Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Útok v německém Münsteru - 3
08.04.
Zmařený útok v Berlíně

Teroristé chtěli útočit na půlmaratonu! Policie je zadržela

Německá policie oznámila, že překazila teroristický útok, který se chystal v době půlmaratonu v Berlíně. Policisté zadrželi čtyři podezřelé z okolí atentátníka na vánoční trhy v roce 2016. Atentát měl být odplatou za jeho smrt.

Smutné výročí v Bataclanu - 2
26.11.
bataclan unikl teroristům

Oběť z Paříže: Dva roky nočních můr ho dohnaly k sebevraždě

Před dvěma lety unikl Francouz Guillaume Valette z pařížského klubu Bataclan, ve kterém teroristé zabili 89 lidí. Z děsivého zážitku měl noční můry. Trauma ho nikdy neopustilo a téměř přesně po dvou letech od pařížského masakru spáchal sebevraždu.

Útok na mešitu
aktualizováno 24.11.
teror na sinaji

Masakr v Egyptě: Nejdřív exploze, pak střelba. Útočníci zabili 235 lidí

Dnešní útok radikálů na mešitu na severu Sinajského poloostrova si vyžádal životy více než 200 lidí a zranění nejméně 130 osob. Oznámila to egyptská agentura MENA. Předtím uváděla 115 obětí. Mešita byla napadena v době poledních modliteb. Na celém Sinajském poloostrově byla vyhlášena pohotovost a uzavřena je silnice spojující egyptský Aríš s Rafáhem na hranici palestinského Pásma Gazy.

Prásk.tv píše:

Princ George - 1
čtěte o tématu teroristický útok na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Oběti útoku na Manhattanu - 1
02.11.
teror na manhattanu

Poslední jízda před útokem v New Yorku! Cyklisté se smáli! VIDEO

Pět přátel zahynulo pod koly dodávky, která najela do lidí na Manhattanu. Cyklisté z Argentiny přiletěli do USA na sraz spolužáků z vysoké školy. Na videu je zachycena jejich poslední vyjížďka na kolech jen pár okamžiků před tím, než do nich najela dodávka.

Útočník z Manhattanu
aktualizováno 01.11.
Zabil 8 lidí

Na Manhattanu útočil mladý Uzbek! Vzkazem se přihlásil k ISIS

Útočníkem, který v úterý na Manhattanu dodávkou zabil osm lidí, je podle amerických médií devětadvacetiletý Uzbek Sayfullo Saipov. V USA žije od roku 2010. Policisté ho po útoku postřelili a záchranáři převezli do nemocnice. Podle lékařů ale přežije.

Hamza Bin Laden
02.10.
nejhledanější lidé planety

Bin Ládin je stále hrozbou. Je mezi nejhledanějšími teroristy světa

Hamza bin Ládin (28), syn obávaného Usámy bin Ládina patří v současné době k deseti nejhledanějším lidem světa. Britské speciální jednotky po něm pátrají a mají rozkaz jej zabít nebo zadržet. Obávají se, že by se mohl mstít za smrt svého otce.

Yahyah Farroukh
aktualizováno 18.09.
bombové útoky v metru

Z útoku v londýnském metru je podezřelý mladík ze Sýrie

Britská policie zatkla dva mladíky podezřelé ze spojitosti s pátečním bombovým útokem v londýnském metru. Podezřelými jsou osmnáctiletý mladík iráckého původu a jednadvacetiletý Yahyah Farroukh ze Sýrie.

Výbuch v londýnském metru - 2
aktualizováno 17.09.
Výbuch bomby

V Anglii kvůli teroru v metru zatkli druhého muže, už sedí ve vazbě

Britská policie v souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru dnes zadržela druhého člověka. Jednadvacetiletý muž byl zadržen na západním londýnském předměstí Hounslow a teď je ve vazbě, informovala BBC.

Zesílená bezpečnostní opatření v londýnských ulicích
17.09.
Teror v Londýně

Bomba v metru mohla zničit celý vagón, útočníků mohlo být víc

Při pátečním teroristickém útoku v londýnském metru byla použita trhavina triaceton triperoxid (TATP), kterou často při sebevražedných atentátech používají islámští radikálové. Napsal to v nedělním vydání britský deník The Independent.

Teroristický útok v londýnské stanici metra Parsons Green
16.09.
Opět v provozu

Londýnská stanice metra, kde vybuchla bomba, znovu funguje

Stanice londýnského metra Parsons Green, kde došlo v pátek k teroristickému útoku, byla znovu otevřena. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News. Ve vlaku metra částečně explodovala improvizovaná nálož, která zranila 29 lidí. Útočník zatím nebyl dopaden.