Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Erdogan
aktualizováno včera 18:44
Obchodní válka

Elektroniku z USA nebrat, hřímá Erdogan. Chce začít s iPhony!

Turecko je připraveno bojkotovat elektroniku ze Spojených států, řekl dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou v poslední době napjaté, zejména proto, že Ankara zadržuje amerického pastora Andrewa Brunsona. Spojené státy zavedly sankce vůči tureckým ministrům vnitra a spravedlnosti a zdvojnásobily cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka.

Curtis Gilbert Collman
13.08.
Tragická smrt

Pervitin místo cereálií! Chlapec snědl snídani svého otce

Osmiletý chlapec v Crothersville zemřel poté, co snědl k snídani místo cereálií pertivin z talíře svého otce. Ten odmítl v kritickém momentě zavolat policii, protože se nechtěl vrátit zpět do vězení. Nyní čelí obvinění z nedbalosti, která způsobila smrt jeho syna.

Delta IV Heavy na startovací plošině
aktualizováno 12.08.
start v 9:31 Parkerova solární sonda

Nejvýkonější raketa odstartovala: Lidstvo se chce dotknout Slunce!

Po sobotním neúspěchu v neděli nastal druhý pokus o start rakety Delta IV Heavy s velmi cenným nákladem, kterým je sonda, jenž se má dotknout Slunce. Nejvýkonější raketa úspěšně odstartovala a vydala se vstříc vesmírným dálkám.

Prásk.tv píše:

Bonita Ortega - 1
čtěte o tématu Spojené státy americké na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Mechanik v Seattlu ukradl letadlo! Vyrazily za ním stíhačky F-15
aktualizováno 11.08.
havárie letadla

Mechanik v Seattlu ukradl letadlo! Vyrazily za ním stíhačky F-15

V pátek večer bylo v západoamerickém Seattlu ochromeno letiště kvůli incidentu, při kterém letecký mechanik ukradl letadlo a vzlétl. Stroj šel k zemi u ostrova Ketron. Nikdo další na palubě letadla nebyl.

Parkerova sluneční sonda u Slunce - Ilustrační foto
aktualizováno 11.08.
start v 9:53

Start unikátní sluneční sondy byl odložen o 24 hodin

Už v 9:53 se otevřelo startovací okno pro velmi ambiciózní misi, ve které se chce lidstvo "dotknout" Slunce. K naší hvězdě se v případě dobrých podmínek měla vydat Parkerova solární sonda, kterou ale cestou čeká skutečně náročná cesta. Start musel být o 24 hodin odložen.

Tygří žralok
19.07.
vzácné případy

Nájezd žraloků na New York: Po 70 letech přišly dva útoky na děti

Po dlouhých sedmdesáti letech zaznamenali záchranáři hned dva útoky žraloků u pobřeží New Yorku. Při dvou nezávislých útocích byly zraněny dvě děti, které si hrály ve vlnách.

Donald Trump
aktualizováno 27.06.
výsledek hlasování

Reprezentanti odmítli migrační zákon podporovaný Trumpem

Americká Sněmovna reprezentantů dnes odmítla návrh migračního zákona podporovaný prezidentem Donaldem Trumpem, který měl mimo jiné ukončit praxi rozdělování rodin přistěhovalců. Návrh počítající rovněž s ochranou imigrantů, kteří přišli do USA jako děti s rodiči, rozdělil Trumpovy republikány a nezískal jejich dostatečnou podporu, uvedla agentura AP. Výsledek hlasování otevřel v plénu sněmovny cestu jinému návrhu řešícímu výhradně situaci rodin, jímž by se kongresmani měli zabývat ještě tento týden.

Útok v Santa Fe a podezřelý
aktualizováno 19.05.
Krvavý útok

Střelec (17) z texaské střední si oběti vybíral. Některé lidi ušetřil

Spojené státy se vzpamatovávají z děsivého útoku na střední škole v Texasu, kde mladík zastřelil 10 lidí a dalších 10 lidí zranil. Pachatelem má být 17letý student Dimitrios Pagourtzis. Ten měl uvést, že lidi, které měl rád, ušetřil a chtěl zabíjet pouze ty, které si vybral.

Zásah u střední školy v Santa Fe
aktualizováno 18.05.
Sante Fe

Střelba ve škole má 10 obětí a 10 zraněných! Vraždil 17letý student

Deset lidí zastřelil na střední škole v Texasu mladík, který vtrhl do jedné z tříd. Pachatelem má být 17letý student Dimitrios Pagourtzis. Na školních pozemcích pak policisté našli několik výbušných zařízení.

Dítě v rozpáleném autě
aktualizováno 12.05.
rodinná tragédie

Rodiče zapomněli dvojčata v rozpáleném autě, obě zemřela!

V americkém Chesterfieldu tragicky zahynula pětiměsíční dvojčata. V tropickém horku, které v těchto dnech ve Virginii panuje, je rodiče zapomněli v autě. Na svůj omyl přišli, až když bylo pozdě. Chlapec a holčička v autě utrpěli zástavu srdce a po převozu do nemocnice oba zemřeli.