Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Auto na vodík
16.12.

VÍKEND: Auta na vodík se stávají realitou

Stojíme na prahu rozhodnutí, co nás bude v budoucnosti přesouvat z místa na místo.

Protestující Francouzi ve žlutých vestách
24.11.
velké demonstrace

Muž s granátem v ruce vyžadoval audienci u prezidenta Macrona

Muž s ručním granátem v ruce se během protestů ve Francii domáhal toho, aby prezident Macron přijal protestující. Po několika hodinách vyjednávání se muž nakonec vzdal policii. Francouzi protestují kvůli vzrůstající ceně paliv.

Palivová skvrna na pobřeží ve Francii
18.10.
Srážka lodí

Azurové pobřeží ve Francii zalil černý hnus. Pláže jsou zavřené!

Azurové pobřeží ve Francii čelí ekologické katastrofě. Skvrna, která se objevila ve Středozemním moři po srážce dvou lodí dorazila až ke slavné francouzské riviéře. Úřady musely na neurčito uzavřít kilometry tamních pláží.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE !! Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Sražené lodě ve Středozemním moři
aktualizováno 09.10.
projekt Sentinel

Ropná skvrna u Korsiky má přes 20 kilometrů! Záběry z vesmíru

Skvrna, která se šíří Středozemním mořem po nehodě dvou lodí, už má podle satelitních snímků přes dvacet kilometrů. Palivo z jedné z lodí unikalo do moře už od neděle. Pobřežní stráž se snaží šíření zastavit a co nejvíce paliva z moře vypumpovat. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Mladík už třikrát ujel po natankování z čerpací stanice
13.07.
policejní pátrání

Muž ujíždí bez placení, nezastavil ho ani pumpař na kapotě

Benešovská policie pátrá po mladíkovi, který už třikrát ujel po natankování z čerpací stanice. Naposledy se mu ale do cesty postavil pracovník čerpací stanice, který si lehl na kapotu auta. Přesto se pachateli podařilo ujet.

Dřevo naložené na přívěsu
aktualizováno 01.07.
napadení škůdcem

Kůrovec hýbe s cenou dřeva! Zásobte se na zimu už teď

Pustošení českých lesů kůrovcem se promítlo už i do cen dřeva. Kalamitní dříví, které lesníci musí kvůli škůdci těžit ve velkém, zlevňuje. Někde až o polovinu. Prodejci ho mají přebytek a v některých skladech na něj už ani nemají místo. Nouze je naopak o kvalitní nepoškozené dřevo, ze kterého se vyrábí například nábytek. Takové dřevo teď výrazně zdražuje.

Tankování
17.05.
Ceny ve vašem kraji

Benzín i nafta zdražují! Tady natankujete nejlevněji. PŘEHLED

Ceny ropy jdou prudce nahoru. Poprvé od roku 2014 překročila 80 dolarů za barel. A rostoucí ceny už poznají i řidiči u pump. Za týden zdražil benzín téměř o 50 haléřů. Podle ekonomů navíc zdržování nekončí.

Tankování
06.03.
nejakostní palivo

Dejte pozor, kde tankujete! ČOI rozdala další pokuty za 530 tisíc

I v únoru padaly pokuty za nejakostní paliva na čerpacích stanicích, inspekce ve druhém měsíci vyměřila dvěma provozovatelům penalizace, které v součtu přesahují půl milionu korun. V letošním roce už Česká obchodní inspekce pokutovala čtyřikrát, v loňském roce dokonce sedmnáctkrát.

Čerpání benzínu. Ilustrační foto
aktualizováno 26.02.
Příjemný trend

Dobrá zpráva: Nafta a benzín zlevňují, ceny mají klesat i dál!

Řidiči se mohou radovat. Benzín i nafta zlevňují a podle odborníků budou ceny klesat dál. V nejbližších dnech je můžeme očekávat v průměru 30,50 za litr benzínu a 29,60 za naftu.

Tankování
18.01.
Zdraží ještě?

Benzín a nafta výrazně zdražily. Ekonom řekl, co bude dál

Benzín a nafta jsou nejdražší od loňského listopadu. Nafta stojí bezmála 30 korun a benzín se blíží k jednatřiceti korunám. Podle některých odborníků je to proto, že světoví těžaři se dohodli na snížení dodávek ropy. Navíc její cena je prý na světových trzích na několikaletých maximech. A ceny pohonných hmot dál porostou.