Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tankování
17.05.
Ceny ve vašem kraji

Benzín i nafta zdražují! Tady natankujete nejlevněji. PŘEHLED

Ceny ropy jdou prudce nahoru. Poprvé od roku 2014 překročila 80 dolarů za barel. A rostoucí ceny už poznají i řidiči u pump. Za týden zdražil benzín téměř o 50 haléřů. Podle ekonomů navíc zdržování nekončí.

Tankování
06.03.
nejakostní palivo

Dejte pozor, kde tankujete! ČOI rozdala další pokuty za 530 tisíc

I v únoru padaly pokuty za nejakostní paliva na čerpacích stanicích, inspekce ve druhém měsíci vyměřila dvěma provozovatelům penalizace, které v součtu přesahují půl milionu korun. V letošním roce už Česká obchodní inspekce pokutovala čtyřikrát, v loňském roce dokonce sedmnáctkrát.

Čerpání benzínu. Ilustrační foto
aktualizováno 26.02.
Příjemný trend

Dobrá zpráva: Nafta a benzín zlevňují, ceny mají klesat i dál!

Řidiči se mohou radovat. Benzín i nafta zlevňují a podle odborníků budou ceny klesat dál. V nejbližších dnech je můžeme očekávat v průměru 30,50 za litr benzínu a 29,60 za naftu.

Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Tankování
18.01.
Zdraží ještě?

Benzín a nafta výrazně zdražily. Ekonom řekl, co bude dál

Benzín a nafta jsou nejdražší od loňského listopadu. Nafta stojí bezmála 30 korun a benzín se blíží k jednatřiceti korunám. Podle některých odborníků je to proto, že světoví těžaři se dohodli na snížení dodávek ropy. Navíc její cena je prý na světových trzích na několikaletých maximech. A ceny pohonných hmot dál porostou.

Čerpací stanice
aktualizováno 02.11.
seznam vážné prohřešky

Tyto čerpací stanice letos šidily a dostaly mastné pokuty! PŘEHLED

Kvalita pohonných hmot se oproti loňskému roku mírně zlepšila, přesto kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI) našli vážné nedostatky u téměř dvacítky čerpacích stanic. Udělené pokuty dosahují částky více než 1,3 milionu korun.

Kolik zaplatíme za vytápení
aktualizováno 25.09.
čím topit?

Topná sezóna začala: Kolik stojí dřevo, uhlí nebo plyn? SROVNÁNÍ

Topná sezona letos začala o zhruba deset dní dříve než loni. Zatímco na západě Čech a ve vyšších polohách už jedou kotle přes týden naplno, na jižní Moravě se zahájením vytápění počítají až od zítřka. Která paliva jsou teď cenově nejvýhodnější a jak a čím si budeme přitápět v budoucnosti?

Šmelina s naftou - 1
aktualizováno 01.06.
tučná pokuta

Za podvody s naftou až 20 milionů! Podnikatele přistihli přímo při činu

Pokuta až 20 milionů hrozí podnikateli, kterého pardubičtí celníci přistihli při stáčení motorové nafty pro zákazníka přímo z cisterny. Palivo končilo v zemědělských strojích a barelech. V dodacím listu byly navíc rozporuplné údaje.

Čína oznámila úspěšné vyzvednutí prvních vzorků hořlavého ledu
21.05.
nebezpečná těžba

Energetická revoluce je tu! Čína poprvé vytěžila "hořlavý led"

Čína a Japonsko jsou o krok blíž k těžbě takzvaného "hořlavého ledu", z mořského dna se jim podařilo vyzvednout první vzorky. Těžba tohoto paliva musí probíhat pod důsledným dozorem, pokud by se těžilo špatně, mohlo by zahltit atmosféru ohromné množství skleníkových plynů.

Zpracovna jaderného odpadu Hanford
09.05.
Únik zatím nezaznamenali

Nehoda v jaderném zařízení: Na radioaktivní odpad se zřítil tunel!

Vážnou nehodu řeší americké ministerstvo energetiky v továrně na zpracování jaderného odpadu na jihu státu Washington. Zřejmě kvůli otřesům způsobeným stavbou nedaleké silnice se propadla půda nad tunelem, ve kterém jsou vagóny s vyhořelým jaderným palivem a další radioaktivní materiál. Úřady zatím žádný únik radiace nezaznamenaly.

auto na diesel
02.01.
Zamrzání nafty

Tenhle trik dělá spousta řidičů, novým vozům může zničit motor!

Starý trik, kdy se do nafty doléval benzín, aby nezamrzla, se může šeredně vymstít a prodražit. Raději proto tankujte kvalitní aditivovanou naftu, která odolává silným mrazům. Benzin v naftě totiž může moderním dieselům uškodit, případně je zcela zničit.