Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uctění památky Tomáše Garriqua Masaryka - Karla Šlechtová
aktualizováno 12.03.
ministerské faux pas

Šlechtová si spletla války a udělala ostudu. Co jí v dějepise uniklo?

Karla Šlechtová se minulý týden vydala na Ukrajinu, kde odhalila pomník českých legionářů, kteří tam bojovali v 1. světové válce. V neděli pak ministryně obrany zveřejnila fotky na instagramu. V příspěvku se však dopustila pořádného faux pas. Legionáři tehdy podle Šlechtové bránili vesnici před Hitlerem.

Generálporučík Aleš Opata
aktualizováno 08.03.

Bečvář v čele armády končí, nahradí ho generál Aleš Opata

Vláda dnes podpořila návrh, aby se generálporučík Aleš Opata stal od května novým náčelníkem generálního štábu. Ve funkci má na návrh ministryně obrany Karly Šlechtové (za ANO) nahradit Josefa Bečváře. Šlechtová chce ještě dnes s Opatou seznámit poslance branného výboru, jeho stanovisko je jen doporučující.

Josefa Bečváře vystřídá Aleš Opata
aktualizováno 01.03.
změny v armádě

Náčelník generálního štábu Bečvář končí. Šlechtová vybrala nástupce

Novým náčelníkem generálního štábu bude Aleš Opata, oznámila dnes ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Opata dosud zastával funkci zástupce náčelníka generálního štábu. Do funkce by měl nastoupit 1. května. Návrh na odvolání nynějšího náčelníka Josefa Bečváře předloží Šlechtová vládě příští čtvrtek. Prvním úkolem nového náčelníka generálního štábu bude reorganizace velení české armády, dodala ministryně.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Karla Šlechotvá zkouší přístroj nočního vidění pro armádu
aktualizováno 13.02.
branná výchova

Šlechtová chce učit děti bránit vlast. Plánuje nový školní předmět

Branná výchova by se mohla jako samostatný povinný předmět stát znovu součástí výuky. Žáci by se při ní učili například zásady chování ve stavu ohrožení a zdravovědu. Usiluje o to ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO).

Karla Šlechtová v Afghánistánu
13.02.
kvůli vybavení

Šlechtová kritizuje vojáky, velitel armády Bečvář se ostře ohradil

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář odmítl laická vyjádření, která kritizující vedení armády a vytváří líbivé titulky. Odborníci ve vedení armády podle něj vědí, co armáda potřebuje.

Zdravotní problémy Karly Šlechtové
aktualizováno 16.11.
znepokojivé foto

Šlechtová přiznala vážné zdravotní problémy. Bojí se, že přijde o prst!

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se znovu potýká se zdravotními problémy. Kvůli bolestem nohou, které ji trápí dlouhodobě, musela vyhledat lékaře. Teď se bojí, aby nepřišla o prst.

Bydlení
26.10.
velký přehled

Obce postaví stovky bytů pro chudé lidi! Bude se stavět i u vás?

Celkem 743 milionů korun dá ministerstvo pro místní rozvoj na podporu sociálního bydlení v regionech. Na dotace dosáhlo 119 projektů z obcí po celé republice.

Stavbaři
aktualizováno 05.04.
Schválila sněmovna

Skvělá zpráva! Bazén i skleník nově postavíte bez povolení!

Sněmovna schválila rozsáhlou novelu stavebního zákona, která má za cíl zjednodušit a zrychlit povolovací řízení. Podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové má také snížit byrokracii při získávání všech povolení, ať již bytových domů nebo třeba dálnic.

Karla Šlechtová
aktualizováno 18.03.
kontroverzní výrok

Ministryně Šlechtová se veřejně hlásí k homosexuálům! Tohle řekla

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se na plese Queer Ball v Praze veřejně postavila na stranu homosexuálů. Gaye a lesbičky označila za "svou komunitu", na dotazy novinářů, jestli tímto prohlášením veřejně přiznala svou sexuální orientaci, odpovídala jen velmi vyhýbavě.

Karla Šlechtová - uvedení do úřadu - 3
aktualizováno 17.02.
zrušila program

Ministryně Šlechtová v lékařské péči: Má pooperační komplikace!

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová náhle musela zrušit plánovanou návštěvu Libereckého kraje a program na nejbližší dny. Tento týden totiž prodělala operaci a nyní se u ní objevily další zdravotní komplikace. Jak vážný je její stav, zatím není jasné.