Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Statistika Europolu

Děsivá bilance: Islamisté loni v Evropě zabili 135 lidí!

Při teroristických útocích islamistů přišlo loni v Evropě o život 135 lidí. Podle agentury DPA to vyplývá ze zprávy Europolu. Ředitel policejní organizace Evropské unie Rob Wainwright v této souvislosti poznamenal, že Evropa po roce 2015 zažila další "nevídanou formu džihádistického teroru".

Nevyšlo jim to

Masakr v Londýně měl být větší! Teroristé si chtěli půjčit náklaďák

Teroristé, kteří před týdnem útočili v Londýně, si původně chtěli půjčit větší, 7,5tunové nákladní auto.Oznámil to velitel protiteroristické jednotky britské metropole Dean Haydon. Masakr, který si vyžádal osm obětí a téměř 50 zraněných, tak mohl být ještě horší.

2006952
Aktualizováno 5.6. 2017 22:33
vyšetřování útoku

Britové zveřejnili identitu dvou teroristů. Policie jednoho znala!

Britská policie dnes zveřejnila identitu dvou ze tří teroristů, kteří v sobotu zabili v Londýně sedm lidí. Jeden z útočníků se narodil v Pákistánu, ale byl britským občanem, v minulosti byl v hledáčku tajných služeb. Druhý útočník byl marocko-libyjského původu.

Prásk.tv píše:

Charlotte Fawell - 1
čtěte o tématu teroristický útok na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Svědectví z Londýna

Čech Michal: Byl jsem tam chvíli před útokem, bylo tam plno turistů

Teroristický útok zasáhl i Čechy žijící v Londýně. I když zatím české ministerstvo zahraničí neuvedlo, jestli je český občan mezi zraněnými nebo dokonce zavražděnými, útok zasáhl do životů tisíců Čechů, kteří v Británii žijí. Jedním z nich je také student Michal Jindra, který byl na místě útoku jen pár hodin před tím, než zde teroristé rozpoutali masakr.

Útok v Londýně

"Všichni na zem! Lehnout!" Muž natočil chaos v hospodě po útoku

Angličan James Yates natočil, jak to bezprostředně po řádění teroristů v londýnské čtvrti Borough Market vypadalo v jedné z místních pivnic.

Útočníci nejprve vjeli dodávkou do chodců, poté vyběhli a bodali do lidí
Aktualizováno 4.6. 2017 12:43
ministr útok odsoudil

České ministerstvo zahraničí nevylučuje, že útok zasáhl i Čechy

České ministerstvo zahraničí nemůže zcela vyloučit, že by mezi zraněnými nebo oběťmi po útocích v Londýně byli nějací Češi. Identifikace obětí může trvat hodiny. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Irena Valentová. Ambasáda je podle ní v kontaktu s metropolitní policií. Identifikace může trvat několik hodin nebo také dnů, dodala.

Vrtulník speciálního komanda přistává na mostě
Aktualizováno 4.6. 2017 12:34
Boj s terorem

První úder Modrého hromu! Britové nasadili nové komando

Během teroristického útoku v Londýně speciální síly britské armády (SAS) poprvé nasadili speciální protiteroristické komando, kterému se říká Modrý hrom (Blue Thunder). To je určeno k okamžitému nasazení proti řádícím teroristům.

Útočníci nejprve vjeli dodávkou do chodců, poté vyběhli a bodali do lidí
Aktualizováno 4.6. 2017 12:20
Teroristický útok

Děsivá svědectví z Londýna: "Vypadalo to, že jí podřízli hrdlo"

Bezprostředně po teroristickém útoku na britskou metropoli se objevují děsivá svědectví, jaké hrůzy se v sobotu večer v Londýně odehráli. Svědci popisují, jak viděli mladou ženu s podříznutým hrdlem, jak se bránili lahvemi a židlemi nebo, jak policisté při přestřelce zasáhli jednoho civilistu do hlavy.

Útočníci nejprve vjeli dodávkou do chodců, poté vyběhli a bodali do lidí
Aktualizováno 4.6. 2017 21:42
Další teror v Británii

Teror v Londýně nepřežilo 7 lidí, 48 zraněných! Policie ví, kdo útočil

Dva teroristické útoky otřásly v noci na neděli centrem Londýna. Nejprve dodávka najela vysokou rychlostí do chodců, poté z ní zřejmě vyběhli útočníci s dlouhými noži a pobodali mnoho lidí. Policie všechny tři agresory zlikvidovala.

Výbuch bomby v Kábulu
Aktualizováno 31.5. 2017 20:24
90 mrtvých

Kábulem otřásla exploze, vytloukla i okna české ambasády!

Při mohutném výbuchu v centru Kábulu bylo zabito nejméně 90 lidí a více než 400 jich skončilo v nemocnici. Velké škody utrpěla německá ambasáda. Ta česká přišla o některá okna. Ani jednomu z českých diplomatů se naštěstí nic nestalo. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.