Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Křižník Indianopolis
aktualizováno 20.08.
nádhera! významný nález

V Pacifiku našli vrak amerického křižníku z 2. světové války! FOTO

V hlubinách Pacifiku našli výzkumníci vedení spoluzakladatelem Microsoftu Paulem Allanem vrak poslední potopené lodi v průběhu druhé světové války - americký křižník Indianopolis. Japonská ponorka ho poslala ke dnu 30. července 1945, z posádky o 1200 námořnících přežilo jen 316 lidí.

Nález letecké pumy v Plzni
aktualizováno 06.05.
evakuace okolí

Oslavy svobody v Plzni narušil nález letecké pumy z války

Sobotní odpoledne v Plzni narušil nález letecké pumy z období druhé světové války. K nálezu u kolejiště poblíž ulice Jateční vyrazili policisté, hasiči a pyrotechnik. Kvůli nálezu byl přerušen provoz na trati v úseku Plzeň - Třemošná u Plzně. Krátce před půl sedmou se podařilo leteckou pumu zneškodnit.

Zneškodňování bomby v Mnichově
aktualizováno 06.05.
masivní evakuace

Evakuace 50 tisíc lidí kvůli pěti bombám! Uzavřou část města

Přibližně desetina lidí žijících v Hannoveru, což je zhruba 50 tisíc lidí, se bude muset v neděli evakuovat kvůli zneškodnění bomb z druhé světové války. Podle portálu The Local jde o druhou největší operaci v poválečné historii Německa.

Prásk.tv píše:

Lúcia dos Santos - 1
čtěte o tématu druhá světová válka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SNOWtour 2016/17: Branná – nový manšestrový vlk!

Branná už dlouhodobě patří mezi naše oblíbená střediska. Tenhle jesenický „koutek“ se vyznačuje tou nejpohodovější atmosférou široko daleko, a to hlavně díky jejímu majiteli Banditovi, který se večer v hospodě u lanovky promění v hlavního baviče s těmi nejvtipnějšími historkami.

Holocaust - 1
aktualizováno 21.04.
nová zjištění

Přepíšou se učebnice dějepisu? Objevili nové dokumenty z války!

Víc než 70 let po skončení druhé světové války vycházejí na povrch nové šokující informace. V tomto týdnu by měly být zveřejněny unikátní archivní materiály Komise OSN pro vyšetřování válečných zločinů. Z těch vyplývá, že Spojenci věděli o holokaustu už od prosince 1942, tedy mnohem dřív, než tvrdili.

Mladý Dán objevil stíhačku z druhé světové války - 1
aktualizováno 13.03.
Objev mladého Dána

Kluk našel stíhačku z II. světové války! Vykopal ji na poli za domem

Čtrnáctiletému Dánovi se podařilo to, o čem sní snad každý historik. Na poli poblíž rodného města objevil trosky německé stíhačky z druhé světové války. Našel dokonce i ostatky pilota, kterému v kapse zůstaly náboje, cigarety i kondomy.

Koncetrační tábor v Osvětimi
aktualizováno 27.01.
Den obětí holokaustu

Osvobození Osvětimi: Svět s hrůzou poznal, co znamená peklo

Byly tři hodiny odpoledne, když se z lesa za ostnatým drátem vynořili obezřetní sovětští vojáci se samopaly v rukou. Psal se 27. leden 1945 a Rudá armáda se právě probojovala ke koncentračnímu táboru Osvětim v Polsku. Svět spatřil hrůzy, jaké dosud nepoznal. Právě tento den si proto připomíná jako památku obětí holokaustu.

Nevybuchlá munice - Ilustrační foto
aktualizováno 04.11.
poplach na jihu Moravy

V Brně našli pumu z 2. světové války! Policie evakuuje až 1000 lidí

V Brně v Řípské ulici se dnes našla letecká puma z 2. světové války, policie evakuuje stovky lidí z nákupního centra a přilehlého bytového domu. Ulice je částečně uzavřená. V místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

Hledání min v Sýrii
12.08.
smrtící byznys

ISIS používá zbraně Adolfa Hitlera! V poušti je sbírají beduíni

Islámský stát zabíjí překvapivou municí. Ze starých minových polí druhé světové války doluje nacistické a nejspíš i spojenecké miny, které používá pro své útoky. Staré miny už prokazatelně zabíjeli při teroristických útocích, zjistil týdeník Newsweek.

Generál Emil Boček v kokpitu letounu Spitfire
aktualizováno 21.07.
Válečný veterán

Poslední žijící český hrdina bitvy o Británii se proletěl ve spitfiru

Poslednímu žijícímu českému stíhači britského Královského letectva (RAF), generálu Emilu Bočkovi, se splnil jeho největší sen. Ve čtvrtek odpoledne se na londýnském letišti Biggin Hill znovu proletěl stíhačkou Spitfire. Ve svých 93 letech se tak stal jedním z nejstarších letců, který tento stroj pilotoval.

wehrmacht
aktualizováno 22.06.
operace Barbarossa

Takhle Hitler vpadl do Sovětského svazu. Je to právě 75 let

Přesně před 75 lety, 22. června 1941, začal útok nacistické Třetí říše na Sovětský svaz. Agrese, která stála život miliony lidí.