalík
16.05.
Utajený šéf

Martin se málem prozradil! Popsal změny i to, jak se cítil po kritice

Ve středu mohli diváci sledovat další díl reality show Utajený šéf. Tentokrát si práci svých zaměstnanců vyzkoušel spolumajitel restauračního řetězce Martin Šampalík. Práce mu moc nešla, prý se ale hodně poučil. Co se ve firmě po natáčení změnilo?

Zaměstnanci Lidl
aktualizováno 21.02.
nástupní mzda

Lidl razantně zvyšuje platy! Prodavačky dostanou až 28 tisíc

Od 1. března 2018 činí nástupní mzda zaměstnanců a zaměstnankyň Lidlu na pozici prodavač(ka)/pokladní při čtyřicetihodinovém úvazku 28 tisíc korun. Po dvou letech práce přesáhne jejich mzda 30 tisíc korun. Zároveň budou mít možnost v ještě větší míře využívat výrazně zkrácené úvazky, nově i 25 hodin týdně.

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Řecko bez kříže
aktualizováno 01.09.
anketa kontroverzní krok

Lidl z řeckých kostelů odstranil kříže! Vysvětlení štve zákazníky

Obchodní řetězec Lidl odstranil ze všech reklamních poutačů na akci Řecký týden kříže z modrých kupolí ostrova Santorini. Má jít o snahu zachovat politickou a náboženskou neutralitu.

Nákup - 2
aktualizováno 12.06.
slibují, co nemají

Velké řetězce šidí zákazníky! Zboží z letáků v obchodech nenajdete

Akční zboží, které obchody nabízejí ve svých letácích, často v době zahájení prodeje v regálech nenajdete. Česká obchodní inspekce ČOI) provedla 55 kontrol, pochybení přitom neobjevila jen ve čtyřech případech!

Ukradené fotografie z plastických operací
02.06.
plastická chirurgie

Hackeři ukradli intimní fotky pacientů kliniky. Vydírají tisíce lidí!

V éře internetu už mnoho celebrit ukázalo, proč je potřeba si dávat pozor na své intimní fotky. Ani to ale nemusí stačit, jak se teď přesvědčily tisíce pacientů litevského řetězce klinik plastické chirurgie. Hackeři klinikám ukradli a zveřejnili 25 tisíc fotografií pacientů. Teď vydírají společnost i pacienty.

Černoch v letáku Lidlu
aktualizováno 04.01.
ostudné chování

Čechy pobouřil černoch v letáku Lidlu. Rasisti útočí na obchod

Velký poprask se dnes strhl na českých sociálních sítích kvůli novému letáku společnosti Lidl. Ta si totiž "dovolila" Čechům nabízet mikinu, kterou si na sebe v letáku oblékl muž černé pleti. Lidl tak na sebe přivolal hněv některých zákazníků, které pohled na černocha v letáku pobouřil. Řetězec přiznal, že něco podobného nepamatuje.

Nakupování - 1
aktualizováno 25.06.
Tlak velkých společností

Výrobci přiznávají: Šidíme potraviny kvůli řetězcům!

Mají tak neotřesitelné postavení, že dodavatelům diktují téměř nesplnitelné podmínky. Řeč je o obchodních řetězcích. Výrobci se v anonymním průzkumu teď přiznali, že právě kvůli silnému tlaku řetězců šidí výrobu potravin!

Tesco
02.03.
Spekulace nebo realita?

Tesco se stahuje ze střední Evropy. Nejspíš skončí i v Česku!

Tesco zvažuje utlumit aktivity ve střední Evropě. To by se mělo týkat i Česka, odkud by se mohl tento řetězec také stáhnout. Společnost tyto spekulace, jak to sama označila, odmítá komentovat.

Otevírací doba
aktualizováno 31.10.
zákaz pro řetězce

Senát chce, aby o svátcích bylo zavřeno. Co na to sněmovna?

Prodejny velkých řetězců by měly mít podle představ senátorů o Vánocích, Velikonocích a dalších svátcích zavřeno. Odsouhlasí kontroverzní zákaz také sněmovna?