Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oprava dálnice D1
aktualizováno 26.08.
Opravy silnic

Letní opravy silnic se nestíhají. Spousta z nich je stále uzavřená

Blíží se konec prázdnin a to znamená, že se na silnice vrátí obvyklý provoz a tedy více aut. Řada měst se každým rokem před začátkem léta pouští do rozsáhlých oprav silnic a ulic. Zejména v těch velkých to pak znamená citelné dopravní komplikace, zvláště pak, pokud opravy pokračují i v září.

Ze společného účtu majitelů bytů zmizely miliony
09.08.
Společný účet

Předseda SVJ ukradl miliony na opravy! Odhalila to až jeho smrt

Předseda společenství vlastníků jednoho domu v Hradci Králové okradl své sousedy. Potom co 42letý muž tragicky zemřel, se zjistilo, že z účtu majitelů bytů zmizelo téměř 5 milionů korun. Policie tak nemá koho stíhat, peníze se nenašly a na opravy společných prostor teď zbylo jen 20 tisíc korun.

Začaly opravy stožárů poničených traktorem
aktualizováno 31.07.
Odstraňování škod

Začaly opravy stržených stožárů. Naboural do nich traktorista

Energetici na Rakovnicku začali opravovat stožáry, které v sobotu poškodil traktor, když do jednoho z nich naboural. Škody se odhadují na desítky milionů korun, opravy potrvají skoro měsíc.

Prásk.tv píše:

Ivana Jirešová - 1
čtěte o tématu opravy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Kolaps v Praze - 5
aktualizováno 09.07.
galerie silná doprava

Kolaps dopravy v Praze! Řidiči si v centru města zažili peklo

Pondělní doprava v Praze kolabovala na některých důležitých místech. Kvůli několika omezením se tvořily dlouhé kolony. Situace byla kritická nejen během ranní špičky, auta stála v ulicích i odpoledne. Kvůli dlouhým kolonám nabírala výrazné zpoždění i městská hromadná doprava.

Drew Feustel při výstupu mimo ISS
aktualizováno 16.05.
výstup do vesmíru

Astronauti měnili na ISS část chladícího systému a kamery

Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici vyrazili na další výstup do vesmíru kvůli výměně důležité součástky, která ovládá část chladícího systému. Inženýři Drew Feustel a Ricky Arnold součástku přesunuli k robotickým rukám, následně ji vyměnili za vadnou součástku. Čekala je také výměna kamerového systému a komunikačního přijímače v laboratoři Destiny. Astronauti do vesmíru vyrazili ve 14:10.

Oprava silnice
aktualizováno 30.04.
důležitá podmínka

Kraje dostanou miliardy na opravy silnic, musí ale zatočit s billboardy

Kraje dostanou na opravy silnic druhých a třetích tříd čtyři miliardy korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Úřad vlády informoval, že kabinet v pondělí schválil návrh ministerstva dopravy na rozdělení dotací krajům na opravy krajských silnic. Návrh přitom počítá s podmínkou pro udělení dotací - odstraňováním nelegálních billboardů kolem silnic 1. třídy.

Oprava dálnice D1 - 1
aktualizováno 27.04.
plánované opravy

Omezení, uzavírky a kolony: Na řidiče čeká na silnicích peklo

Máme před sebou několik dní volna. Pro ty, kdo vyrážejí na cesty, ale nemáme dobré zprávy. Spousta hlavních dopravních tahů po celé republice prochází opravami a tak se řidiči musejí připravit na komplikace.

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 08.04.
rekonstrukce D1

Dálnice D1 je průjezdná, stavbaři v noci zbořili dva nadjezdy

Dálnice D1 je mezi Humpolcem a Jihlavou opět průjezdná. Komunikace byla od sobotního večera mezi exity 90 a 112 uzavřena kvůli bourání nadjezdů.

Dopravní kolaps na D1
03.04.
Doprava kolabovala

Na silnice se vrátili dělníci, kolony se tvořily okamžitě. Měly až 7 km!

Na mnoha místech republiky v úterý kolabovala doprava. Od dubna totiž začíná na silnicích naplno stavební sezóna a teď poprvé po svátcích zažívaly opravované úseky a objízdné trasy nápor běžného provozu.

Uzavřená dílnice
19.03.
Opravy se rozběhly

Na D1 se po zimní pauze vrátili dělníci a stroje, řidiči zpomalují

Na dálnici D1 ráno poprvé po zimní pauze vyjely stavební stroje, a to na dva úseky na Vysočině. Dělníci tam začali s demontáží svodidel a úpravami středových pásů. Řidiči musí v těchto úsecích jezdit ve zúžených pruzích a omezenou rychlostí.