Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Loterie EET

Účtenková loterie odstartuje 1. října! Vyhrajete milion nebo auto

Účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb (EET) spustí ministerstvo financí 1. října. První slosování o ceny se uskuteční 15. listopadu, a to z účtenek vystavených během října. Na dotaz ČTK to sdělilo dnes ministerstvo financí.

Černé uhlí
Aktualizováno 16.7. 2017 21:49
Příprava na topnou sezónu

Na nákup uhlí je teď ideální čas, je levnější až o pětinu

Jestli doma topíte uhlím a chtěli byste ušetřit, měli byste si pospíšit s jeho nákupem. Ceny jsou teď výrazně nižší než během topné sezóny, někde až o 20 procent. Podle odborníků koupíte nejlevnější topivo na zimu do konce července. Pak půjdou ceny znovu nahoru.

Nakupování - 2
Aktualizováno 12.7. 2017 20:27
Do boje s řetězci

Válka o potraviny na spadnutí. EU chce omezit zisky obchodníků

V Evropě se schyluje k válce o potraviny. Unie by chtěla omezit marže obchodníků. Eurokomisař pro zemědělství chystá návrh, aby si ministerstva financí jednotlivých států vyměňovala informace o cenách potravin.

Prásk.tv píše:

Leonardo DiCaprio
čtěte o tématu ceny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Pivo a chmel
Aktualizováno 9.7. 2017 21:22
nedostatečná sklizeň

Dražší pivo i chléb: Ceny pšenice letí nahoru, ječmene bude málo

Vypadá to, že za pečivo i pivo budeme platit zase víc. Může za to sucho a prudké změny počasí, které ničí obilí po celém světě. A tak cena pšenice logicky roste, například na americké burze vylétla jen za poslední měsíc už o čtvrtinu.

Vysoké tatry - turistika
Aktualizováno 8.7. 2017 22:38
letní dovolená

Dovolená na Slovensku: Ubytování i jídlo seženete za přijatelnou cenu

A je tu druhá část třídílného seriálu kolegy Ondřeje Špalka, který se vydal autem na dovolenou na Slovensko, přesněji se vydal do Bešeňové u Liptova. Tentokrát se zaměřil na možnosti ubytování a tamní gastronomii.

Tankování
Aktualizováno 7.7. 2017 20:59
Levné pohonné hmoty

Ceny benzínu a nafty dál klesají! Tady natankujete nejlevněji

Dobrá zpráva pro motoristy! Pohonné hmoty v Česku dál zlevňují - litr benzínu za poslední týden v průměru o 16 haléřů. Za dva měsíce se jeho cena snížila o korunu padesát. Nejdražší pohonné hmoty jsou tradičně v Praze a nejlevněji natankujeme v Pardubickém kraji.

Alkohol na slunci
Aktualizováno 2.7. 2017 21:45
zvyšování cen

Připravte se, pivo zdraží! Může za to sucho, které ničí úrodu ječmene

Pivo bude zase dražší a to až o dvě koruny. Může za to sucho, které má vliv na úrodu ječmene nejen u nás, ale i v celé Evropě. O konečném navýšení ceny rozhodnou další dny. Pokud bude pršet více, úroda ječmene by se ještě dala alespoň částečně zachránit.

Ušetřete na nákladech

Je výhodnější tankovat v Česku, nebo cizině? PŘEHLED CEN

Tisíce Čechů každý rok cestují na dovolenou vlastním autem. Rozdílné ceny pohonných hmot napříč jednotlivými státy dávají příležitost ušetřit hodně peněz.

Volání
Aktualizováno 21.6. 2017 10:07
Horentní sumy

Zrušení roamingu po česku: Operátor zvedl ceny až 150x!

Už bezmála týden mohou zákazníci českých mobilních operátorů po Evropě volat a posílat SMS za stejné ceny jako doma v ČR. Jenže nová pravidla pro roaming neplatí všude a třeba ve Švýcarsku jsou ceny závratné.

Grilování
Aktualizováno 18.6. 2017 22:29
grilovací sezóna

Nakoupit na grilování v Německu se vyplatí jen něco. SROVNÁNÍ

Grilovací sezóna je v plném proudu, a tak jsme se vydali zjistit, jestli se vyplatí nakupovat potraviny i věci potřebné ke grilování u nás, nebo za hranicemi. Srovnávací nákup jsme pořídili v českém a německém supermarketu stejného obchodního řetězce. V Bavorsku a Chebu. Zaměřili jsme se na grilovací brikety, maso, klobásy, sýry a zeleninu.