Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nákup
Aktualizováno Včera 17:41
přehled po krajích

Ceny rostou, máslo je rekordně drahé! Kde nakoupíte nejlevněji?

Ceny potravin v Česku minulý měsíc mírně stoupaly, oproti loňskému roku jsou u některých výrobků vyšší i o více než 20 %. Například máslo je podle Českého statistického úřadu v současnosti nejdražší v novodobé historii.

zvrhlá hra získávání stoupenců

Vyplň kvíz a vyhraj kalašnikov, láká Al-Káida! Má i ceny útěchy

Útočná puška AK-47 pro toho, kdo vyhraje kvízovou hru! Tímto způsobem láká teroristická organizace Al-Káida stoupence v Jemenu. Po vyplnění správných odpovědí mohou lidé vyhrát ale i další hodnotné ceny. Není přitom žádným překvapením, že otázky se týkají islámu.

Přehled po krajích

Pohonné hmoty zase zdražují! Kde natankujete nejlevněji? PŘEHLED

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují! Za poslední týden stouply ceny o několik haléřů. Průměrně teď litr benzinu Natural 95 stojí 31,20 koruny, litr nafty 30,23 koruny. Dají se najít ale i levnější pumpy. Kde natankujete za nejmíň ve vašem kraji?

Prásk.tv píše:

Leonardo DiCaprio
čtěte o tématu ceny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Změna tarifů
Aktualizováno 27.4. 2017 15:47
sleva nebo ne?

Další operátor představil tarif s více daty. Využije ho ale jen někdo

Operátor O2 dnes představil svůj nový sdílený tarif Spolu. Lze ho použít na tři až čtyři telefony současně, ale faktura je vystavena na jednoho člověka. Vhodný je tedy pro rodiny nebo třeba menší podnikatele s několika zaměstnanci.

tuzemské prázdniny

Zájem o dovolenou doma mezi Čechy roste. Zvýší to některé ceny

Letní dovolená v České republice vyjde letos dráž než loni. Ubytování v některých místech tak bude cenově srovnatelné s pobytem u moře. Zvyšování cen nahrává rostoucí poptávka po dovolené v Česku. Tráví ji tady více zahraničních turistů, ale dopřává si ji také stále větší množství Čechů.

Nakupování v obchodě
Aktualizováno 12.4. 2017 20:36
Údaje ČSÚ

Potraviny jsou nejdražší v historii! Vydělávají obchody, tvrdí výrobci

Ceny potravin, které se v Česku prodávají, jsou teď nejvyšší v historii. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. Čeští dodavatelé z toho ale nic nemají. Stěžují si, že nadnárodní řetězce si na tuzemských výrobcích účtují vysoké marže oproti potravinám, které dovážejí. S touto informací přišly Hospodářské noviny.

Přehled cen

Ceny benzínu klesají! Kde koupíte nejlevnější? Přehled po krajích

V uplynulém týdnu pokračoval pokles cen pohonných hmot v Česku. Nejprodávanější benzín Natural 95 zlevnil o 16 haléřů na průměrných 31,07 koruny za litr. Nafta zlevnila od minulého týdne o 15 haléřů, kdy v průměru stála 30,30 koruny za litr. Připravili jsme pro vás přehled míst, kde nakoupíte nejlevněji.

sobotka vs. operátoři

Vláda schválila "bič" na operátory. Podle nich ale zákon ceny nesníží

Novela telekomunikačního zákona, která podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vytvoří tlak na pokles cen mobilních dat, míří do Sněmovny. Na dnešním jednání ji podpořila vláda, informoval na twitteru mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Pomůže ale změna zákona pohnout s předraženým voláním a daty v Česku?

Zaplatíme více

Připlatí si chalupáři za vodu? Vodárny navrhují razantní změnu

Lidem, kteří mají malý účet za vodné a stočné, by tyto náklady mohly razantně narůst. Sdružení odboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) navrhuje, aby ceny za vodné a stočné byly tzv. dvousložkové, tedy složené z paušálu a z platby za skutečně odebranou vodu. Nejvíce by na to doplatili chalupáři, kteří mají účty za vodu nejnižší.

zdražování olejů

Ceny všech jedlých olejů letí strmě vzhůru! Může za to neúroda

Smažení, fritování, ale třeba i saláty mohou brzy podražit. Rostou totiž ceny prakticky všech druhů jedlých potravinářských olejů s výjimkou slunečnicového - ten stojí stejně jako nejlevnější olej palmový. Informuje o tom dnešní MF Dnes.