Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Když nevyšel úplatek, šlápla žena na plyn! Prchala 75 kilometrů
aktualizováno 20.07.
video jela dvoustovkou

Řidička házela po policistech peníze, pak ji honili 75 kilometrů

V noci na středu měli policisté na Českolipsku plné ruce práce, zastavili kvůli nápadně pomalé jízdě ženu, u které byl následně proveden test na drogy. Kvůli pozitivnímu výsledku jí policisté zakázali jet dál, žena se je pokusila uplatit hrstí bankovek, které se válely všude po autě. Když to nevyšlo, dupla na plyn a začala prchat ohromnou rychlostí. Ujela 75 kilometrů, její zběsilou jízdu ukončily až zastavovací pásy.

Řidič se řítil protisměrem, od nehody ujel
aktualizováno 20.07.
to bylo těsné

VIDEO: Řidič se řítil v protisměru a ujel od nehody! Hledá ho policie

V pátek ráno se po frekventované silnici I/35 ve směru od Liberce na Hodkovice řítil řidič v protisměru, nedaleko křižovatky na Jablonec ohrozil protijedoucího řidiče, který musel ve velké rychlosti strhnout řízení do boku a následně naboural. Auto v protisměru z místa nehody ujelo, pátrá po něm policie.

Dobrovolný hasič zapaloval požáry na Českolipsku
aktualizováno 17.07.
děsivá msta

Konec žháře v Dubé, požáry zakládal bývalý dobrovolný hasič

Kriminalisté z České Lípy udělali přítrž žhářským útokům, které sužovaly okolí obce Dubá. Za devíti požáry stojí tamní dobrovolný hasič. Jeho motivem byla podle všeho msta kolegům za to, že ho ze sboru nedávno vyhodili.

Zmizelý zakladatel První pražské družstevní záložny Martin Říha
aktualizováno 17.07.
žije?

Soudu chyběl hlavní důkaz, bez těla byli obžalovaní zproštěni viny

Krajský soud v Liberci dnes zprostil viny čtveřici mužů, kteří měli podle obžaloby zavraždit zakladatele První pražské záložny Martina Říhu. Podle státního zástupce ho v roce 2003 umučili, když chtěli zjistit, kam schoval ukradené stamiliony úspor tří tisíců klientů vytunelované kampeličky. Jenomže v případu chyběl hlavní důkaz a to tělo zavražděného.

Kruhy v obilí
aktualizováno 09.07.
Vzkaz od mimozemšťanů?

Lovci UFO bijí na poplach! Na Liberecku se objevily kruhy v obilí

Záhadologové a psychotronici mají po roční pauze opět co luštit. Na jednom poli na Liberecku se objevil obrovský grafický obrazec. Agrosymboly podle odborníků vznikají mechanicky a na vzniku se podílí většinou velká skupina lidí. Jsou ale i odpůrci této teorie, kteří si myslí, že jde o důkaz existence mimozemských civilizací.

Nisa vyplavila mrtvé tělo - 1
aktualizováno 06.07.
záhadná smrt

Řeka vyplavila mrtvolu v rozkladu. Může jít o pohřešovaného muže!

Nisa v liberecké části Machnín v pátek vyplavila mrtvolu ve značném stadiu rozkladu. Zatím není jasné, o koho jde. Policie netuší ani to, jestli nalezený člověk zemřel násilnou smrtí. Vyšetřovatelé přitom nevylučují, že by mohlo jít o několik měsíců pohřešovaného muže.

Prázdninový inspektor - Mumlavský vodopád
06.07.
Prázdninový inspektor

Jeden z nejkrásnějších u nás: Mumlavský vodopád vás okouzlí

V dalším dílu Prázdninového inspektora se naši redaktoři podívali na zoubek jednomu z nejkrásnějších vodopádů u nás. Mumlavský vodopád u Harrachova láká nejen svou mohutností, ale i zvukem, který vydává - a právě od něj získal prý své jméno.

Tularémie
05.07.
pozor na příznaky

V Česku vypukla tularémie zajíců, nemoc je přenosná na člověka!

Na Českolipsku se objevila nebezpečná nákaza zajíců, která je přenosná i na člověka - tularémie. Zvíře dokáže nemoc během poměrně krátké doby zabít, u lidí se může projevovat třeba jako těžký zápal plic. Krajská veterinární správa už hledá způsob, jak šíření zákeřné nemoci zabránit.

Český ráj - skalní město
04.07.
prázdninový inspektor

Český ráj můžete obdivovat i na kole! Jaké trasy jsou nejkrásnější?

Prázdninový inspektor tentokrát zavítal do kouzelného Českého ráje. A protože je tato chráněná krajinná oblast hodně oblíbená mezi cyklisty, zaměřil se na nejlepší a nejkrásnější cyklotrasy.

Matterhorn
aktualizováno 04.07.
netradiční akce

Češi uvízli na Matterhornu. Po telefonu pomohli hasiči z Liberce!

Kuriózní zásah mají za sebou liberečtí hasiči. Na dálku pomáhali českým horolezcům, kteří se ocitli v nouzi při zdolávání hory Matterhorn ležící na italsko-švýcarské hranici. Muž, který si pamatoval číslo liberecké základny, zavolal na tamní operační středisko.