Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Holocaust - 1
Aktualizováno Předevčírem 13:57
nová zjištění

Přepíšou se učebnice dějepisu? Objevili nové dokumenty z války!

Víc než 70 let po skončení druhé světové války vycházejí na povrch nové šokující informace. V tomto týdnu by měly být zveřejněny unikátní archivní materiály Komise OSN pro vyšetřování válečných zločinů. Z těch vyplývá, že Spojenci věděli o holokaustu už od prosince 1942, tedy mnohem dřív, než tvrdili.

Mladý Dán objevil stíhačku z druhé světové války - 1
Aktualizováno 13.3. 2017 17:18
Objev mladého Dána

Kluk našel stíhačku z II. světové války! Vykopal ji na poli za domem

Čtrnáctiletému Dánovi se podařilo to, o čem sní snad každý historik. Na poli poblíž rodného města objevil trosky německé stíhačky z druhé světové války. Našel dokonce i ostatky pilota, kterému v kapse zůstaly náboje, cigarety i kondomy.

Koncetrační tábor v Osvětimi
Aktualizováno 27.1. 2017 21:30
Den obětí holokaustu

Osvobození Osvětimi: Svět s hrůzou poznal, co znamená peklo

Byly tři hodiny odpoledne, když se z lesa za ostnatým drátem vynořili obezřetní sovětští vojáci se samopaly v rukou. Psal se 27. leden 1945 a Rudá armáda se právě probojovala ke koncentračnímu táboru Osvětim v Polsku. Svět spatřil hrůzy, jaké dosud nepoznal. Právě tento den si proto připomíná jako památku obětí holokaustu.

Prásk.tv píše:

Nalezený poválečný deníček - 1
čtěte o tématu druhá světová válka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

Letecká puma
Aktualizováno 4.11. 2016 16:16
poplach na jihu Moravy

V Brně našli pumu z 2. světové války! Policie evakuuje až 1000 lidí

V Brně v Řípské ulici se dnes našla letecká puma z 2. světové války, policie evakuuje stovky lidí z nákupního centra a přilehlého bytového domu. Ulice je částečně uzavřená. V místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

smrtící byznys

ISIS používá zbraně Adolfa Hitlera! V poušti je sbírají beduíni

Islámský stát zabíjí překvapivou municí. Ze starých minových polí druhé světové války doluje nacistické a nejspíš i spojenecké miny, které používá pro své útoky. Staré miny už prokazatelně zabíjeli při teroristických útocích, zjistil týdeník Newsweek.

Generál Emil Boček v kokpitu letounu Spitfire
Aktualizováno 21.7. 2016 22:55
Válečný veterán

Poslední žijící český hrdina bitvy o Británii se proletěl ve spitfiru

Poslednímu žijícímu českému stíhači britského Královského letectva (RAF), generálu Emilu Bočkovi, se splnil jeho největší sen. Ve čtvrtek odpoledne se na londýnském letišti Biggin Hill znovu proletěl stíhačkou Spitfire. Ve svých 93 letech se tak stal jedním z nejstarších letců, který tento stroj pilotoval.

wehrmacht
Aktualizováno 22.6. 2016 21:53
operace Barbarossa

Takhle Hitler vpadl do Sovětského svazu. Je to právě 75 let

Přesně před 75 lety, 22. června 1941, začal útok nacistické Třetí říše na Sovětský svaz. Agrese, která stála život miliony lidí.

Válečný veterán

Zemřel Jaroslav Hofrichter, za války létal v RAF na bombardérech

Smutnou zprávu přinesl v pondělí večer spolek letecké historie Czech Spitfire Club. Ve věku nedožitých 96 let zemřel válečný veterán Jaroslav Hofrichter. Hrdina, který za války bojoval nad Evropou coby střelec a palubní inženýr na bombardérech Wellington a Liberátor 311. perutě britského královského letectva (RAF).

Vojenská přehlídka v Moskvě - 6
Aktualizováno 9.5. 2016 21:21
GALERIE Oslavy konce války

Oslavy v Rusku: Velká přehlídka v Moskvě. Vojáci honili kanón!

Rusko si 9. května připomíná 71. výročí konce druhé světové války. V Moskvě se jako tradičně odehrála velká vojenská přehlídka. Ve srovnání s loňským rokem, na který připadalo jubilejní 70. výročí konce války, byla ale skromnější. O humornou scénu se postarali vojáci v Novosibirsku. Cestou z nácviku přehlídky jim na rušné ulici ujel přívěs s dělem.

Michal Hašek přivítal v Brně Noční vlky
Aktualizováno 4.5. 2016 12:57
Kontroverzní návštěva

Z Polska Noční vlky vyhnali, hejtman Hašek se s nimi fotí!

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se včera večer setkal s ruským kontroverzním motorkářským gangem Noční vlci, které Polsko odmítlo v pátek pustit do země.