Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Francouzská stíhačka
09.01.
Rozsáhlé pátrání

Francouzská stíhačka zmizela z radaru! Pohřešují dva piloty

Ve středu zmizel z radaru francouzský stíhací letoun, který byl naposled viděn u hranic se Švýcarskem. Letoun řídili dva piloti. Podle mluvčí francouzského letectva dojde k prohledání oblasti, kde byl letoun naposledy spatřen.

V Indonésii se zřítilo letadlo - 2
19.11.
Příčina odhalena?

Proč letadlo v Indonésii spadlo? Boeing měl zatajit nový systém!

Rodiče muže, který zemřel při pádu indonéského letadla, žaluje společnost Boeing. Piloti po poslední úpravě údajně nedostali nové instrukce. Právě tento systém měl vést k letecké katastrofě, při které zemřelo 189 lidí.

Vyšetřování pádu ruského letadla
14.02.
Letecká tragédie

Vyšetřovatelé: Za pádem letadla je chyba pilotů! Nezapnuli vyhřívání

Zřejmě lidská chyba stála za nedělním zřícením ruského letadla nedaleko Moskvy. Podle vyšetřovatelů piloti nezapnuli vyhřívání, proto zamrzly senzory a ukazatele rychlosti. Posádka se pak řídila chybnými údaji. V troskách letounu zahynulo všech 71 pasažérů.

Prásk.tv píše:

Nozový východ v letadle
čtěte o tématu piloti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Vyšetřování pádu ruského letadla
aktualizováno 13.02.
Neštěstí v Rusku

Za pádem letadla mohl být zamrzlý ukazatel. Piloti hlásili problémy

Piloti letadla, které se v neděli zřítilo nedaleko Moskvy, hlásili před startem problémy. I přesto se rozhodli vzlétnout. Podle předběžných výsledků vyšetřování mohl pád letounu způsobit poškozený ukazatel rychlosti. V troskách zemřelo 71 lidí, pátrači už objevili 1500 částí těl.

Vystresovaná žena na letišti
aktualizováno 19.09.
naštvaní cestující

Ryanair ruší denně až 50 letů, omezení se dotkne i Prahy!

Irská letecká společnost Ryanair ruší 40 až 50 letů denně, protože nemá dostatek pilotů. Rušení letů ničí lidem naplánované dovolené, někteří nestíhají životní události, jako jsou křty dětí, svatby nebo třeba pohřby. Pokud se chystáte letět s touto společností, měli byste sledovat email, protože se komplikace dotknou i letů z Prahy.

Letuška
16.09.
Chlípníci v oblacích

Skandál! Piloti točili letušky při sexu a pak si záběry vyměňovali!

Německou leteckou společností Condor hýbe obří skandál. Provalila se totiž informace, že někteří piloti natáčeli a fotili kolegyně při sexu a pak si ještě "úlovky" vyměňovali mezi sebou.

Letadlo aerolinek Air Berlin
aktualizováno 12.09.
Vzpoura pilotů

Aerolinky ruší přes sto letů, piloti se hromadně "hodili marod"

Provoz německých aerolinek Air Berlin úplně ochromil netypický protest velké části pilotů. Ti se totiž kvůli plánům vedení hromadně hodili marod. Zrušeno muselo být přes sto letů.

letenky
aktualizováno 25.11.
zrušené lety

Stávka německých pilotů se prodlužuje! Padají i spoje s Prahou

Stávka za vyšší platy pilotů německých aerolinek Lufthansa úderem půlnoci neskončila. Její trvání se prodlužuje nejméně do soboty, společnost tak musí zrušit dalších asi 830 letů. Kvůli stávce vypadlo i několik spojení s Prahou.

Americké stíhačky F-15 při cvičení
aktualizováno 19.11.
Chtěli emigrovat?

Afghánští piloti zběhli z výcviku v Česku do Německa! Dopadli je

Dvojice afghánských pilotů, kteří v Česku podstupují letecký výcvik, zběhla do Německa. Ve středu ráno zmizeli z hotelu na Královéhradecku, kde byli ubytovaní. Stejný den dvojici vypátrala německá policie.

Gripeny hlídají vzdušný prostor Islandu
aktualizováno 25.10.
Gripeny na Islandu

Čeští piloti hlídají Evropu: Ve vzduchu už strávili 115 hodin

České stíhače, kteří hlídají vzdušný prostor Islandu, čeká další akce. Jakmile Gripeny ukončí svou současnou misi, přesunou se do Pobaltí. Čeští piloti k ostrému startu proti letadlu, které by narušilo islandský vzdušný prostor, zatím nemuseli. V rámci cvičných akcí strávili ve vzduchu téměř 115 hodin.