Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nejchytřejší zvířata
07.02.
TOP 10

Tahle zvířata jsou nejchytřejší na světě! Často překonají i člověka

Inteligence se u zvířat měří poměrně těžko. O jejich chytrosti tak biologové rozhodují především na základě pozorování, případně malých experimentů. Každé zvíře však ovládá jiné schopnosti - zatímco sloni mají skvělou paměť, vrány rozumí zákonům fyziky.

Najděte rybu mezi chobotnicemi
aktualizováno 04.08.
Hledací mánie

Mezi chobotnicemi se schovala ryba! Dokážete ji najít?

Maďarský kreslíř Gergely Dudás proslul díky "hledací mánii". Na obrázku máte tentokrát mezi červenými chobotnicemi najít rybku.

Kraken
17.06.
záhadné stvoření

Záhada u antarktického pobřeží: Je to kraken, tvrdí lovci senzací

Lovci senzací přišli s úžasným tvrzením, na Google Earth nalezli ohromné zvíře. Okamžitě se začaly tvořit spekulace, o co se konkrétně jedná. Někteří mají objev za legendárního krakena, jiní věří, že jde o prehistorického plesiosaura. Dokonce se objevily spekulace, že jde o UFO, které startuje přímo z vody.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 3
čtěte o tématu chobotnice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

1845253
10.03.
oceánský výzkum

Co to je? Na dně oceánu našli podivného tvora! Už má i jméno

To, že jsme ještě zdaleka neprozkoumali všechny taje naší planety, ukazuje poslední nález vědců z amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA). Během prvního ponoru expedice Okeanos Explorer našli nový druh malé chobotnice, kterou přezdívají Casper podle roztomilého animovaného ducha.

Záhadná houba
01.10.
Co to je?

Na Liberecku našli záhadnou houbu! Vypadá jako chobotnice

Vypadá jako chobotnice, ale není to chobotnice. Je to houba a navíc vzácná - Květnatec archerův - právě dnes ho ke svému překvapení našla na zahradě Marcela Havlíčková z Královky na Liberecku.