Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Šance pro nedonošené děti
aktualizováno 27.04.
unikátní objev

Odchovali jehně v sáčku! Umělé dělohy by brzy mohli používat lidé

Unikátní objev se podařil vědcům z dětské nemocnice ve Filadelfie. Vytvořili umělou dělohu, ve které se jim podařilo odchovat předčasně narozené jehně. Nedonošeným dětem by vynález mohl pomáhat už za pět let.

Předčasně narozené miminko - 4
27.01.
zázračné dítě

Miminko bylo velké jen jako dlaň. Od smrti ho dělily pouhé dva dny

Po porodu Victorii řekli, že zřejmě přijde o dítě. Její dcera se totiž narodila předčasně a vážila pouhých 624 gramů. Nakonec ale všechno dobře dopadlo.

Chlapec přežil díky igelitovém pytlíku - 1
23.02.
předčasný porod

Chlapec se narodil v 7. měsíci. Zachránil ho igelitový sáček!

Vypadalo to jako šílený nápad, ale předčasně narozeného chlapečka zachránilo, že ho lékaři zabalili do igelitového pytlíku. Podařilo se jim tak udržet optimální teplotu jeho malého tělíčka.

Prásk.tv píše:

Dannie Mountford - 1
čtěte o tématu předčasný porod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Chlapec přežil díky igelitovém pytlíku - 3
23.02.

GALERIE: Igelitový pytlík zachránil chlapci život

GALERIE: Igelitový pytlík zachránil chlapci život

Dvojčata se drží za ruce
aktualizováno 26.01.
spřízněné duše

Dojemné video: Dvojčátka porazila smrt, teď se pořád drží za ruce

Maličká dvojčátka Kristian a Kristiana si toho už za svůj krátký život hodně vytrpěla. Narodila se předčasně a své místo na světě si musela vybojovat. Není divu, že se stále drží za ruce, ve dvou se to vždycky lépe táhne.

Těhotenství
15.10.

VÍKEND: Předčasný porod

Říká se o něm, že je nejkrásnějším obdobím v životě ženy. Bohužel právě tohle rčení nedostává v reálném životě zapravdu. Těhotenství vedle radosti a očekávání provází i velké obavy. Strach o to, aby se miminko nenarodilo dřív, patří rozhodně mezi ně.

Malý Lucas
aktualizováno 13.10.
malý bojovník

Porodila na jedinou kontrakci! Chlapeček málem nepřežil

Maminka porodila syna na jedinou kontrakci v 25. týdnu těhotenství. Chlapeček strávil 108 dní na neonatálním oddělení a lékaři mu skoro nedávali šanci na přežití. Ale zvládl to.

Kate a William a jejich holčička
aktualizováno 02.05.
Británie se raduje

To je ona! Holčička, která očarovala Velkou Británii!

A je to tady! Britské vévodkyni Kate Middleton, manželce prince Williama, se narodilo druhé dítě a je to holčička, informoval o tom v sobotu dopoledne Kensingtonský palác. Kate i její dcera jsou v pořádku. Princezna se narodila v 9:34 SELČ a po porodu vážila 3,7 kilogramu. Její jméno bude oznámeno později. Nejmladší členka královské rodiny se řadí na čtvrté místo v řadě následníků britského trůnu.

táta ze záhrobí
aktualizováno 17.02.
Jak je to možné?

Táta ze záhrobí! Stal se otcem patnáct měsíců po své smrti

Manžel jí zemřel na rakovinu a ona se rozhodla splnit mu jedno z posledních přání. Díky umělému oplodnění se jí podařilo přivést na svět dvojčata, i když to bylo více než rok po manželově smrti.

Víkend: Osudy předčasně narozených dětí
aktualizováno 21.08.

VÍKENDOVÉ PRÁZDNINY: Osudy předčasně narozených dětí

Každý rok se v České republice narodí více než 300 dětí s porodní váhou pod 1 kilogram. Měli jsme vyjímečnou možnost sledovat vstup do života dvou z nich. Byly to chvíle plné strachu, obdivu i štěstí.