Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Móda z předávání cen Emmy 2017 - 1
aktualizováno 18.09.
Předávání cen

Ceny Emmy ovládly Sedmilhářky! Jak jim to slušelo? GALERIE

Ve Spojených státech se v noci na dnešek udílely populární ceny Emmy, televizní obdoba filmových Oscarů. Ani letos se nevyhly politickým tématům. Slavnostní večer ovládla minisérie Sedmilhářky, politická satira Viceprezidentka a drama Příběh služebnice.

Rozpuštěné máslo
14.09.
zdražení másla

Víte, jak správně uchovat máslo? Jednoduše zamrazit nestačí

Obáváte se, že ceny másla před vánočními svátky vystoupají až k sedmdesáti korunám, jak o tom mluví ekonomové? Máslo si můžete uschovat už nyní. Obyčejné zamražení nestačí. Poradíme, jak na to.

Nákup - účtenka
aktualizováno 12.09.
účtenková loterie

Účtenkovka odstartuje 1. října! O co se hraje a jaká jsou pravidla?

Za necelé tři týdny spustí ministerstvo financí účtenkovou loterii. V tzv. Účtenkovce mají šanci každý měsíc vyhrát ceny v hodnotě až milion korun. Stačí jen účtenku od obchodníka registrovat na internetu.

Prásk.tv píše:

Leonardo DiCaprio
čtěte o tématu ceny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ pro tvořivé mlsaly: Lentilky slaví 110 let, vyhrajte sladký poklad

Je to kulaté, plné čokolády a vybarvené do všech odstínů duhy. Co je to?

Platy prodavačů
aktualizováno 11.09.
statistiky čsú

Roční srovnání cen: Máslo +45 %, vejce +33 %, mléko +15 %

Potraviny mají nejvyšší vliv na meziroční zvyšování cenové hladiny. Ze statistiky ČSÚ vyplývá, že ceny oproti roku stouply v průměru o 2,5 procenta. U potravin ale je ale nárůst v desítkách procent - máslo je o 45 % dražší, vejce o 33 %, mléko a sýry o 15 % a maso o 6 procent.

Nákup potravin
24.08.
Anketa Připlatíte si za kvalitu?

Nekvalitní potraviny v Česku? Odborník vysvětlil, proč to tak je!

Kauza rozdílné kvality potravin v zemích střední a západní Evropy, na kterou v posledních týdnech upozornila slovenská vláda nebo české ministerstvo zemědělství, je jen vyvrcholením dlouholetého tlaku obchodních řetězců na co nejnižší ceny potravin, myslí si předseda Družstva velkoobchodů a maloobchodů CBA CZ Roman Mazák.

Autobus společnosti RegioJet
17.08.
Praha - Brno za 25 korun!

Válka autobusových přepravců: Přichází Flixbus, Regiojet zlevnil

Na českých silnicích přiostří. Doposud dominantnímu autobusovému přepravci, společnosti RegioJet podnikatele Radima Jančury, přibude konkurence. Na trh vnitrostátní dálkové přepravy vstupuje německý gigant Flixbus. RegioJet na to reaguje zlevněním a zavedením tzv. leteckého tarifu.

Ceny benzínu
09.08.
přehled po zemích

Jedete do ciziny? Benzín zdražuje! Tady natankujete nejlevněji

Snižování cen benzínu a nafty skončilo. Čerpací stanice začaly pohonné hmoty mírně zdražovat. Za litr paliva teď zaplatíme asi o patnáct haléřů více než v minulém týdnu. A podle odhadů bude zdražování ještě pokračovat.

Ceny bytů
23.07.
Ceny rostou

Byty v Česku zdražují nejrychleji z celé EU! Koupí si ho jen vyvolení

Byty v Česku zdražují nejrychleji v celé Evropské unii. Dokazují to data evropského statistického úřadu. Ceny nemovitostí u nás vylétly za poslední rok o téměř 13 procent. V ostatních evropských zemích to bylo přitom průměrně jen zhruba o polovinu.

Nákup - účtenka
18.07.
Loterie EET

Účtenková loterie odstartuje 1. října! Vyhrajete milion nebo auto

Účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET) spustí ministerstvo financí 1. října. První slosování o ceny se uskuteční 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října. Na dotaz ČTK to sdělilo dnes ministerstvo financí.

Černé uhlí
aktualizováno 16.07.
Příprava na topnou sezónu

Na nákup uhlí je teď ideální čas, je levnější až o pětinu

Jestli doma topíte uhlím a chtěli byste ušetřit, měli byste si pospíšit s jeho nákupem. Ceny jsou teď výrazně nižší než během topné sezóny, někde až o 20 procent. Podle odborníků koupíte nejlevnější topivo na zimu do konce července. Pak půjdou ceny znovu nahoru.