Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Horská služba čtyřkolka
aktualizováno včera 14:33
Horská služba

Po nárazu do čtyřkolky lyžař zemřel. Záchranář si vyslechl trest

Člena Horské služby uznal odvolací soud spoluvinným za smrt padesátiletého lyžaře na ještědské sjezdovce. Lyžař narazil do záchranářské čtyřkolky, která jela k zásahu. Záchranář se rozhodl podat k rozsudku dovolání. Horská služba nyní vydala k případu vyjádření.

Teenager se v Novém Boru zřítil ze skály a vážně se zranil
aktualizováno 11.02.
Vážné zranění

Teenager se v Novém Boru zřítil ze skály, padal čtrnáct metrů!

V pondělí ráno se v Novém Boru vážně zranil čtrnáctiletý chlapec. Zřítil se ze skály, z takzvaného Jeleního skoku, spadl z výšky přibližně 14 metrů.

Požár v paneláku v Karviné
09.02.
Zásah hasičů

V České Lípě hořel panelákový byt, čtyři lidé skončili v nemocnici!

Do nepříjemného sobotního rána se probudili obyvatelé jednoho z panelových domů na sídlišti v České Lípě. Okolo šesté ráno totiž začalo v jednom z jeho bytů hořet. Na místo okamžitě vyjelo několik jednotek hasičů. Osm lidí muselo být evakuováno a pět lidí skončilo v péči lékařů.

Obchodní sdělení

Vyhrajte balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Řidiči mají problém s přejezdem ve Vratislavicích
aktualizováno 08.02.
Vratislavice nad Nisou

U Liberce vlak zlikvidoval kamion. Je to chyba přejezdu, tvrdí experti

Nehodu vlaku s nákladním autem ve Vratislavicích nad Nisou, která skončila škodou ve výši 25 milionů, má z velké části na svědomí i nebezpečný přejezd. Nákladní auto na něm totiž uvízlo a řidič neměl šanci vyjet. Policie teď připravuje řešení v podobě značek a terénních úprav.

Napadená dívka
08.02.
Skončil na psychiatrii

Mladík ohrožoval dívku nožem. Prý si jen zkoušel scénář svého filmu

Nebezpečného mladíka dopadli policisté na Českolipsku. Ten v neděli odpoledne na autobusové zastávce ohrožoval kuchyňským nožem teprve sedmnáctiletou dívku. Muž jí přiložil nůž na krk a požadoval po ní mobil.

Nemocnice ve Frýdlantu po otravě
aktualizováno 07.02.
frýdlantský špitál

Loni se v nemocnici otrávilo 9 lidí. Teď začnou znovu operovat

V soukromé Nemocnici Frýdlant ze skupiny EUC mohou po otravě devíti pacientů znovu začít operovat. Byla tam ukončena kontrola a nic nebrání tomu, aby nemocnice obnovila činnost na operačních sálech. Nikdo z pacientů kvůli otravě nezemřel, posledního lékaři propustili v lednu. Nemocnice předpokládá, že první operace budou v úterý.

Muž zdemoloval byt své bývalé partnerce - 3
aktualizováno 07.02.
nebezpečný stalking

Mladík nezvládl rozchod se svou přítelkyní, rozmlátil jí celý byt!

V noční můru se proměnil čtyřměsíční vztah třiatřicetileté ženy z Nového Boru. Bývalý přítel jí po rozchodu posílal vulgární zprávy a prosil, aby se k němu vrátila. Čtyřiadvacetiletý mladík ženě nakonec rozmlátil celý byt. Případů stalkingu v Česku celkově narůstá.

Lyžařka v Krkonoších srazila 8letou dívku
aktualizováno 04.02.
těžké zranění

Lyžařka v Krkonoších srazila 8letou dívku. Policie hledá svědky

Policie hledá svědky neštěstí, které se stalo na sjezdovce v Benecku v Krkonoších. Dospělá lyžařka tam srazila 8letou dívku, která utrpěla těžká zranění a musela být převezena do nemocnice v pražské Krči.

Zdeněk Bursa
aktualizováno 01.02.
krajský soud

Radní Libereckého kraje chtěl milion úplatek! Soud mu dal 5 let

Krajský soud v Liberci poslal do vězení Zdeňka Bursu, bývalého radního Krajského úřadu v Liberci. Měl si říct o úplatek ve výši téměř 1 milion korun. Kromě pětiletého trestu, který si má odpykat ve věznici s ostrahou, musí ještě zaplatit 500 tisíc korun.

Nemocná žena
aktualizováno 01.02.
chřipková epidemie

Kvůli chřipce omezují nemocnice návštěvy, zavřít mohou i školky

Nemocnost akutními infekcemi dýchacích cest včetně chřipky v Česku dosáhla tento týden úrovně epidemie, za týden přibylo pacientů téměř o pětinu. Například v Libereckém kraji tento týden počet nemocných vzrostl na 2119 na 100 000 obyvatel. Krajská hygienická stanice Libereckého kraje doporučila nemocnicím, aby zahájila opatření včetně omezení návštěv.