Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brett Kavanaugh
17.09.
Obvinění profesorky

Gentleman, popsal kandidáta na soudce Trump. Měl znásilnit ženu

Republikáni a demokraté se v USA přou o jmenování soudce nejvyššího soudu. Trumpem prosazovaný Brett Kavanagh je rozděluje nejen kvůli postojům k držení zbraní, potratům nebo homosexuálním svazkům. Objevila se i jeho kauza údajného sexuálního násilí. Měl se ho před třiceti lety dopustit ještě jako středoškolák.

Papež František
aktualizováno 14.09.
Hrůzné odhalení

Studie: Kněží v Německu zneužili 4000 dětí za posledních 70 let

Tisíce dětských obětí, více než 1600 pachatelů z řad církevních hodnostářů. To jsou výsledky rozsáhlé studie, jejíž výsledky přinesl německý deník Der Spiegel.

Dan Johnson
14.12.
Tragédie v Kentucky

Žena vinila poslance z osahávání, zastřelil se! Tělo našli u řeky

Americký zákonodárce Dan Johnson spáchal sebevraždu poté, co ho neznámá žena obvinila ze sexuálního obtěžování. Před pěti lety ji měl Johnson ve sklepě svého domu líbat a osahávat. Policie případ uzavřela bez vznesení obvinění.

Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Znásilnění v Indii
aktualizováno 25.10.
Nikdo jí nepomohl

Ženu za bílého dne znásilnili na ulici. Kolemjdoucí si to natáčeli

Na internetu se objevilo šokující video ze východoindického města Višákhapatnamu, které leží na pobřeží Bengálského zálivu. Třiadvacetiletý mladík na něm znásilňuje třiačtyřicetiletou ženu za bílého dne přímo na chodníku. Kolem projde několik lidí, ženě nikdo nepomohl. Někteří si navíc ještě znásilnění natáčeli.

Znásilnění - 1
aktualizováno 03.12.
Znásilnění v Česku

"Může si za to sama!" Češi často věří mýtům o zneužívání

"Koledovala si o to." "Nemá se oblékat vyzývavě a chodit sama." "Udělal to nějaký úchyl." Kolem znásilnění panuje řada mýtů, které společnost přijímá jako čistou pravdu. Vyvrátit předsudky a předcházet dalším případům chce nová kampaň.

Znásilnění - ilustrační foto - 4
15.09.
Rozsáhlý průzkum

Sexuální násilí v Česku: Každá desátá Češka byla znásilněna!

S šokujícími výsledky přišel průzkum agentury Focus pro neziskovou organizace Persefona na téma sexuálního násilí. Podle průzkumu prováděném na více než dvou tisících respondentech byla každá desátá Češka někdy znásilněna! Obětí nějaké formy sexuálního obtěžování se stala více jak třetina žen.

Policie v Kolíně nad Rýnem
09.01.
ŠOKUJÍCÍ ČÍSLA

Sexuální násilí v Německu: Už se přihlásilo 379 obětí!

Policie v Kolíně nad Rýnem do dneška registruje už 379 trestních oznámení, která v německém velkoměstě souvisejí s událostmi silvestrovské noci. Dosud se hovořilo o třetinovém počtu.

Znásilněná
aktualizováno 13.07.
neuvěřitelný horor

Dívku znásilnili a policie ji nasadila jako volavku: Znásilnili ji zase!

Policisté chtěli sedmnáctiletou oběť znásilnění využít jako volavku, aby nalákali útočníky. Jenže ji špatně sledovali a dívka byla těmi samými muži znásilněna znova.

Zpověď bývalé islamistky
08.10.
nelidské podmínky

ZPOVĚĎ BÝVALÉ ISLAMISTKY: Sexuální násilí, stínání hlav!

Khadija, která se nechala naverbovat do armády Islámského státu, šokovala svou zpovědí svět. Je jí 25 let, ale zažila toho více, než většina žen i mužů za celý život. Z armády utekla a rozhodla se o svých zkušenostech promluvit.