Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Facebook - ilustarční foto
16.04.
Slyší, co říkáme?

Odposlouchává nás facebook? Ženě se zobrazují divné reklamy

Na velmi podivnou shodu náhod upozornila britská novinářka Tyler Mearsová. Několikrát se jí poté, co mluvila o podivných věcech, začaly na tyto věci zobrazovat reklamy. Mearsová tvrdí, že určitě dané produkty na počítači nehledala a ani je nezmiňovala v žádném chatu na facebooku, ale pouze o nich hovořila.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg
aktualizováno 11.04.
vyšetřování

Šéf Facebooku musel vysvětlovat aféru s únikem dat v Kongresu

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg se na úterní společné schůzi právního a obchodního výboru Senátu Spojených států omluvil za to, že společnost nedokázala zajistit bezpečnost osobních dat uživatelů.

Messenger
06.04.
Další přiznání

Facebook špehuje i zprávy v Messengeru. Rady, jak se chránit

Největší sociální síť světa stíhá rána za ranou. Začalo to skandálem se zneužitím dat desítek milionů uživatelů pro předvolební kampaně, pokračovalo slovy o tom, že osobní údaje většiny ze dvou miliard uživatelů se mohly dostat do nesprávných rukou.

Prásk.tv píše:

Facebook
čtěte o tématu Facebook na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Sociální sítě
aktualizováno 06.04.

VÍKEND: Co všechno o nás vědí sociální sítě?

Kdo nemá profil na sociální síti jako by nebyl. Facebook, instagram nebo twitter se už dávno staly součástí našich životů. Platí to ale i naopak.

Facebook
aktualizováno 05.04.
Osobní údaje v ohrožení

Zneužití dat se týká většiny uživatelů, přiznal Facebook

Identita a další osobní údaje většiny z více než dvou miliard uživatelů facebooku se mohly dostat do nepovolaných rukou. Na svém blogu to oznámila společnost Facebook, která stejnojmennou síť provozuje. Facebook dosud umožňoval hledat osoby podle e-mailu či telefonu, což mohli takzvaní sběrači dat zneužít. Tato funkce je od středy zablokována.

Facebook - peníze
30.03.
únik dat

Poškození uživatelé Facebooku chtějí odškodné. Šanci mají i Češi!

Skandál s neoprávněným použitím soukromých dat uživatelů může Facebook přijít hodně draho. Přední britští experti mluví o obrovských částkách. Sociální síť by každému poškozenému uživateli mohla zaplatit až 12,5 tisíce liber. Šanci na zisk odškodného mají i Češi.

Věra Jourová
25.03.
Anketa Únik dat uživatelů

Skandál Facebooku řeší i v Bruselu. Jourová chce odpovědi

Česká eurokomisařka Věra Jourová, která má v Evropské komisi na starosti spravedlnost a ochranu spotřebitele, bude po Facebooku žádat jasné odpovědi na otázky ohledně zneužití osobních dat uživatelů analytickou společností Cambridge Analytica. Jourová v pondělí zašle dopis výkonné ředitelce Facebooku Sheryl Sandbergové.

Facebook
aktualizováno 24.03.
bezpečnostní rizika

Soumrak Facebooku: Mazání velkých účtů, obří propad akcií

Akcie sociální sítě Facebook tento týden klesly o 13 procent. To byl nejhorší týdenní výkon od července 2012, což bylo zhruba dva měsíce poté, co firma vstoupila na burzu.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg
aktualizováno 21.03.
Máslo na hlavě

Polepšíme se, kaje se Facebook po zneužití dat uživatelů!

Šéf internetové společnosti Facebook Mark Zuckerberg dnes připustil, že společnost udělala chyby v kauze tajného získání dat jejích uživatelů firmou Cambridge Analytica.

Facebook
aktualizováno 22.02.
Panika na síti

Facebook postihl velký výpadek. Problém je v Evropě, USA i Asii

Celosvětovou sociální síť Facebook zasáhly ve čtvrtek rozsáhlé výpadky. „Omlouváme se, něco se pokazilo,“ objevuje se překvapeným uživatelům v několika státech napříč třemi kontinenty. Problém hlásí USA, Asie a také některé evropské státy.