Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

tragédie v Londýně

Muži odpovědní za požár žijí v luxusu! Stovky lidí jsou na ulici

Požár výškového bytového domu v Londýně si vyžádal už 17 potvrzených obětí, pohřešováno je dalších 65 lidí. Přeživší přišli o všechno. Muži, kteří pravděpodobně mohou za rychlé rozšíření ohně, si žijí v honosných vilách za miliony liber.

největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.

Práce
Aktualizováno 8.3. 2017 13:23
odhady analytiků

Nebojte si říct o vyšší plat! Firmy zoufale shání lidi, platy porostou

Dnešní údaje o poklesu nezaměstnanosti podle analytiků ukazují na přetrvávající výraznou poptávku po pracovní síle, za kterou je dobrý výkon ekonomiky. Tento vývoj přitom bude nadále tlačit na další růst mezd. Nezaměstnanost přitom podle ekonomů bude klesat i nadále, již v březnu se může dostat pod pět procent.

Prásk.tv píše:

Nutella
čtěte o tématu firmy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Spěte pár dní bez polštáře a můžete mít 20 tisíc!

Originální a neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak dostat 20 000 Kč na dovolenou dle vašich představ…

Práce
Aktualizováno 9.1. 2017 21:11
chybí zaměstnanci

Sháníte práci? Máte skvělou šanci! Zoufalé firmy nabízejí i vyšší platy

České ekonomice se začalo opravdu dařit. Velkých zakázek přibývá, dobrá zpráva je i to, že nezaměstnanost klesla - a to na 5,2 procenta. Firmy se ale potýkají s nemalými problémy, chybějí totiž zaměstnanci. Ty se nyní snaží nalákat na vyšší platy a jiné odměny.

mzdy stoupají!

Malý plat? Brzy možná dostanete přidáno, plánují firmy. Daří se jim

Růst ekonomiky, poměrně slušný vzestup tržeb i nedostatek volných pracovníků nutí firmy zvyšovat mzdy rychleji než v minulosti. Letos hodlá svým zaměstnancům přidat téměř polovina malých a středních podniků. Zjistil to exkluzivní průzkum pro MF Dnes.

Havárie vodovodu
Aktualizováno 22.11. 2016 20:49
Anketa Vodovody, energetika

Praha chce vlastnit strategické firmy, zaplatí za ně miliardy!

Praha se chystá nakupovat ve velkém. Chce totiž vlastnit všechny strategické podniky - a vytvořit tak koncern, který by řídili nejprve politici, pak manažeři. Hlavní město už začalo vyjednávat o koupi Pražských vodovodů a kanalizací od francouzské firmy Veolia. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Opadky
Aktualizováno 27.10. 2016 14:26
Statistika ČSÚ

Odpadků vyhazujeme čím dál víc! Na jednoho Čecha připadá 2,5 tuny

Češi vyhazují čím dál víc odpadků! Největší část z 26,9 milionů tun odpadu připadlo loni na podniky, zbytek tvořil komunální odpad. Toho každý z nás vyprodukoval neuvěřitelných 317 kilo!

Peníze
Aktualizováno 22.8. 2016 20:51
Financování strany

ODS sponzorovaly pochybné firmy! Byly navíc v insolvenci

ODS má znovu problémy se sponzory. Před čtyřmi lety straně poslaly peníze dvě brněnské farmaceutické společnosti. Jenže jedna z nich v tu dobu už prý neměla ani na mzdy svých zaměstnanců a její insolvenční správkyně teď chce peníze po straně zpátky.

Návrh ve 3. čtení

Ústupek PS: Pokuty za kontrolní hlášení se nejspíš prominou

Finanční úřady zřejmě budou moci prominout firmám pokuty za nedodání kontrolních hlášení o dani z přidané hodnoty (DPH). Počítá s tím jedna z úprav, kterou dnes Sněmovna posunula do závěrečného kola schvalování spolu s novým celním zákonem. Zmírnění sankcí ocenila i pravicová opozice, a tak změnu čeká v dolní komoře zřejmě hladké přijetí.

práce je dost

Přehled volných míst: Tyhle velké firmy nabírají nové zaměstnance

České firmy si loňský rok pochvalují. Ekonomika rostla závratným tempem a zakázky se jim jen hrnuly. Jenže více práce znamená nutnost většího počtu zaměstnanců a právě s tímto problémem se množství firem v současnosti potýká.