Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povýšení in memoriam

Generálmajor Gabčík. Obětoval se pro nás, vysvětlil Kiska povýšení

Andrej Kiska povýšil in memoriam odbojáře Jozefa Gabčíka na generálmajora. Slovenský prezident to učinil u příležitosti 75. výročí operace Anthropoid. Při ní Gabčík spolu s Janem Kubišem provedli atentát na Reinharda Heydricha. Říšského protektora Čech a Moravy a vysoce postaveného nacistu se jim podařilo zabít.

Policie vyšetřuje znásilnění na Slovensku
Aktualizováno Včera 20:20
Případ ze Slovenska

Holčičku (4) našli zkrvavenou na louce! Znásilnil ji 17letý mladík

Nechutný incident otřásl slovenskou obcí Svinia. Sedmnáctiletý mladík tady měl znásilnit teprve čtyřletou Livii. Dívenku převezli do nemocnice, měla by být mimo ohrožení života. Násilníka zadržela policie.

V trenčínské továrně zemřela žena.
Aktualizováno Včera 18:24
náročná práce

Anna zemřela v práci. Bývalá kolegyně popsala děsivé praktiky

Smrt Anny (59) vyvolala v Trenčíně vlnu kritiky. Žena zemřela během pracovní doby v továrně na autodíly. Bývalá zaměstnankyně popsala, co ve firmě osobně prožila.

Prásk.tv píše:

Slovenská policie - 5
čtěte o tématu Slovensko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Smradlavá pomsta

Pomsta bývalého přítele? Žena našla na autě něco nechutného!

Zatímco dvaadvacetiletá žena ze slovenských Nových Zámků spala, vandal vyklopil na její auto dva kyblíky lidských exkrementů. Celým sídlištěm se linul nesnesitelný zápach. Žena se rozhodla, že na pachatele trestní oznámení nepodá, podle slovenské TV Markíza šlo zřejmě o pomstu muže, se kterým se rozešla.

V trenčínské továrně zemřela žena.
Aktualizováno Předevčírem 16:13
smrt v trenčíně

Aničku našli mrtvou v továrně. Upracovala se, tvrdí kolegové

Žena zemřela v německé továrně na Slovensku. Její kolegové mluví o "šíleném pracovním nasazení", které se mohlo na jejím zdraví podepsat.

Policejní útok v romské komunitě na Slovensku
Aktualizováno Předevčírem 16:11
Skandál na Slovensku

Policejní brutalita? Hlídka v osadě zmlátila obušky Romy. VIDEO

Slovensko je na nohou kvůli videu, které zveřejnilo Evropské centrum pro práva Romů. (ECPR) Zachycuje tvrdý zásah policejní hlídky v romské osadě Zborov v okrese Bardejov na severovýchodě Slovenska. Zásahem se už zabývá policejní inspekce.

Marián Kotleba
Aktualizováno Předevčírem 13:35
Dusno na Slovensku

Slovenští žalobci chtějí rozpustit kontroverzní Kotlebovu stranu

Slovenská prokuratura podala k soudu návrh na rozpuštění krajně pravicové parlamentní strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS). ČTK o tom dnes informoval mluvčí slovenského nejvyššího soudu Boris Urbančík, podle kterého soud příslušný návrh obdržel ve středu.

2001091
Aktualizováno 22.5. 2017 16:39
dítě nežije

Růžena (16) šla na WC a "vypadlo" z ní dítě. Prý nevěděla, že rodí

Dívka z romské osady porodila dítě do kbelíku, když si v noci odskočila do křoví vykonat potřebu. Poté šla v klidu spát. K narození potomka se přiznala až po několika hodinách, kdy přinesla jeho mrtvé tělíčko. Policie nyní vyšetřuje, jestli jeho smrt zavinila matka.

smutná událost

Tragická nehoda: Osmiletá dívka se oběsila na šňůře na prádlo

Velká tragédie se včera odehrála v obci Zemné na jižním Slovensku. Na šňůře na prádlo se tam nešťastnou náhodou oběsila osmiletá dívka.

Magické oči na trámu
Aktualizováno 19.5. 2017 10:28
Zázrak na Slovensku

Před dívkou se zjevily magické oči! K trámu už míří první poutníci

Ve slovenské vesnici Čirč mají obrovskou senzaci. Šestnáctiletá dívka tvrdí, že měla zjevení. Nejdříve viděla zelené světlo a pak se na trámu před ní objevily oči. Osadníci to považují za boží znamení a výjev už přitahuje hordy věřících.