Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Památky UNESCO
12.01.
Galerie Dědictví UNESCO

Toto jsou nejvyhledávanější památky na světě! Uspěla i Praha

Historické centrum Prahy je jednou z nejvyhledávanějších památek, o které se čtenáři chtějí dočíst v internetové encyklopedii Wikipedie. České hlavní město se z památek zapsaných mezi světové dědictví UNESCO v roce 2015 umístila na 12. místě, uvedl evropský statistický úřad Eurostat.

Budova UNESCO
aktualizováno 12.10.
problematické rezoluce

Spojené státy odejdou z UNESCO! Organizaci opouštejí už podruhé

Spojené státy opustí k 31. prosinci 2018 Organizaci Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). V prohlášení to dnes uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Krok souvisí s několika rezolucemi, jež organizace v minulosti přijala a které Washington vnímá jako protiizraelské. UNESCO vyjádřilo nad krokem hlubokou lítost.

Spejbl a Hurvínek
aktualizováno 01.12.
světové kulturní dědictví

ÚSPĚCH! České a slovenské loutkářství na seznamu UNESCO!

Na seznam světového nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) bylo dnes zapsáno české a slovenské loutkářství. Přibylo tak k tradicím a zvykům, které na seznam nově zařadil speciální výbor UNESCO při svém nynějším zasedání v Addis Abebě.

Prásk.tv píše:

Světový den knihy
čtěte o tématu UNESCO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Jeruzalem
14.10.
kontroverzní rozhodnutí

Muslimové se radují: Zeď nářků není židovská, hlasovalo UNESCO!

Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) ve čtvrtek schválila rezoluci, ve které ignoruje veškeré židovské vazby na Chrámovou horu a Zeď nářků v Jeruzalémě a pomocí které Izraelcům vyčítá, že omezují práva muslimů. Tento krok vyvolal obrovskou vlnu pobouření, palestinské ministerstvo zahraničí si ale mne spokojeně ruce.

Versailles - Francie
aktualizováno 21.03.
dokonalá příroda

Nejkrásnější zahrady světa. Podívejte se, jak vypadají: FOTKY

Příroda se na jaře opět probouzí a zahrady začínají růst do krásy. Prohlédněte si obrázky deseti nejkrásnějších zahrad světa, které vás omámí svou pestrostí a dokonalým vzhledem.

pizza
15.10.
opravdová pizza

Italové chtějí ochránit pizzu a dostat ji na seznam UNESCO

Ze strachu před vlivem směrnic Evropské unie a amerických gigantů rychlého občerstvení zahájili Italové kampaň s cílem dostat pizzu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Informovala o tom agentura APA.