Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Helena Štáchová
Aktualizováno Předevčírem 12:53
Odchod legendy

Zemřela Helena Štáchová, Mánička i hlas Lízy ze Simpsonů

Ve věku 72 let zemřela v noci na dnešek loutkoherečka, scenáristka, režisérka, dabérka, interpretka Máničky a Bábinky a od roku 1996 ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová. Zemřela doma, uprostřed své rodiny. ČTK to oznámila její dcera Denisa Kirschnerová.

Lulu
Aktualizováno 21.3. 2017 13:52
Ničivá epidemie

Záhadná nemoc požírá psy zaživa, veterináři jsou v koncích

Veterináři marně bojují s děsivou chorobou, která psům požírá maso zaživa, vede k silnému zvracení a v krajním případě až ke smrti. A nejhorší je, že experti vůbec netuší, co nemoc způsobuje.

Dlouhověký filantrop

Zemřel bankéř David Rockefeller. Bylo mu 101 let

Ve 101 letech zemřel David Rockefeller, úspěšný americký bankéř, filantrop a prezidentský poradce. Podle tiskového mluvčího skonal ve spánku ve svém domě v New Yorku.

Prásk.tv píše:

Alessandra Cristofanilli - 7
čtěte o tématu úmrtí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

poslední sbohem

Kardinál Vlk bude mít mši na Hradě, lidem vystaví i jeho rakev

Poslední rozloučení s kardinálem Vlkem se uskuteční v sobotu ve svatovítské katedrále. O termínu dnes rozhodli na pražském arcibiskupství. Kardinál Miloslav Vlk, který trpěl rakovinou plic, zemřel včera krátce před desátou hodinou dopolední na nemocničním lůžku. Bylo mu 84 let.

Kardinál Miloslav Vlk
Aktualizováno 18.3. 2017 20:54
kondolence

Česko reaguje na smrt kardinála: Vlk přesáhl svou dobu

Zesnulý kardinál Miloslav Vlk přesáhl svoji dobu a dokázal převést církev z prostředí totality do svobodné společnosti. ČTK to řekl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Další politici označili zesnulého kardinála za statečného muže a poděkovali mu za celoživotní práci. Kardinál Vlk v zemřel dnes ve věku 84 let.

Micheal Kutílek (vpravo) a Josef Kott - několikanásobní vrazi
Aktualizováno 18.3. 2017 16:10
polymorfní psychopat

Zemřel doživotní vězeň Kutílek. Na věčnosti se zpovídá z pěti vražd

Čtyřnásobný vrah Michael Kutílek ve středu zemřel ve vězení. Naplnil se tak jeho doživotní trest za brutální sérii vražd v roce 1990. Kutílek byl jedním z nejdéle odsouzených českých vězňů, trestu smrti před lety unikl jen náhodou.

Kardinál Vlk zemřel
Aktualizováno 18.3. 2017 20:53
smířený s osudem

Zemřel kardinál Miloslav Vlk. Tato slova zašeptal lékařce před smrtí

Ve věku 84 let dnes zemřel kardinál Miloslav Vlk. Informoval o tom pražský arcibiskup Dominik Duka. Vlk v posledních měsících trpěl rakovinou plic s metastázemi do kostí.

co (ne)dělat?

Nebezpečné pálení trávy a klestí: Zemřeli už dva lidé! VAROVÁNÍ

Nejméně dva lidské životy si vyžádaly březnové úklidy pozemků. Lidé jsou totiž při pálení trávy a klestí často nepozorní, jde přitom o činnost, která se lehce může vymknout kontrole. Za vypalování porostů pak navíc hrozí pokuta - a to až do výše 25 tisíc korun.

plán už mají

Británie se připravuje na úmrtí královny: Unikl tajný kód její smrti

Některým to může znít jako sci-fi, v Británii už ale mají přesný plán, podle kterého budou postupovat, až zemře královna Alžběta II. Unikl z něj ale tajný kód, kterým chtěl Buckinghamský palác smrt panovnice kamuflovat.

civilní oběti

Nálet na mešitu u Aleppa si vyžádal nejméně 42 životů

Nejméně 42 lidí zemřelo při čtvrtečním bombardování mešity v obci kontrolované syrskými povstalci, která leží u syrského Aleppa. Desítky osob utrpěly zranění, informovala exilová organizace syrských ochránců lidských práv SOHR. Turecká státní agentura Anadolu tvrdí, že mrtvých je 58 a další jsou pod troskami. SOHR neuvedla, kdo má bombardování na svědomí. Agentura Anadolu s odvoláním na místní civilní obranu napsala, že za útokem je patrně Rusko.