Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lyžařský kurz
aktualizováno včera 14:22
velká fatra

Drama na lyžáku: Dívka upadla do bezvědomí, další děti zvracely

Drama se odehrálo v pátek ráno na lyžařském kurzu ve slovenském Skiparku Ružomberok. Jedna dívka tam upadla do bezvědomí a další dětem se udělalo špatně. Horští záchranáři je proto převezli do nemocnice. Co za zdravotními problémy stojí, záchranáři neuvedli.

Andrej Babiš
aktualizováno 17.01.
Důvody neuvedl

Babiš stáhl žalobu na agenta StB, který potvrdil jeho spolupráci

Premiér Andrej Babiš stáhl podle slovenského Denníku N žalobu na muže, který tvrdil, že Babiš spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností. Premiér po loňském rozhovoru bývalého agenta StB Jána Sarkocyho požadoval omluvu a odškodnění milion eur.

Ustanovující zasedání zastupitelstva ve Fekišovcích
aktualizováno 17.01.
fekišovce na slovensku

Zastupitelé ze slavného videa odstoupili. Starostka post nepustí

Několik zastupitelů slovenské obce Fekišovce, kterou proslavilo virální video ze zasedání obecního zastupitelstva, složilo mandát. Odmítají spolupracovat se starostkou, která je na úvodním zasedání zastupitelstva dehonestujícím způsobem nutila ke zpěvu hymny.

Prásk.tv píše:

Angličtina na Slovensku - 1
čtěte o tématu Slovensko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Jasmina Alagič, Rytmus
16.01.
Prozradili to

Jasmina a Rytmus už ví pohlaví dítěte! Bude to holka, nebo kluk?

Slovenský rapper Rytmus a jeho partnerka, moderátorka Jasmina Alagič, čekají syna. Pohlaví dítěte prozradila Jasmina na instagramu. Teď si s Rytmusem užívá dovolenou na Maledivách.

Nezvěstná maminka
aktualizováno 16.01.
Pohřešovaná osoba

Žena nechala doma miminko a zmizela. Hledá ji vrtulník

O pětatřicetileté matce čtyřměsíčního miminka z jihozápadu Slovenska už dva dny nikdo neslyšel. Naděžda Ondejková nechala doma dítě a zmizela. Ženu hledá kromě desítek policistů také policejní vrtulník.

2232959
aktualizováno 16.01.
panika u sousedů

Slováci šíří zvěsti o únosech dětí. Policie vydala ostré stanovisko

Slovenské policii dochází trpělivost. Fámy o únosech dětí tam překročily únosnou mez - sdílí je tisíce lidí a hádají se s policisty. "Na Slovensku se děti neunáší!" vzkazuje policie. Upozorňuje, že šíření poplašné zprávy je trestné.

Milan šel bosý sněhem
16.01.
Těžké omrzliny

Milan šel bosý závějemi sněhu. Při pohledu na své nohy se zděsil!

Slovák se vydal na sedmikilometrovou cestu ze Svitu do Popradu, přestože měl na nohou jen žabky. Ty prý po cestě ztratil a sněhem se tak brodil bosý. Kvůli těžkým omrzlinám přišel o část chodidel.

Starosta na sekačce
aktualizováno 16.01.
sněhová kalamita na Slovensku

Starosta vyřešil kalamitu po svém. Odklízet sníh vyjel na sekačce!

Slovenská města mají povinnost zabezpečit úklid sněhu z chodníků. Zvláště menší obce však na to nemají dostatek techniky ani pracovníků. Někteří starostové tak přišli se svérázným, ale účinným řešením. Do úklidu se pustili sami, pluh si vyrobili třeba ze sekačky na trávu.

Lavinové nebezpečí v rakouských Alpách
aktualizováno 14.01.
přívaly sněhu

Kalamita v Alpách uvěznila tisíce turistů. Hrozí laviny i povodně

V německých i v rakouských Alpách hlásí enormní množství sněhu, na většině míst v hrozí nejvyšší lavinové nebezpečí. Očekává se další přívalové sněžení, na některých místech napadnou až dva metry. Některá lyžařská střediska jsou zcela odříznuta od světa.

Na skříni na východě Slovenska se zjevily tváře Ježíše a Satana
14.01.
Poprask na Slovensku

Na skříni se objevil Ježíš i Satan. Zjevení prozkoumá farář

Rodina Horváthových z malé obce na východě Slovenska věří, že se stala svědkem zjevení. Na skříni se prý objevila tvář Ježíše Krista. A také knížete pekel. Vše chce osobně prověřit místní farář.