Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Liška
02.11.
Chybí jim potrava

Divoká zvířata se stahují do měst, napadají lidi! Odborníci varují

Divoká zvířata v poslední době ztrácejí veškeré zábrany. Čím dál častěji se objevují přímo ve městech a přestávají se bát lidí. Podle odborníků je to kvůli říji, hustotě zalidnění a především potravě, která na polích hlavně kvůli suchu chybí.

sanitka, ilustrační foto
23.10.
Útoků přibývá

"Už je zraněná, tak ji odvez!" Muž napadl partnerku, aby ji ošetřili

Záchranáři se čím dál víc potýkají s agresivními pacienty či jejich blízkými. Výjimkou nejsou urážky a fyzická napadení. Naposledy dokonce muž, který zavolal sanitku přítelkyni, zaútočil na ni samotnou, aby ji záchranáři odvezli do nemocnice.

Volby v Afghánistánu 2018
aktualizováno 20.10.
Afghánci volí parlament

K volbám za každou cenu! I přes útoky stojí voliči k urnám fronty

Nejméně 15 lidí přišlo o život a mnoho dalších bylo zraněno, když se dnes odpoledne na severu afghánské metropole Kábul odpálil sebevražedný atentátník. S odvoláním na afghánský bezpečnostní zdroj to napsala agentura Reuters.

Prásk.tv píše:

Střelba před londýnským parlamentem - 1
čtěte o tématu útoky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Hladový medvěd na Zlínsku opět útočil na ovce
13.10.
Starosta dal žádost

Medvěd stále děsí Valašsko! Odchytí ho do speciální klece

Medvěd, který se pohybuje už přes měsíc na Valašsku, bude nejspíš odchycen do speciální klece. Žádost o jeho odchyt poslal na krajský úřad starosta obce Jarcová. Právě v okolí této obce se medvěd v posledních dnech zdržuje.

Hacker
aktualizováno 08.10.
Konta v ohrožení

Nový útok hackerů na účty České spořitelny! Zákeřnější než kdy dřív

Počítačoví hackeři jsou čím dál tím vynalézavější! Česká spořitelna varuje své klienty před podvodnými emaily. Ty se snaží vypadat, jako by byly odeslány právě Spořitelnou. Jde však o nový způsob útoku počítačových pirátů.

ilustrační foto
aktualizováno 13.08.
Rozsudek

Muže potrestali za zapalování lidí. Podle soudu ho to vzrušovalo

Po překvapivě krátkém jednání byl v pondělí vynesen rozsudek nad obžalovaným Petrem K., jehož případem se od pátku zabýval Krajský soud v Ostravě. Devatenáctiletý muž byl obžalován nejen z několika žhářských útoků na bezdomovce a napadení dvou osob, z nichž jedna následně zemřela. Byl odsouzen k 23 letům odnětí svobody. Může se odvolat.

Donald Trump a Vladimir Putin v Helsinkách
02.08.
Vměšování

Rusové zase útočí na naše volby, tvrdí američtí zpravodajci

Americké zpravodajské služby jsou znepokojeny pokračující snahou Ruska ovlivňovat americkou politiku před podzimními volbami ve Spojených státech. Prohlásil to dnes šéf tajných služeb USA Dan Coats, podle něhož není Rusko jedinou zemí podnikající podobné útoky. Podle ministryně vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenové cílí tyto útoky na americkou demokracii a snaží se rozdělit společnost.

Islámský stát - 3
14.05.
Hrozba terorismu

Evropu čekají mnohem ničivější útoky, varuje šéf kontrarozvědky!

Evropa by se měla připravit na rostoucí počet teroristických útoků. Uvedl to šéf britské zpravodajské služby MI5 Andrew Parker. Jediným řešením je podle něj úzká spolupráce mezi zeměmi. Policie v Británii odvrátila za rok už 12 atentátů.

Konflikt v Sýrii
aktualizováno 21.03.
bombardování civilistů

Konflikt v Sýrii se přenesl do Evropy. V Německu hořely mešity

Konflikt v Sýrii se už přenesl i do Evropy. Turecká invaze v syrsko-kurdském Afrínu je příčinou násilností v Německu. Ty vypukly mezi znepřátelenými tábory Kurdů a Turků. Na mnoha místech po celé zemi hoří mešity, auta, obchody i restaurace.

Dozorci v novozélandském uprchlickém táboře
29.01.
Česká rodina na útěku

Češka s dětmi utekla před rasisty na Nový Zéland, dostali tam azyl

Čtyřčlenná rodina z České republiky dostala politický azyl na Novém Zélandu. Podle tamních úřadů čelila žena a její tři děti v Česku rasové diskriminaci a výhrůžkám smrtí. Nový Zéland nejprve udělil azyl jen prostřednímu ze tří chlapců, po odvolání se dočkal i zbytek rodiny.