Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchranáři v Berlíně
včera 11:09
uzavřou i nemocnici?

Berlín čeká obří evakuace, našli bombu! Policie: "Bude to velké!"

Nedaleko hlavního nádraží v centru Berlína dělníci našli leteckou pumu z druhé světové války. Kvůli jejímu zneškodnění bude muset být v pátek evakuována velká část Berlína, která zahrnuje mimo jiné i nemocnici. Podle policie půjde o rozsáhlou akci, která se dotkne i dopravy.

Letadlová loď nalezená po 76 letech - 1
07.03.
válečný hrob

Nález vraku z 2. světové: Tady zemřelo 200 Američanů! VIDEO

Pátrací tým objevil u Austrálie vrak americké letadlové lodi USS Lexington. Tu během druhé světové války potopili japonští letci v bitvě v Korálovém moři. Při incidentu tehdy zemřelo přes 200 Američanů.

Křižník Indianopolis
aktualizováno 20.08.
nádhera! významný nález

V Pacifiku našli vrak amerického křižníku z 2. světové války! FOTO

V hlubinách Pacifiku našli výzkumníci vedení spoluzakladatelem Microsoftu Paulem Allanem vrak poslední potopené lodi v průběhu druhé světové války - americký křižník Indianopolis. Japonská ponorka ho poslala ke dnu 30. července 1945, z posádky o 1200 námořnících přežilo jen 316 lidí.

Prásk.tv píše:

Lúcia dos Santos - 1
čtěte o tématu druhá světová válka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Nález letecké pumy v Plzni
aktualizováno 06.05.
evakuace okolí

Oslavy svobody v Plzni narušil nález letecké pumy z války

Sobotní odpoledne v Plzni narušil nález letecké pumy z období druhé světové války. K nálezu u kolejiště poblíž ulice Jateční vyrazili policisté, hasiči a pyrotechnik. Kvůli nálezu byl přerušen provoz na trati v úseku Plzeň - Třemošná u Plzně. Krátce před půl sedmou se podařilo leteckou pumu zneškodnit.

Zneškodňování bomby v Mnichově
aktualizováno 06.05.
masivní evakuace

Evakuace 50 tisíc lidí kvůli pěti bombám! Uzavřou část města

Přibližně desetina lidí žijících v Hannoveru, což je zhruba 50 tisíc lidí, se bude muset v neděli evakuovat kvůli zneškodnění bomb z druhé světové války. Podle portálu The Local jde o druhou největší operaci v poválečné historii Německa.

Holocaust - 1
aktualizováno 21.04.
nová zjištění

Přepíšou se učebnice dějepisu? Objevili nové dokumenty z války!

Víc než 70 let po skončení druhé světové války vycházejí na povrch nové šokující informace. V tomto týdnu by měly být zveřejněny unikátní archivní materiály Komise OSN pro vyšetřování válečných zločinů. Z těch vyplývá, že Spojenci věděli o holokaustu už od prosince 1942, tedy mnohem dřív, než tvrdili.

Mladý Dán objevil stíhačku z druhé světové války - 1
aktualizováno 13.03.
Objev mladého Dána

Kluk našel stíhačku z II. světové války! Vykopal ji na poli za domem

Čtrnáctiletému Dánovi se podařilo to, o čem sní snad každý historik. Na poli poblíž rodného města objevil trosky německé stíhačky z druhé světové války. Našel dokonce i ostatky pilota, kterému v kapse zůstaly náboje, cigarety i kondomy.

Koncetrační tábor v Osvětimi
aktualizováno 27.01.
Den obětí holokaustu

Osvobození Osvětimi: Svět s hrůzou poznal, co znamená peklo

Byly tři hodiny odpoledne, když se z lesa za ostnatým drátem vynořili obezřetní sovětští vojáci se samopaly v rukou. Psal se 27. leden 1945 a Rudá armáda se právě probojovala ke koncentračnímu táboru Osvětim v Polsku. Svět spatřil hrůzy, jaké dosud nepoznal. Právě tento den si proto připomíná jako památku obětí holokaustu.

Nevybuchlá munice - Ilustrační foto
aktualizováno 04.11.
poplach na jihu Moravy

V Brně našli pumu z 2. světové války! Policie evakuuje až 1000 lidí

V Brně v Řípské ulici se dnes našla letecká puma z 2. světové války, policie evakuuje stovky lidí z nákupního centra a přilehlého bytového domu. Ulice je částečně uzavřená. V místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

Hledání min v Sýrii
12.08.
smrtící byznys

ISIS používá zbraně Adolfa Hitlera! V poušti je sbírají beduíni

Islámský stát zabíjí překvapivou municí. Ze starých minových polí druhé světové války doluje nacistické a nejspíš i spojenecké miny, které používá pro své útoky. Staré miny už prokazatelně zabíjeli při teroristických útocích, zjistil týdeník Newsweek.