Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kamion, ze kterého vypadl cizinec
13.12.
Jel čtyři dny

Cizinec chtěl dojet z Belgie do Británie. Vypadl z kamionu v ČR

Cizinec, který doufal, že se dostane do Velké Británie, vystoupil na začátku týdne v Liberci. Do českého kamionu nastoupil na parkovišti v Belgii, kde řidič trávil přestávku. Ke svému zděšení ho ale dovezl stovky kilometrů od vysněné destinace.

Nemocnice ve Frýdlantu po otravě
aktualizováno 10.12.
septický šok

Po otravě zůstává v nemocnici jedna pacientka, její stav je vážný

V liberecké nemocnici zůstává poslední pacientka, která dostala otravu krve během operace ve frýdlantské nemocnici. Její stav je stále velmi vážný. Oddělení interny dnes odpoledne opustila osmá z devíti hospitalizovaných. Podle specialistů na odškodnění mají všichni poměrně velkou šanci uspět při žádostech o finanční kompenzaci. Mohlo by jít o miliony korun.

Mladíci riskovlai v tunelu
aktualizováno 09.12.
riskantní jízda

Zbytečný hazard! Řidiči v tunelu smykovali z pruhu do pruhu

Hazardní jízdou v tunelu se v sobotu večer v Liberci bavili dva řidiči. Auty přejížděli z pruhu do pruhu a jeli smykem. Člověk jedoucí za nimi jízdu natáčel a video sdílel na sociálních sítích. Podle expertů hrozila nehoda, navíc v tunelu, kde bývají zásahy záchranářů velmi komplikované.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Koňskou farmu zničil požár! Radnice založila sbírku
aktualizováno 07.12.
veřejná sbírka

Koňskou farmu zničil strašlivý požár, lidé přispěchali na pomoc

Radnice v Chrastavě na Liberecku pořádá sbírku na koňskou farmu Vysoká. Tento rozsáhlý luxusní ranč postihl na začátku prosince obrovský požár. Odhadovaná škoda se pohybuje mezi 50 až 60 miliony korun.

Nemocnice - ilustrační foto
05.12.
Nemocnice ve Frýdlantu

Bakterie z lahvičky anestetika se našla v krvi pacienta s otravou

Případ otravy krve devíti pacientů ve frýdlantské nemocnici má další pokračování. Bakterie, která byla podle testů v lahvičce od anestetika, se našla i v krvi jednoho z pacientů.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 04.12.
Devět otrávených pacientů

Otrava ve Frýdlantu: V lahvičce léku v nemocnici našli bakterii!

Laboratorní rozbory odhalily možný důvod otravy pacientů ve frýdlantské nemocnici. V jedné z lahviček anestetika propofol odhalila laboratorní analýza kontaminací bakterií acinetobacter. Teď ministerstvo zdravotnictví čeká, jestli se stejná bakterie najde také v rozborech krve otrávených pacientů.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 03.12.
Nemocnice ve Frýdlantu

Pacientům otráveným v nemocnici se přitížilo. Neví se, čím se otrávili

Všech devět pacientů, kteří minulý týden dostali otravu krve po operaci v soukromé frýdlantské nemocnici, stále zůstává v nemocnicích. Dvěma z nich se v posledních dnech podle vedení liberecké nemocnice navíc přitížilo.

Světlana z turnovského babyboxu
aktualizováno 03.12.
179. zachráněné dítě

Žena porodila v nemocnici, dítě našli odložené v babyboxu

Babyboxy se opět prokázaly jako velmi užitečné, v mrazech, které v posledních dnech panují, byla v trutnovském babyboxu nalezena holčička. Liberečtí záchranáři ji převezli do liberecké nemocnice, kde se podrobí vyšetření. Holčička dostala jméno Světlana.

Požár truhlárny
aktualizováno 01.12.
Zásahy hasičů

Noční požáry truhlárny a farmy napáchaly škody za 80 milionů

Z pátku na sobotu museli hasiči v jihočeském kraji vyjíždět k požáru truhlárny. Hašení komplikovalo především počasí, a to mrazy i padající sníh. Příčina požáru zatím není známá. Na pilno měli i hasiči na Liberecku, ti v noci zasahovali u hořící farmy v Chrastavě.

Otrávený Tomáš ve frýdlantské nemocnici
aktualizováno 30.11.
Nemocnice ve Frýdlantu

Tomáš (15) šel na laparoskopii. Skončil s otravou krve

Mezi devíti pacienty, kteří mají otravu krve po operačním zákroku v nemocnici ve Frýdlantu v Čechách, patří i teprve 15ti letý chlapec, který šel původně do nemocnice jen na laparoskopickou operaci kolene a skončil po sepsi organismu na libereckém ARu. Podle lékařů jsou jeho testy stále špatné a domů se jen tak nepodívá.