Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bílý dům - 2
aktualizováno 17.01.
měl podrobný plán

Muž plánoval zaútočit na Bílý dům! Prozradil ho prodej auta

Ve středu ráno zadržela americká policie 21letého Hashera Jallala Taheba. Podle agentů FBI měl podrobně promyšlený plán útoku, na Bílý dům chtěl zaútočit protitankovou střelou. Nejvíc pozornosti americké policie upoutal poté, co prodal svoje auto a nakoupil zbraně.

Podezřelý z rozesílání balíčků s bombou opozičním politikům v USA
aktualizováno 27.10.
MAGAbomber

Na jihu Floridy zatkli podezřelého ze zasílání bomb! Hrozí mu 48 let

Americká televize CNN v pátek navečer uvedla, že federální agenti na jihu Floridy zatkli muže podezřelého Cesara Sayoca (56), který měl rozesílat balíčky s výbušninou opozičním politikům a kritikům Donalda Trumpa. Policie Sayoca obvinila z pěti trestných činů, hrozí mu 48 let ve vězení.

George Soros
23.10.
Vyšetřuje FBI

V Sorosově rezidenci našli bombu! Kdo chtěl miliardáře zabít?

V rezidenci miliardáře George Sorose našla americká policie výbušné zařízení. Filantrop, kterého kritizuje především krajní pravice, v domě v Katonahu nebyl. Bombu objevili policisté v poštovní schránce. Případ si převzal Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Prásk.tv píše:

Angelina Jolie
čtěte o tématu FBI na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Vozidlo FBI
aktualizováno 28.09.
Mexiko

Zabil trenéra a na útěku 2 agenty! FBI zatkla nebezpečného vraha

Hledali ho pro vraždu fotbalového trenéra, než ho však zatkli, stihl zabít dva agenty Interpolu. Hon na Mexičana Orlanda Orea trval šest let.

Donald Trump
07.09.
Vyšetřování vměšování

Bývalý člen Trumpova týmu lhal agentům FBI, soud ho potrestal

Soud dnes uložil bývalému členovi volebního štábu současného amerického prezidenta Donalda Trumpa právníku Georgeovi Papadopoulosovi trest čtrnácti dní vězení za lhaní při vyšetřování ruského vměšování do voleb. Informovala o tom agentura Reuters. Podle agentury AFP dostal také pokutu 9500 dolarů (211 tisíc korun).

Agent FBI při tanci postřelil hosta
04.06.
Kuriózní incident

VIDEO: Agent FBI se předváděl na diskotéce. Omylem postřelil hosta

Opravdu nečekaný konec mělo v sobotu taneční vystoupení agenta FBI v jednom z klubů v americkém Denveru. Agentovi mimo službu totiž během křepčení vypadla zbraň, spustila a projektil zasáhl jednoho z přihlížejících.

Odvolaný šéf FBI James Comey
29.05.
bezpečí na internetu

Starost o bezpečí! Přelepte své webkamery, vyzval exředitel FBI

Velkou pozornost vyvolal fakt, že si bývalý ředitel FBI zalepuje webkameru na svém počítači izolepou. Ten nyní opět nabádá k tomu, aby to tak dělali všichni a zvýšili tak svou bezpečnost.

Andrew McCabe, Donald Trump
19.03.
vyšetřoval i Trumpa

Zástupce šéfa FBI vyhodili dva dny před důchodem. Prezident jásá

Bývalý zástupce ředitele americké FBI Andrew McCabe byl v pátek propuštěn ze své funkce. A to pouhé dva dny před odchodem do důchodu. Zvláštnímu vyšetřovateli Robertu Muellerovi předal zápisky z rozhovorů s prezidentem Trumpem. Ty obsahují mimo jiné i rozhovory s bývalým šéfem FBI Jamesem Comeyem. Toho Trump vyhodil z funkce loni.

Americký střelec Nikolas Cruz před soudem
24.02.
PŘEPIS HOVORU Střelba na Floridě

Telefonát mohl zabránit masakru: "Vystřílí školu," volala žena FBI!

Žena blízká Nikolasu Cruzovi, který ve škole na Floridě zastřelil 17 lidí, varovala FBI, že se tak stane. Americké úřady teď zveřejnily přepis jejího hovoru s operátorem. Žena se obává, že Cruz "vybuchne", a chce "mít čisté svědomí, až to někde vystřílí".

Střelecký útok na floridské škole - 4
aktualizováno 17.02.
střelba na škole

Masakru na Floridě se zabránit dalo. FBI řekla, kdo udělal chybu

Tragické střelbě na Floridě, při které devatenáctiletý Nikolas Cruz zabil 17 lidí, se zřejmě dalo předejít. Podle informací tamního šerifa úřady před útokem získaly asi 20 hlášení a stížností na mladého střelce. FBI přiznala, že vyšetřování zanedbala.