Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchranáři nakládají zraněného do sanitky
07.12.
trestní stíhání

Řidiči sanitky hrozí vězení! Vezl pacienty opilý, prokázala zkouška

Mělo jít o rutinní silniční kontrolu, teď ale řidiči sanitky ze Znojemska hrozí vězení. Na konci listopadu totiž nadýchal 1,32 promile, celá věc je o to horší, že v tu chvíli vezl do nemocnice dva pacienty.

Opilá žena
08.10.
Měla přes 3,5 promile!

Žena sotva zvládla stát na nohou. V kočárku měla měsíční miminko

Silně opilé ženy si v pátek v noci všimli kolemjdoucí u brněnského hlavního nádraží. S sebou měla žena kočárek s teprve měsíčním miminkem, byla ale tak opilá, že nezvládala ani stát na nohou. Podobný případ přitom řešili jen o pár hodin dříve také strážníci v nedaleké Břeclavi.

Prezident Zeman pije
05.10.
Alkohol mu chutná

Že je z něj abstinent? Prezident Zeman řekl, jak to má s alkoholem

Prezident Miloš Zeman na čtvrteční tiskové konferenci na závěr návštěvy Ústeckého kraje důrazně odmítl informaci, se kterou přišly Lidové noviny, tedy, že dal na rady lékařů a drasticky omezil pití alkoholu. "Piji dál s neutuchající chutí," prozradil Zeman.

Prásk.tv píše:

Co letí na party?
čtěte o tématu pití na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyzrajte na vánoční pečení

Vánoce už jsou skoro za dveřmi, příprava na ně je ale už v plném proudu. O to víc se vyplatí znát nějaký ten trik, který vám usnadní práci anebo dokonce vylepší výsledek vašeho úsilí.

Burčák
aktualizováno 24.09.
pozor na podvodníky

Sezóna burčáku vrcholí, prodává se ale kvalitní? VÝSLEDKY TESTU

Sezóna burčáku je v plném proudu. Prodává se téměř na každém rohu, jenže otázka zní, zda je opravdu kvalitní. Štáb TV Nova proto vyrazil do pražských ulic, aby to zjistil. A výsledky nebyly zrovna nejlepší. Testem neprošla polovina vzorků. Většina navštívených prodejců navíc u burčáku neuvádí údaje, které jsou podle zákona povinné.

Napadení ve vlaku
aktualizováno 28.08.
i s dcerkou je v nemocnici

Kvůli matce rekordmance zastavili vlak! Zázrak, že žije, diví se lékař

Kvůli opilé matce, která s sebou měla plačící šestileté dítě, musel v neděli večer neplánovaně zastavit vlak v České Třebové. Žena v kupé dělala nepořádek, průvodčí nakonec zavolala policisty. Matka holčičky nadýchala rekordních čtyři a půl promile alkoholu, což je podle lékařů smrtelná dávka.

VÍKEND: Test lahví
23.08.

VÍKEND: Test láhví

Je jedno jestli se zrovna chystáte do posilovny, vyrážíte na kolo nebo posíláte potomka na celý den do školy.

Opilý řidič ujížděl strážníkům
aktualizováno 14.08.
Nadýchal 3,5 promile

VIDEO: Opilec ujížděl strážníkům, nedbal ani zákazu vjezdu!

Hned dva opilce za volantem přistihli v neděli pražští strážníci. V jednom případě řidič nadýchal 3,5 promile. Strážníkům se navíc opilý řidič snažil ujet. S dopravními předpisy si přitom moc hlavu nelámal, proháněl se zákazem vjezdu i přes tramvajový pás.

Dechová zkouška - ilustrační foto
aktualizováno 28.07.
Severní Morava

Opilci za volantem: Řidič nadýchal čtyři promile, cyklista téměř pět

Na Novojičínsku policisté zastavili řidiče, který nadýchal téměř 4 promile alkoholu. Odebrali mu proto řidičák. Nejedná se ale o ojedinělý případ. Jen o pár dní dříve naměřili cyklistovi skoro 5 promile.

Alkohol
14.07.
je to varování

Napijete se alkoholu a zčervenají vám tváře? Hrozí vážné nebezpečí!

To, že člověku při pití většího množství alkoholu červenají tváře, vás určitě nepřekvapí. Když se ale objeví zrádný rudý flek v obličeji prakticky hned, jak se napijete, zpozorněte. Je to varování těla značící velké nebezpečí.

Věra Kubíčková
aktualizováno 29.05.
Dostala 3 roky

Žena z Prahy se mstila nadřízené, tři roky ji trávila projímadlem

Městský soud v Praze zamítl odvolání právničky, která trávila svou nadřízenou projímadlem. V březnu za to dostala 3 roky vězení a povinnost zaplatit poškozené ženě milion korun.