Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Matka policistky zavražděné v Lutychu
31.05.
K útoku se hlásí ISIS

Po útoku v Lutychu jsou z dvojčat sirotci! Smrt mladíka viděla matka

K úternímu útoku v belgickém Lutychu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Útočník při něm zabil dvě policistky a jednoho kolemjdoucího. Vraždil zřejmě už den předtím - bývalého spoluvězně měl ubít kladivem.

Sebevražedný atentát na kostel v Indonésii
aktualizováno 13.05.
desítky zraněných

Před kostely v Indonésii se odpálili atentátníci, nejméně 9 mrtvých!

Na tři křesťanské kostely v Indonésii v neděli zaútočili sebevražední atentátníci. Útočníci se odpálili na prostranství před budovami, kde se nacházeli stovky lidí. Exploze si vyžádaly nejméně devět lidských životů, dalších 40 zraněných je v nemocnici. Policie z útoku podezřívá islámské radikály.

Donald Trump
aktualizováno 06.05.
Další přešlap

Trump v projevu hájil držení zbraní, Francouze rozpálil doběla

Prezident Spojených států Donald Trump svým projevem, ve kterém obhajoval právo na držení zbraní, pobouřil nejbližší spojence. Prohlásil, že kdyby Francouzi a Britové neměli tak přísné zákony omezující nošení zbraní, bylo by méně mrtvých při teroristických útocích, které se odehrály třeba v Paříži nebo Londýně.

Prásk.tv píše:

Princ George - 1
čtěte o tématu teroristický útok na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Útok v německém Münsteru - 3
08.04.
Zmařený útok v Berlíně

Teroristé chtěli útočit na půlmaratonu! Policie je zadržela

Německá policie oznámila, že překazila teroristický útok, který se chystal v době půlmaratonu v Berlíně. Policisté zadrželi čtyři podezřelé z okolí atentátníka na vánoční trhy v roce 2016. Atentát měl být odplatou za jeho smrt.

Smutné výročí v Bataclanu - 2
26.11.
bataclan unikl teroristům

Oběť z Paříže: Dva roky nočních můr ho dohnaly k sebevraždě

Před dvěma lety unikl Francouz Guillaume Valette z pařížského klubu Bataclan, ve kterém teroristé zabili 89 lidí. Z děsivého zážitku měl noční můry. Trauma ho nikdy neopustilo a téměř přesně po dvou letech od pařížského masakru spáchal sebevraždu.

Útok na mešitu
aktualizováno 24.11.
teror na sinaji

Masakr v Egyptě: Nejdřív exploze, pak střelba. Útočníci zabili 235 lidí

Dnešní útok radikálů na mešitu na severu Sinajského poloostrova si vyžádal životy více než 200 lidí a zranění nejméně 130 osob. Oznámila to egyptská agentura MENA. Předtím uváděla 115 obětí. Mešita byla napadena v době poledních modliteb. Na celém Sinajském poloostrově byla vyhlášena pohotovost a uzavřena je silnice spojující egyptský Aríš s Rafáhem na hranici palestinského Pásma Gazy.

Oběti útoku na Manhattanu - 1
02.11.
teror na manhattanu

Poslední jízda před útokem v New Yorku! Cyklisté se smáli! VIDEO

Pět přátel zahynulo pod koly dodávky, která najela do lidí na Manhattanu. Cyklisté z Argentiny přiletěli do USA na sraz spolužáků z vysoké školy. Na videu je zachycena jejich poslední vyjížďka na kolech jen pár okamžiků před tím, než do nich najela dodávka.

Útočník z Manhattanu
aktualizováno 01.11.
Zabil 8 lidí

Na Manhattanu útočil mladý Uzbek! Vzkazem se přihlásil k ISIS

Útočníkem, který v úterý na Manhattanu dodávkou zabil osm lidí, je podle amerických médií devětadvacetiletý Uzbek Sayfullo Saipov. V USA žije od roku 2010. Policisté ho po útoku postřelili a záchranáři převezli do nemocnice. Podle lékařů ale přežije.

Hamza Bin Laden
02.10.
nejhledanější lidé planety

Bin Ládin je stále hrozbou. Je mezi nejhledanějšími teroristy světa

Hamza bin Ládin (28), syn obávaného Usámy bin Ládina patří v současné době k deseti nejhledanějším lidem světa. Britské speciální jednotky po něm pátrají a mají rozkaz jej zabít nebo zadržet. Obávají se, že by se mohl mstít za smrt svého otce.

Yahyah Farroukh
aktualizováno 18.09.
bombové útoky v metru

Z útoku v londýnském metru je podezřelý mladík ze Sýrie

Britská policie zatkla dva mladíky podezřelé ze spojitosti s pátečním bombovým útokem v londýnském metru. Podezřelými jsou osmnáctiletý mladík iráckého původu a jednadvacetiletý Yahyah Farroukh ze Sýrie.