Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ikea
aktualizováno 26.09.
Vadné výrobky

Skleněná svítidla padají ze stropu, varuje IKEA. Nemáte je doma?

IKEA stahuje z prodeje stropní svítidla Calypso. Skleněná stínidla, která jsou na nich připevněná, se totiž mohou uvolnit a spadnout.

Výpadek proudu na Českolipsku
aktualizováno 28.08.
Několik hodin

Českolipsko postihl blackout! Lidé si svítili mobily, tma děsila řidiče

Totální blackout zažili obyvatelé celého českolipského okresu. Potmě zůstala i státní a městská policie a přestalo fungovat veřejné osvětlení. Lidé se po ulicích pohybovali jen pomocí světel mobilních telefonů.

Zákryt hvězdy Aldebaran Měsícem
23.02.
Už dnes večer

Pozorujte vzácný úkaz na obloze! Měsíc zakryje jasnou hvězdu

Už v pátek večer budeme svědky neobvyklého úkazu na obloze. Měsíc zakryje jasnou hvězdu Aldebaran kolem 18. hodiny, asi o hodinu později se zpoza Měsíce zase objeví. Vše bude z Česka viditelné pouhým okem.

Prásk.tv píše:

Ross Shaddick - 1
čtěte o tématu osvětlení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Vánoční výzdoba
06.12.
vánoční dekorace

Obtěžuje vás soused vánočním osvětlením? Víme, jak se bránit

Vánoce by měly být svátky klidu a míru. Jenže když vám celou noc svítí do okna žárovky, kterými si soused ozdobil stromy nebo dům, může se pohodová atmosféra rychle změnit v rozčarování. Dá se proti tomu bránit?

Noční záběry planety Země
19.04.
noční osvětlení

Úžasné video: Podívejte se, jak vypadá planeta Země po setmění

Unikátní záběry planety zveřejnil Úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Nové video vykresluje noční aktivitu lidí pohledem z vesmíru. Snímky jsou z každého měsíce roku 2016, aby byl pohled co nejjasnější.

Veřejné osvětlení
aktualizováno 23.11.
Veřejné osvětlení

Zhasnou česká města? Osvětlení dosluhuje, na nové nejsou peníze

Městům a obcím v České republice hrozí tma. Původní veřejné osvětlení stárne, většina se během několika let dostane na hranici své životnosti - tedy 40 let. Jenže radnice na stomilionové modernizace často nemají prostředky.

Silnice v LA po změně na LED osvětlení
07.07.
nevhodné použití

Varování lékařů: Studené LED osvětlení škodí lidem i prostředí!

Mnoho měst přechází z klasického pouličního osvětlení na energeticky úspornější LED osvětlení. Přechod k nové technologii přináší celou řadu výhod. LED osvětlení má ohromný potenciál pokud je použito správně. Pokud ne, přináší paradoxně velice závažné problémy, jako jsou poruchy spánku nebo poškození sítnice. Bílá LED světla také výrazně ovlivňují životní prostředí. Na tom se shodla Americká lékařská asociace (AMA), která přijala odborné doporučení, jak technologii používat.

Fluxo
20.01.
UFO pod stropem

VIDEO: Chytré světlo v domácnosti ovládnete svým telefonem

Rozsvítit a zhasnout dokáže každý běžný lustr s žárovkami. Tohle světlo je trochu jiné. Mobilním telefonem můžete nastavit i barvu a způsob osvětlení scény.

Znásilnění. Ilustrační foto
14.10.
Tma přeje nepravostem

Na ulici se rozbilo osvětlení. Ženu, která tam šla, hned znásilnili!

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Ale co když se s tmou musíte popasovat tak jako tak, protože radnice zaspala a oprava rozbitých lamp veřejného osvětlení je neřešitelný problém?Pak doufejte, že se na vás nevrhne sexuální deviant.

1758958
aktualizováno 07.06.
tragická nehoda

Cyklistu smetl opel na D1, skončil mezi auty v protisměru a zemřel

V sobotu večer smetlo auto na dálnici D1 cyklistu, který na sobě neměl žádné osvětlení a nebyl tak vidět. Cyklistu katapultoval náraz do protisměru, kde ho přejelo několik dalších aut. Muž byl na místě mrtev.