Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Orlická přehrada v zimě - 1
12.12.
Odolá i velkým povodním

Orlickou přehradu čeká rozsáhlá oprava. Bude stát stovky milionů

Rozsáhlé stavební práce za téměř 830 milionů korun čekají v příštích letech orlickou přehradu. Po dokončení má odolat i mimořádně velkým povodním.

Nemocnice - ilustrační foto
aktualizováno 09.12.
nutné opravy

Katastrofální stav nemocnic, stát chce investovat miliardy korun

Nemocnice v Česku by se už brzy mohly dočkat oprav. O havarijním stavu se mluví například v souvislosti s Bulovkou nebo porodnicí v Brně. Další nemocnice jsou zase na pokraji své kapacity. Vláda chce do nemocnic investovat desítky miliard korun. Zbrusu nová dětská poliklinika se dostavěla v pražském Motole, trvalo to 12 let a cena byla přes šest miliard korun.

Oprava dálnice D1 - 1
aktualizováno 20.11.
Dálnice D1

Po dálnici krokem! Stavební firmy mají zpoždění a horší se počasí

Ředitelství silnic a dálnic řeší velké problémy na opravovaném úseku dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem. Stavební firmy tam kvůli skluzu stále pracují a tudíž je tam omezen provoz. Jenže právě kvůli tomu je podle ŘSD ohrožena správná zimní údržba celého úseku, a tím i bezpečnost řidičů.

Prásk.tv píše:

Ivana Jirešová - 1
čtěte o tématu opravy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Výstavba silnice - ilustrační foto
09.11.
Údržba silnic

Budou peníze na opravy silnic? Vláda pořád nenašla 4 miliardy

Stát napíná kraje a stále jim nepotvrdil peníze na opravy silnic nižších tříd. Tyto finance jsou přitom pro kraje klíčové, bez nich by měly velké problémy s financováním údržby silnic druhých a třetích tříd. Na pátečním jednání vlády a Asociace krajů se řešilo i silniční mýto.

Dopravní kolaps u Krumlova
08.11.

VIDEO: Řidiči v Krumlově musejí počítat s velkým zpožděním

Velkou dávkou trpělivosti se teď musejí obrnit řidiči, kteří budou projíždět Českým Krumlovem, protože se začalo s opravou hlavního tahu do města. Už od rána se od Čekých Budějovic do Českého Krumlova tvořily dlouhé kolony.

Oprava Resslovy ulice
aktualizováno 03.11.
lidé se zlobí

Chodník u kostela, kde zemřeli čeští parašutisté, zalili asfaltem

Dlážděný chodník před kostelem sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici překryl před pár dny asfalt. Jde o provizorní povrch a pokládá se proto, aby se dal chodník v průběhu zimního období udržovat. Pražané by se nového dlážděného chodníku měli dočkat v rámci nadcházejících měsíců.

Oprava dálnice D1
aktualizováno 26.08.
Opravy silnic

Letní opravy silnic se nestíhají. Spousta z nich je stále uzavřená

Blíží se konec prázdnin a to znamená, že se na silnice vrátí obvyklý provoz a tedy více aut. Řada měst se každým rokem před začátkem léta pouští do rozsáhlých oprav silnic a ulic. Zejména v těch velkých to pak znamená citelné dopravní komplikace, zvláště pak, pokud opravy pokračují i v září.

Ze společného účtu majitelů bytů zmizely miliony
09.08.
Společný účet

Předseda SVJ ukradl miliony na opravy! Odhalila to až jeho smrt

Předseda společenství vlastníků jednoho domu v Hradci Králové okradl své sousedy. Potom co 42letý muž tragicky zemřel, se zjistilo, že z účtu majitelů bytů zmizelo téměř 5 milionů korun. Policie tak nemá koho stíhat, peníze se nenašly a na opravy společných prostor teď zbylo jen 20 tisíc korun.

Začaly opravy stožárů poničených traktorem
aktualizováno 31.07.
Odstraňování škod

Začaly opravy stržených stožárů. Naboural do nich traktorista

Energetici na Rakovnicku začali opravovat stožáry, které v sobotu poškodil traktor, když do jednoho z nich naboural. Škody se odhadují na desítky milionů korun, opravy potrvají skoro měsíc.

Kolaps v Praze - 5
aktualizováno 09.07.
galerie silná doprava

Kolaps dopravy v Praze! Řidiči si v centru města zažili peklo

Pondělní doprava v Praze kolabovala na některých důležitých místech. Kvůli několika omezením se tvořily dlouhé kolony. Situace byla kritická nejen během ranní špičky, auta stála v ulicích i odpoledne. Kvůli dlouhým kolonám nabírala výrazné zpoždění i městská hromadná doprava.