Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Emmanuel Macron
aktualizováno 23.08.
Schůzka s Macronem

Sobotka horuje za vyšší platy ve firmách vlastněných cizinci

Zvýšení platů českých zaměstnanců v rakouských a francouzských firmách a také debata o posílení bezpečnosti. To byla klíčová témata setkání českého premiéra Bohuslava Sobotky s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Společně se slovenskými a rakouskými premiéry jednali v rakouském Salcburku.

Donald Trump
aktualizováno 17.08.
nevhodné výroky

Trumpa opustili významní poradci. Kvůli jeho obhajování neonacistů

Donald Trump se rozhodl ukončit činnost svých dvou poradních sborů poté, co je opustila řada šéfů velkých firem. Americký prezident to dnes napsal na twitteru s odůvodněním, že nechce byznysmeny dostávat pod tlak. Několik generálních ředitelů společností z různých odvětví rezignovalo na svá místa v prezidentově ekonomickém poradním týmu kvůli Trumpovu přístupu k rasovým násilnostem v Charlottesville. Za jejich viníky prezident označil jak bělošské rasisty, tak jejich odpůrce.

Srovnání platů
aktualizováno 16.08.
Boj o zaměstnance

Firmy zoufale shánějí lidi, nabízejí i obří náborové bonusy!

Ještě pár let zpátky řada Čechů bezvýsledně sháněla práci. Nyní je situace přesně opačná - pracovní místa jsou, ale chybí lidé. Firmy se proto o nové zaměstnance přetahují a lákají je na řadu bonusů a benefitů.

Prásk.tv píše:

Nutella
čtěte o tématu firmy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Občanka
13.07.
likvidační sankce

Chystá se bič na firmy! Za špatnou ochranu osobních dat obří pokuta

Až půlmiliardová pokuta bude od příštího května hrozit firmám za nedostatečnou ochranu osobních údajů svých zákazníků. Především pro ty malé mohou být obrovské pokuty likvidační. Většina jich přitom vůbec neví, že se nějaký zákon vůbec chystá.

Požár výškového bytového domu v Londýně
16.06.
tragédie v Londýně

Muži odpovědní za požár žijí v luxusu! Stovky lidí jsou na ulici

Požár výškového bytového domu v Londýně si vyžádal už 17 potvrzených obětí, pohřešováno je dalších 65 lidí. Přeživší přišli o všechno. Muži, kteří pravděpodobně mohou za rychlé rozšíření ohně, si žijí v honosných vilách za miliony liber.

Skládka
21.04.
největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.

Práce
aktualizováno 08.03.
odhady analytiků

Nebojte si říct o vyšší plat! Firmy zoufale shání lidi, platy porostou

Dnešní údaje o poklesu nezaměstnanosti podle analytiků ukazují na přetrvávající výraznou poptávku po pracovní síle, za kterou je dobrý výkon ekonomiky. Tento vývoj přitom bude nadále tlačit na další růst mezd. Nezaměstnanost přitom podle ekonomů bude klesat i nadále, již v březnu se může dostat pod pět procent.

Práce
aktualizováno 09.01.
chybí zaměstnanci

Sháníte práci? Máte skvělou šanci! Zoufalé firmy nabízejí i vyšší platy

České ekonomice se začalo opravdu dařit. Velkých zakázek přibývá, dobrá zpráva je i to, že nezaměstnanost klesla - a to na 5,2 procenta. Firmy se ale potýkají s nemalými problémy, chybějí totiž zaměstnanci. Ty se nyní snaží nalákat na vyšší platy a jiné odměny.

Práce
04.01.
mzdy stoupají!

Malý plat? Brzy možná dostanete přidáno, plánují firmy. Daří se jim

Růst ekonomiky, poměrně slušný vzestup tržeb i nedostatek volných pracovníků nutí firmy zvyšovat mzdy rychleji než v minulosti. Letos hodlá svým zaměstnancům přidat téměř polovina malých a středních podniků. Zjistil to exkluzivní průzkum pro MF Dnes.

Havárie vodovodu
aktualizováno 22.11.
Anketa Vodovody, energetika

Praha chce vlastnit strategické firmy, zaplatí za ně miliardy!

Praha se chystá nakupovat ve velkém. Chce totiž vlastnit všechny strategické podniky - a vytvořit tak koncern, který by řídili nejprve politici, pak manažeři. Hlavní město už začalo vyjednávat o koupi Pražských vodovodů a kanalizací od francouzské firmy Veolia. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme