Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nejzápadnější bod České Republiky
16.08.
okolí Aše

Čím láká nejzápadnější bod ČR? Inspektor TV Nova to zjistil

Česká republika skrývá mnoho hezkých míst. Skrývá ale i ta, která sice neoplývají krásou, přesto jsou v něčem výjimečná. Jako třeba nejzápadnější bod České republiky, na který vyjeli naši prázdninoví inspektoři.

Munice nalezená v řece
04.08.
Nebezpečí na dně řek

Suché počasí odkrývá skrytou hrozbu: Nevybuchlou munici

Sucho a pokles hladin v řekách a nádržích můžou odhalovat nebezpečné předměty, které leží na dně i desítky let. Často jde o munici ještě z 2. světové války. Tak tomu bylo i v pátek večer, kdy dva vodáci v řece Ohři v Lokti našli nevybuchlý dělostřelecký granát. Policisté evakuovali 200 vodáků a na místo přivolali pyrotechnika.

Pátrání - Denis Vrábel, Martina Sedláčková
30.07.
viděli jste je?

Milenci na útěku? Denise (15) a Martinu (14) od pátku neviděli!

Po 15letém Denisu Vrábelovi a 14leté Martině Sedláčkové pátrají od nedělního večera karlovarští policisté. Dvojici naposledy viděli v pátek odpoledne na koupališti v Ostrově, pravděpodobně utekli spolu.

Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Prázdninový inspektor - přírodní rezervace SOOS
25.07.
Prázdninový inspektor

Bahenní sopky, unikátní fauna i flóra. SOOS dostal bronz

S prázdninovým inspektorem se tentokrát podíváme na západ republiky. Národní přírodní rezervace SOOS nedaleko Františkových Lázní láká návštěvníky z celého Česka na takzvané bahenní sopky a unikátní druhy rostlin i zvířat.

Požár domova pro seniory v Chebu
aktualizováno 24.07.
80 evakuovaných

V Chebu hořel domov pro seniory. Pět lidí skončilo v nemocnici

U požáru domova pro seniory v Chebu zasahovali v úterý ráno hasiči. Čtyři lidé skončili v nemocnici, dalších 80 muselo být evakuováno. Oheň se podařilo zlikvidovat kolem půl dvanácté dopoledne.

Turismus
12.07.
Česko láká

I u nás je krásně! Cizinci berou Česko útokem. Kam jezdí nejvíc?

Proč se vydávat za hranice, když máme spoustu turistických skvostů přímo pod nosem? To si začíná uvědomovat stále více Čechů, a nejenom ti. Zájem o Česko stoupá ještě více u cizinců, kteří si nejvíce oblíbili Prahu.

Muž zachránil ženu z hořící chaty
03.07.
požár v karlových varech

Z dělníka se stal hrdina. Jirka vytáhl spící ženu z hořící chatky

Karlovy Vary mají svého nového hrdinu. 40letý muž v úterý odpoledne zachránil život ženě, která usnula v hořící chatě. V poslední chvíli ji i přes plameny stačil vynést ven. Chata začala podle policie hořet potom, co v její blízkosti pálili sousedé odpad.

Nehoda nezletilého chlapce
02.07.
Nezletilec za volantem

Hoch (11) sedl do auta, ale daleko nedojel. Škoda je 40 tisíc!

Neslavně skončilo v neděli večer dobrodružství chlapce, který se v malé obci u Sokolova rozhodl, že první prázdninový víkend oslaví jízdou v autě. Hoch totiž zakrátko havaroval.

Nevolnost z rychlého občerstvení
aktualizováno 02.07.
Zažívací potíže

Desítky lidí se na festivalu v Karlových Varech otrávily u stánku

Asi čtyřicet lidí skončilo o víkendu v Karlových Varech v nemocnici se silnými zažívacími potížemi. Pacienti zvraceli, měli průjem a bolesti břicha. Na vině je nejspíš jeden ze stánků, kde se během filmového festivalu prodává občerstvení.

Policie ČR - ilustrační - 6
aktualizováno 30.06.
nehoda v Aši

Strašlivá tragédie! Auto srazilo holčičku (†3), ta zraněním podlehla

K tragické události vyjížděly záchranné složky v sobotu odpoledne. V Aši osobní auto srazilo tříletou dívenku, která při nehodě utrpěla velmi vážná zranění. I přes veškerou snahu všech přítomných už se ji bohužel zachránit nepodařilo.