Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rozbouřené moře
23.07.
Záhada vyřešena?

Bermudský trojúhelník: Zmizení mají prosté vysvětlení, tvrdí vědec!

Bermudský trojúhelník děsí námořníky i piloty letadel už celé století. Za tu dobu v něm podle odhadů zmizelo asi tisíc lidí. Teorií o tom, proč k těmto záhadným zmizením dochází, je několik. Své vysvětlení teď nabídl i australský vědec.

Banán
aktualizováno 21.06.
Otravná vlákna

Na co jsou ty otravné proužky v banánech? Budete překvapení

Pokaždé, když ze slupky vyloupnete banán, vykoukne kromě bílé dužiny i několik tuhých proužků, které většině lidí jen lezou na nervy. Ve skutečnosti jde ale o důležitou část banánu, bez které bychom si ovoce ani neužili.

Andrej Babiš
aktualizováno 28.04.
CELÝ DOKUMENT Vládní krize

Babiš vysvětlil dluhopisy v dopise. Sobotka ho chce pečlivě pročíst

Vicepremiér Andrej Babiš poslal předsedovi Sněmovny Janu Hamáčkovi dopis, kterým měl vysvětlit nákup dluhopisů a vyvrátit podezření z daňových úniků. Zopakoval v něm své dřívější argumenty. Tvrdí, že transakce byly legální.

Prásk.tv píše:

Kabáti na Slavících
čtěte o tématu vysvětlení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
22.03.
Spor nekončí

Měl by své příjmy vysvětlit hlavně lidem, vzkázal Sobotka Babišovi

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil za zbytečné vyměňovat si s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) dopisy k výzvě poslanců, kteří po Babišovi požadují vysvětlení jeho příjmů a finančních transakcí.

Andrej Babiš - 8
20.03.
Daňové podvody?

Babiš otočil: "Dluhopisy vysvětlím, premiérovi píšu dopis!"

Andrej Babiš dál čelí kritice kvůli nákupu korunových dluhopisů. Lídři některých stran a poslanci podezírají ministra financí z toho, že ošidil stát na daních o desítky milionů korun a požadují po něm vysvětlení.

Jaroslav Janota
aktualizováno 24.02.
Odsouzený sebevrah

Soud mu nevěřil, lidé ano: Před smrtí popsal, jak střílel na exekutory

Jaroslav Janota měl jít kvůli střelbě na exekutory za mříže, ve středu odpoledne ale spáchal sebevraždu. Jen pár hodin předtím na blogu popsal svou verzi incidentu, za který byl odsouzen k 12 letům vězení.

Jaroslav Janota
aktualizováno 24.02.
Poslední vzkaz

Nechtěl do vězení, tak se zabil! Z dopisu na rozloučenou mrazí

Jaroslav Janota měl jít kvůli střelbě na exekutory na 12 let za mříže. Do vězení ale nepůjde, ve středu odpoledne spáchal v Napajedlech sebevraždu. Těsně předtím na svém blogu popsal, proč se k činu uchýlil.

Popcorn - ilustrační foto
18.02.
Každého to štve

Proč zůstanou v popcornu nevypukaná zrnka? VYSVĚTLENÍ

Všichni to známe. Dáme do mikrovlnné trouby popcorn, když jej po předepsané době vyndáme a obsah sáčku vysypeme do misky, zůstane nám spousta zrnek, která během vaření v troubě nevypukala. Ale čím to je?

Zkouška na alkohol
04.11.
chystané novinky

Lidé nechápou bodový systém! Dostanou body chodci i cyklisté?

Ministerstvo dopravy chce po deseti letech fungování upravit bodový systém. Ten by měl účinněji postihovat závažné přestupky. Už teď ale vyplouvá na povrch řada věcí, které lidem nejsou jasné. Ministerstvo proto vysvětluje, jak to ve skutečnosti bude.

Omluvný dopis
aktualizováno 28.10.
to nevymyslíš

Příběh ukradeného auta měl šílené rozuzlení! Zloděj nechal dopis

Velké překvapení a úleva čekala na ženu, které se na druhý den vrátilo ukradené auto. Když vůz otevřela, našla v něm narychlo načmáraný list. Jeho autorkou byla samotná "zlodějka", která v něm celý incident vysvětlila.