Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útok selhal

V Mekce zmařili atentát, jeden útočník se radši odpálil sám!

Saúdská Arábie v pátek zmařila teroristický útok ve Velké mešitě v Mekce. Jeden útočník se vyhodil do povětří poté, co se odmítl vzdát bezpečnostním silám.

Statistika Europolu

Děsivá bilance: Islamisté loni v Evropě zabili 135 lidí!

Při teroristických útocích islamistů přišlo loni v Evropě o život 135 lidí. Podle agentury DPA to vyplývá ze zprávy Europolu. Ředitel policejní organizace Evropské unie Rob Wainwright v této souvislosti poznamenal, že Evropa po roce 2015 zažila další "nevídanou formu džihádistického teroru".

Nevyšlo jim to

Masakr v Londýně měl být větší! Teroristé si chtěli půjčit náklaďák

Teroristé, kteří před týdnem útočili v Londýně, si původně chtěli půjčit větší, 7,5tunové nákladní auto.Oznámil to velitel protiteroristické jednotky britské metropole Dean Haydon. Masakr, který si vyžádal osm obětí a téměř 50 zraněných, tak mohl být ještě horší.

Prásk.tv píše:

Charlotte Fawell - 1
čtěte o tématu teroristický útok na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

2006952
Aktualizováno 5.6. 2017 22:33
vyšetřování útoku

Britové zveřejnili identitu dvou teroristů. Policie jednoho znala!

Britská policie dnes zveřejnila identitu dvou ze tří teroristů, kteří v sobotu zabili v Londýně sedm lidí. Jeden z útočníků se narodil v Pákistánu, ale byl britským občanem, v minulosti byl v hledáčku tajných služeb. Druhý útočník byl marocko-libyjského původu.

Svědectví z Londýna

Čech Michal: Byl jsem tam chvíli před útokem, bylo tam plno turistů

Teroristický útok zasáhl i Čechy žijící v Londýně. I když zatím české ministerstvo zahraničí neuvedlo, jestli je český občan mezi zraněnými nebo dokonce zavražděnými, útok zasáhl do životů tisíců Čechů, kteří v Británii žijí. Jedním z nich je také student Michal Jindra, který byl na místě útoku jen pár hodin před tím, než zde teroristé rozpoutali masakr.

Útok v Londýně

"Všichni na zem! Lehnout!" Muž natočil chaos v hospodě po útoku

Angličan James Yates natočil, jak to bezprostředně po řádění teroristů v londýnské čtvrti Borough Market vypadalo v jedné z místních pivnic.

Útočníci nejprve vjeli dodávkou do chodců, poté vyběhli a bodali do lidí
Aktualizováno 4.6. 2017 12:43
ministr útok odsoudil

České ministerstvo zahraničí nevylučuje, že útok zasáhl i Čechy

České ministerstvo zahraničí nemůže zcela vyloučit, že by mezi zraněnými nebo oběťmi po útocích v Londýně byli nějací Češi. Identifikace obětí může trvat hodiny. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Irena Valentová. Ambasáda je podle ní v kontaktu s metropolitní policií. Identifikace může trvat několik hodin nebo také dnů, dodala.

Vrtulník speciálního komanda přistává na mostě
Aktualizováno 4.6. 2017 12:34
Boj s terorem

První úder Modrého hromu! Britové nasadili nové komando

Během teroristického útoku v Londýně speciální síly britské armády (SAS) poprvé nasadili speciální protiteroristické komando, kterému se říká Modrý hrom (Blue Thunder). To je určeno k okamžitému nasazení proti řádícím teroristům.

Útočníci nejprve vjeli dodávkou do chodců, poté vyběhli a bodali do lidí
Aktualizováno 4.6. 2017 12:20
Teroristický útok

Děsivá svědectví z Londýna: "Vypadalo to, že jí podřízli hrdlo"

Bezprostředně po teroristickém útoku na britskou metropoli se objevují děsivá svědectví, jaké hrůzy se v sobotu večer v Londýně odehráli. Svědci popisují, jak viděli mladou ženu s podříznutým hrdlem, jak se bránili lahvemi a židlemi nebo, jak policisté při přestřelce zasáhli jednoho civilistu do hlavy.

Útočníci nejprve vjeli dodávkou do chodců, poté vyběhli a bodali do lidí
Aktualizováno 4.6. 2017 21:42
Další teror v Británii

Teror v Londýně nepřežilo 7 lidí, 48 zraněných! Policie ví, kdo útočil

Dva teroristické útoky otřásly v noci na neděli centrem Londýna. Nejprve dodávka najela vysokou rychlostí do chodců, poté z ní zřejmě vyběhli útočníci s dlouhými noži a pobodali mnoho lidí. Policie všechny tři agresory zlikvidovala.