Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prezidentští kandidáti
aktualizováno 04.01.
prezidentské volby 2018

Prezidentští kandidáti prozradili, co si myslí o udílení amnestií!

Příští pátek začne první kolo prezidentských voleb. Prezidenští kandidáti nyní prozradili, co si myslí o prezidentských amnestiích. Zatímco se všichni shodli a odsoudili Klausovu plošnou amnestii pro 60 tisíc trestanců udělenou před pěti lety, v názorech na milost pro Jiřího Kajínka se rozcházejí.

"Pirát 2222" žádal soud o dřívější vrácení řidičáku
aktualizováno 15.08.
vybržďovač

Pirát "2222" může zpátky za volant. Soud mu zrušil trest

Aleš Trpišovský, který v roce 2012 dostal sedmiletý zákaz řízení za nebezpečné vybržďování aut na dálnici D1, může zpátky za volant. Krajský soud mu dnes zákaz zrušil. Veřejnost si muže zapamatovala díky registrační značce auta, na které měl čtyři dvojky.

Vladimír Mečiar
aktualizováno 30.03.
převratný krok

Slováci ruší Mečiarovy amnestie. Otevřou únos prezidentova syna?

Slovenský parlament dnes schválil novelu ústavy, která otevírá cestu ke zrušení sporných amnestií, jež brání potrestání pachatelů únosu syna bývalého prezidenta Michala Kováče v roce 1995 do ciziny.

Prásk.tv píše:

Dara Rolins
čtěte o tématu Amnestie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Bradley Manning u soudu
18.01.
Amnestie

Obama udělil milosti, osvobodí i vojáka, který donášel WikiLeaks

Odcházející americký prezident Barack Obama zmírnil trest Chelsea Manningové, bývalé analytičce vojenské zpravodajské služby, která byla odsouzena na 35 let za vyzrazení utajovaných amerických dokumentů severu WikiLeaks. Celkem zkrátil tresty 209 vězňům včetně Manningové a omilostnil dalších 64. Mezi omilostněnými je i bývalý vysoký generál James Cartwright. Oznámil to dnes Bílý dům.

Miliardář Karel Janeček a Peter Kovarčík
aktualizováno 21.08.
smrt za 10 milionů

Poprava za 10 milionů! Kovarčík chtěl zabít miliardáře Janečka!

Miliardář Karel Janeček měl zemřít. Policie prověřuje informaci, že si nedávno zesnulý podnikatel Peter Kovarčík objednal miliardářovu vraždu. Ta měla být pomstou za to, že Janeček navedl švýcarské vyšetřovatele ke stamilionům, které měly úplatkem za amnestii vyhlášenou Václavem Klausem. Informuje o tom dnešní vydání Práva.

Nehoda Rusko
aktualizováno 27.05.
spravedlnost v rusku

Anna zabíjela autem: Ve vězení nestrávila ani jediný den!

Jak vypadá spravedlnost na ruský způsob ukázala kauza dcera vysoce postavené ruské hodnostářky Anny Šavenkovové. Autem zabila jednu ženu a druhou zmrzačila. Ve vězení nestrávila ani den a nakonec ji trestu zbavila amnestie. Tak jak mnoho lidí v Rusku předvídalo...

Miloš Zeman
aktualizováno 17.09.
Konflikt

Soud rozhodl, že Miloš Zeman vyhodil právníka neprávem. Co teď?

Výpověď, kterou dostal od prezidentské kanceláře bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf, je neplatná. Dnes o tom pravomocně rozhodl Městský soud v Praze.

Semtex
02.09.
Skrytá výbušnina

Policisté v šoku! Žena jim přinesla semtex, který našla ve sklepě

Na policejní stanici v centru Brna přinesla žena téměř čtvrt kilogramu plastické trhaviny semtex, které se chtěla zbavit při současné zbraňové amnestii.

Václav Klaus
25.08.
Kontroverzní amnestie

Klausova amnestie: U soudu se projedná spor o autorství textu!

Pražský městský soud dnes projedná žalobu bývalého hradního právníka Pavla Hasenkopfa na prezidenta Miloše Zemana, kancléře Vratislava Mynáře a prezidentskou kancelář. Právníkovi vadí tvrzení Hradu, že je spoluautorem textu loňské amnestie, a požaduje celkem milion korun. Hrad se s ním pokusil uzavřít mimosoudní smír, nakonec se však nedohodli.

Na služebnu někdo položil funkční granát!
12.07.
amnestie na zbraně

Na policejní služebnu někdo položil funkční granát!

Už téměř dva týdny platí v České republice takzvaná zbraňová amnestie. Lidem, kteří mají doma například nelegálně drženou pistoli nebo munici, umožňuje obrátit se na policii a tam buď vše odevzdat nebo případně požádat o legalizaci, samozřejmě všechno beztrestně.