Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jiří Drahoš a Marek Hilšer
aktualizováno 18.10.
Horní komora

Drahoš a Hilšer společně řekli, ke komu se v Senátu přidají!

Bývalí prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Marek Hilšer posílí v Senátu klub Starostové a nezávislí. Oba noví senátoři oznámili svá rozhodnutí na čtvrteční společné tiskové konferenci. Frakce Starostové a nezávislí tak má šanci stát se nejsilnější v horní komoře.

Učitelka - Ilustrační foto
17.10.
Jednání zákonodárců

Senátoři podpořili vyšší platy učitelů a více peněz pro školy

Učitelé by podle Senátu měli od roku 2020 pobírat plat ve výši nejméně 130 procent průměrné mzdy. Nepedagogickým pracovníkům by se mzda měla meziročně zvýšit o osm procent.

Kolik si vydělaly strany ve volbách
aktualizováno 13.10.
příspěvky za zákonodárce

ČSSD přijde po senátních volbách o miliony, polepší si hlavně ODS

Nynější senátní volby budou znamenat propad příjmů z každoročních státních příspěvků za mandáty hlavně pro ČSSD, která přijde o miliony korun. Nejvíce si naopak polepší stranická pokladna ODS.

Prásk.tv píše:

Zvířata
čtěte o tématu senátoři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Senát - Miloš Zeman
20.07.
Seznam osobností

Remek ani Mašínová ne. Koho Senát navrhl na vyznamenání?

Senátoři navrhli na státní vyznamenání 25 lidí. Jsou mezi nimi vědci, umělci i váleční veteráni. Z původního seznamu vyřadili dvě jména - Zdenu Mašínovou, sestru protikomunistických odbojářů, a kosmonauta Vladimíra Remka.

ústavní soud
19.07.
O výhodu míň

Přestupková imunita pro ústavní soudce skončí, schválil Senát

Ústavní soudci přijdou po vzoru poslanců a senátorů o úplnou přestupkovou imunitu. Senát dnes schválil hlasy 52 z 56 přítomných členů vlastní novelu, která změnu předpokládá. Předloha zamíří k podpisu prezidentovi.

důchody
aktualizováno 18.07.
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.

Andrés Manuel López Obrador
aktualizováno 02.07.
Největší mexické volby

Mexiko rozhodlo: Obrador potvrdil roli favorita, bude prezidentem

Včera se v Mexiku konaly historicky největší volby - tamní lid volil starosty, obě komory parlamentu i prezidenta. V posledním zmíněném klání potvrdil roli favorita Andrés Manuel López Obrador, bývalý starosta hlavní mexické metropole.

Volby v Mexiku
aktualizováno 01.07.
největší v historii

Největší mexické volby v historii! Lidé volí od prezidenta po starosty

V Mexiku se v 8:00 místního času (15:00 SELČ) otevřely volební místnosti. Voliči vybírají stovky starostů a rozhodují o složení obou komor parlamentu i o tom, kde bude budoucím prezidentem. Favoritem na hlavu státu je bývalý starosta metropole Mexika Andrés Manuel López Obrador. Dnešní mexické volby jsou označovány za největší v historii, co do počtu funkcí, o nichž se rozhoduje.

Miloš Zeman - 1
aktualizováno 17.05.
Zásadní krok

Senátoři chtějí Zemana obžalovat z velezrady. Chystají podklady

Senátoři z klubu Starostů a nezávislých (STAN) se rozhodli zahájit přípravu materiálů, které by měly vést k ústavní žalobě z velezrady na prezidenta Miloše Zemana.

Milan Štěch
aktualizováno 25.04.
Chtějí zůstat v opozici

Rána pro jednání o vládě! Senátoři ČSSD odmítají koalici s ANO

Na velkou překážku narazila koaliční jednání mezi ČSSD a hnutím ANO. Sociálnědemokratičtí senátoři v čele s předsedou senátu Milanem Štěchem se postavili proti koalici s hnutím ANO. Senátorům vadí, že Babiš zpochybňuje své trestní stíhání. Koalice s ANO by ČSSD mohla rozštěpit.