Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bydlení
aktualizováno 16.06.
Nemovitosti nad zlato

Ceny bytů v Česku dál letí vzhůru. Dvakrát rychleji než v Evropě!

Ceny bytů v Česku dál rapidně rostou. Meziročně u nás zdražily už o 12 procent, zatímco v Evropě je nárůst cen zhruba jen poloviční. Nejrychleji stoupají ceny v Praze, Středočeském a Jihočeském kraji. Nejdražší byty jsou potom v Brně, Mladé Boleslavi nebo Hradci Králové.

Tankování
08.06.
dražší palivo

Ceny pohonných hmot stále letí vzhůru, cestování se prodraží

Kdo bude v létě cestovat autem nebo na motorce, tomu se dovolená oproti loňsku prodraží. Ceny pohonných hmot stále stoupají a jsou nejvyšší za poslední 3 a půl roku. Stejné je to v podstatě po celé Evropě a pokud se nepodaří vyřešit spory s Íránem, ceny dál porostou.

Žena s pivem
03.06.
velký přehled kde je nejlevněji?

Kolik dáte na dovolené za kávu či točené pivo? Někde jen pár kaček

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Pak vás bude jistě zajímat, jak je ve vámi vybrané zemi draho a kolik peněz je vhodné si s sebou vzít. Podívejte se do našeho přehledu.

Prásk.tv píše:

Leonardo DiCaprio
čtěte o tématu ceny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Ceny benzínu
31.05.
Prudký nárůst

Benzin a nafta jsou nejdražší za několik let! Cena vzrostla o koruny

Pohonné hmoty v Česku jsou nejdražší za téměř 3,5 roku. Benzinky v uplynulém týdnu dál prudce zvyšovaly ceny. Benzin Natural 95 tak zdražil o 59 haléřů na průměrných 33,31 koruny za litr, nafta stála ve středu v průměru 32,48 Kč/l, což bylo o 66 haléřů víc než před týdnem.

Regiojet a flixbus
28.05.
Žlutý vs. zelení

RegioJet se pustil do Flixbusu, kvůli cenám ho udal v Bruselu

Spor mezi dvěma autobusovými přepravci RegioJetem a Flixbusem se dál vyhrotil. RegioJet poslal svému konkurentovi předžalobní výzvu a zároveň si na postup Flixbusu stěžuje u eurokomisařky Margrethe Vestagerové, která má na starosti hospodářskou soutěž.

Muž s mobilem
aktualizováno 07.04.
uvolnění kmitočtů

Češi platí za tarify obří sumy. Úřad řekl, kdy by se to mělo změnit

Analýza Evropské komise ukázala, že Česká republika patří mezi země s nejdražšími mobilními službami. Podle Českého telekomunikačního úřadu by mohl pomoci příchod dalšího operátora, k tomu ale může dojít až s uvolněním kmitočtů v pásmu 700 MHz, ke kterému se má přistoupit v roce 2020.

Ceny mobilních operátorů
aktualizováno 03.04.

Češi platí za mobilní služby skoro nejvíc z celé Evropy! SROVNÁNÍ

Evropská komise srovnala nabídky mobilních operátorů napříč Evropskou unií a pro Českou republiku nedopadla analýza vůbec dobře. Čeští operátoři se řadí mezi nejdražší poskytovatele elektronických komunikací a i přes to, že se loni zlevňovalo, jsou rozdíly propastné.

Zimní speciál - areály Šachty a Kamenec - 16
aktualizováno 05.03.
zimní speciál

Jizera nabízí útulné areály pro zkušené lyžaře i parky pro děti

Šachty a Kamenec, pracovně Jizera, jsou sportovně útulné areály nedaleko Vysokého nad Jizerou. Předností Šachet je rozlehlý lyžařský park a cvičný svah, Kamenec je zas tajným tipem, kam za nepřeplněnou večerní sjezdovkou.

Jídelna - ilustrační foto
aktualizováno 23.02.
PŘEHLED CEN

Rum a gulášek za pár korun! Poslanci si dávají levně do nosu

Stravování pro poslance, jejich asistenty a další zaměstnance sněmovny podražilo. Doba, kdy si ve sněmovním bufetu mohli dát gulášovku za 10 korun a zapít ji půllitrem točené plzně za 27 korun, jsou pryč. Výrazně se ceny změnily hlavně u studené kuchyně a u nápojů. Nový ceník platí od 1. února

Na předávání cen BAFTA dorazila i vévodkyně Kate (uprostřed) a princ William
aktualizováno 19.02.
Ceny BAFTA

Britské filmové ceny ovládl boj proti sexuálnímu obtěžování

Cenu britské filmové a televizní akademie BAFTA za nejlepší film dnes získalo drama Tři billboardy kousek za Ebbingem režiséra Martina McDonagha. Snímek se stal nejúspěšnějším filmem celého večera, když ovládl celkem pět kategorií včetně ceny pro nejlepší herečku, kterou získala Frances McDormandová.