Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bohuslav Sobotka - 7
Aktualizováno 14.6. 2017 12:59
Schodek 50 miliard

Vláda schválila rozpočet na příští rok! Ministři ale chtějí víc peněz

Vláda schválila návrh ministerstva financí na rozpočet pro příští rok se schodkem 50 miliard korun a střednědobý výhled pro rozpočty let 2019 a 2020. Na twitteru o tom informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer.

Novinky v senátu
Aktualizováno 8.6. 2017 16:52
Velký přehled

Důchody i daně: Senát schválil změny, které se dotknou všech!

Zdravotní sestry, rodiny s dětmi, důchodci. Změny, které ve čtvrtek schválil Senát, se dotknou všech. Důležité normy musí ještě podepsat prezident, očekává se, že to ale bude jen formalita. Podívejte se, co všechno se zmení.

Rodina a finance
Aktualizováno 8.6. 2017 14:55
Schválil Senát

Dobrá zpráva pro rodiny s dětmi! Sníží jim daně, zvýší příspěvky

Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát schválil novelu zákona o státní sociální podpoře beze změn. Norma také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku.

Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Zdravotní sestra
Aktualizováno 8.6. 2017 14:30
Novela zákona

Zdravotním sestrám bude stačit střední škola, schválili senátoři

Senát překvapivě beze změn schválil novelu, která kromě zmírnění požadavků na vzdělání sester uzákoní požadavky na kvalifikaci čínských léčitelů. Právě proti tomu se přitom stavěli hlavně lékaři v řadách senátorů, odmítl ji i zdravotnický výbor.

Volající
Aktualizováno 24.5. 2017 21:39
Jednání Sněmovny

Poslanci schválili zákon, který má zlevnit internet v mobilu

Zákon o advokacii, politických stranách nebo také zákon o elektronických komunikacích. To vše dnes mají na programu poslanci. Poslední jmenovaný už dokonce stihli schválit.

Žloutenka
Aktualizováno 12.5. 2017 15:33
PODIVNÝ LÉK

Ministerstvo schválilo dovoz léku na hepatitidu C. Není testovaný

Řízení ministerstva zdravotnictví rozhodlo, že lék na žloutenku typu C vstoupí na český trh. Přípravek ale neprošel povinnou evropskou registrací a ani lékový ústav ho nedoporučuje.

co se mění

Placené igelitky i otcovská: Zeman podepsal 9 důležitých zákonů

Prezident Miloš Zeman podepsal v úterý devět nových zákonů. Platit by měly začít v řádu měsíců. Týkají se například zavedení otcovské dovolené, nových pravidel pro diplomaty či úředníky nebo zpoplatnění igelitových tašek v obchodech.

Porod
Aktualizováno 28.4. 2017 10:41
Zákon o pohřebnictví

Mrtvé novorozeně nebude odpad. Zakážou se i papírové rakve

Noví podnikatelé v pohřebnictví zřejmě budou muset skládat zkoušku a mít praxi v oboru, zakážou se nejlevnější papírové rakve. Děti, které se narodí mrtvé, už také nebudou považovány za odpad. Počítá s tím novela, kterou schválila Sněmovna. Předlohu teď posoudí Senát.

Brexit - Theresa Mayová
Aktualizováno 19.4. 2017 21:17
Už 8. června

Předčasné volby v Británii budou, záměr schválili poslanci

Britská Dolní sněmovna dnes drtivou většinou podpořila záměr premiérky Theresy Mayové vypsat předčasné parlamentní volby na 8. června. Pro hlasovala podle očekávání i velká část opozice. Výsledný poměr hlasů činil 522 ku 13.

Rodina a finance
Aktualizováno 19.4. 2017 13:43
volno pro táty

Otcovská schválena! Kdo na ni má nárok a kolik dostane? PŘEHLED

Otcové získají nárok na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. Dobrovolní hasiči a další záchranáři budou pobírat vyšší nemocenskou. V novele o nemocenském pojištění, jež předpokládá i rozšíření nároku na sirotčí důchod, to dnes schválil Senát.