Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dubrovník - Chorvatsko
21.09.
Nezvládají nápor

Turisté ničí chorvatská města! Dubrovník se mění v zábavní park

Slavné chorvatské město Dubrovník nezvládá nápory turistů. Místní si stěžují, že se starobylé město s památkami, které jsou na seznamu UNESCO, mění v zábavní park. Kvůli přelidnění dokonce hrozí, že bude ze seznamu světového kulturního dědictví vyloučeno.

Pražský hrad - 3
aktualizováno 06.09.
Čeká ji kontrola

Zůstane Praha světovým kulturním dědictvím? UNESCO ji kritizuje

UNESCO vyjádřilo znepokojení ohledně množství stavebních projektů v Praze, která je světovým kulturním dědictvím. Vyzývá k přijetí přísnějších opatření při schvalování projektů. Primátorka Prahy má ale jiné plány.

Památky UNESCO
12.01.
Galerie Dědictví UNESCO

Toto jsou nejvyhledávanější památky na světě! Uspěla i Praha

Historické centrum Prahy je jednou z nejvyhledávanějších památek, o které se čtenáři chtějí dočíst v internetové encyklopedii Wikipedie. České hlavní město se z památek zapsaných mezi světové dědictví UNESCO v roce 2015 umístila na 12. místě, uvedl evropský statistický úřad Eurostat.

Prásk.tv píše:

Světový den knihy
čtěte o tématu UNESCO na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Budova UNESCO
aktualizováno 12.10.
problematické rezoluce

Spojené státy odejdou z UNESCO! Organizaci opouštejí už podruhé

Spojené státy opustí k 31. prosinci 2018 Organizaci Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). V prohlášení to dnes uvedlo americké ministerstvo zahraničí. Krok souvisí s několika rezolucemi, jež organizace v minulosti přijala a které Washington vnímá jako protiizraelské. UNESCO vyjádřilo nad krokem hlubokou lítost.

Spejbl a Hurvínek
aktualizováno 01.12.
světové kulturní dědictví

ÚSPĚCH! České a slovenské loutkářství na seznamu UNESCO!

Na seznam světového nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) bylo dnes zapsáno české a slovenské loutkářství. Přibylo tak k tradicím a zvykům, které na seznam nově zařadil speciální výbor UNESCO při svém nynějším zasedání v Addis Abebě.

Jeruzalem
14.10.
kontroverzní rozhodnutí

Muslimové se radují: Zeď nářků není židovská, hlasovalo UNESCO!

Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) ve čtvrtek schválila rezoluci, ve které ignoruje veškeré židovské vazby na Chrámovou horu a Zeď nářků v Jeruzalémě a pomocí které Izraelcům vyčítá, že omezují práva muslimů. Tento krok vyvolal obrovskou vlnu pobouření, palestinské ministerstvo zahraničí si ale mne spokojeně ruce.

Versailles - Francie
aktualizováno 21.03.
dokonalá příroda

Nejkrásnější zahrady světa. Podívejte se, jak vypadají: FOTKY

Příroda se na jaře opět probouzí a zahrady začínají růst do krásy. Prohlédněte si obrázky deseti nejkrásnějších zahrad světa, které vás omámí svou pestrostí a dokonalým vzhledem.

pizza
15.10.
opravdová pizza

Italové chtějí ochránit pizzu a dostat ji na seznam UNESCO

Ze strachu před vlivem směrnic Evropské unie a amerických gigantů rychlého občerstvení zahájili Italové kampaň s cílem dostat pizzu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Informovala o tom agentura APA.