Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

důchody
aktualizováno včera 12:58
Novela zákona

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Rozhodnou senátoři

Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.

Andrés Manuel López Obrador
aktualizováno 02.07.
Největší mexické volby

Mexiko rozhodlo: Obrador potvrdil roli favorita, bude prezidentem

Včera se v Mexiku konaly historicky největší volby - tamní lid volil starosty, obě komory parlamentu i prezidenta. V posledním zmíněném klání potvrdil roli favorita Andrés Manuel López Obrador, bývalý starosta hlavní mexické metropole.

Volby v Mexiku
aktualizováno 01.07.
největší v historii

Největší mexické volby v historii! Lidé volí od prezidenta po starosty

V Mexiku se v 8:00 místního času (15:00 SELČ) otevřely volební místnosti. Voliči vybírají stovky starostů a rozhodují o složení obou komor parlamentu i o tom, kde bude budoucím prezidentem. Favoritem na hlavu státu je bývalý starosta metropole Mexika Andrés Manuel López Obrador. Dnešní mexické volby jsou označovány za největší v historii, co do počtu funkcí, o nichž se rozhoduje.

Prásk.tv píše:

Zvířata
čtěte o tématu senátoři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Miloš Zeman - 1
aktualizováno 17.05.
Zásadní krok

Senátoři chtějí Zemana obžalovat z velezrady. Chystají podklady

Senátoři z klubu Starostů a nezávislých (STAN) se rozhodli zahájit přípravu materiálů, které by měly vést k ústavní žalobě z velezrady na prezidenta Miloše Zemana.

Milan Štěch
aktualizováno 25.04.
Chtějí zůstat v opozici

Rána pro jednání o vládě! Senátoři ČSSD odmítají koalici s ANO

Na velkou překážku narazila koaliční jednání mezi ČSSD a hnutím ANO. Sociálnědemokratičtí senátoři v čele s předsedou senátu Milanem Štěchem se postavili proti koalici s hnutím ANO. Senátorům vadí, že Babiš zpochybňuje své trestní stíhání. Koalice s ANO by ČSSD mohla rozštěpit.

Senát - Miloš Zeman
aktualizováno 03.04.
Drsná slova

Ostrá kritika senátorů: Prezident hájí zájmy cizích mocností!

K velmi závažné kritice hlavy státu dnes přistoupili senátoři. Výbor pro zahraniční věci, obranu a politiku schválil usnesení, v němž odsoudil některé poslední kroky prezidenta Miloše Zemana týkající se kauzy novičok a vydání hackera Jevgenije Nikulina do USA. Zeman podle senátorů hájí zájmy cizích mocností na úkor českého státu!

Donald Trump
30.01.
odvetná opatření

Trump čelí ostré kritice, podle senátorů měl zavést nové sankce

Šéf demokratů v americkém Senátu Chuck Schumer dnes kritizoval prezidenta Donalda Trumpa za nedostatečnou ráznost proti Rusku. Reagoval tak na skutečnost, že Trumpova administrativa v pondělí zveřejnila seznam vlivných občanů Ruska s úzkými vazbami na prezidenta Vladimira Putina, žádné sankce ale vůči nim nevyhlásila. Ke kritice se spolu s Schumerem přidal také demokratický senátor Ben Cardin, který chce od Trumpovy vlády vysvětlení, proč na Moskvu neuvalila další odvetná opatření.

Miliardář Jiří Hlavatý
aktualizováno 13.01.
Ironie osudu

Hlavatý nechtěl být poslancem, senátorem ho lidé znovu nezvolili!

Majitel textilky Juta Jiří Hlavatý přišel o senátorské křeslo. V druhém kole voleb na Trutnovsku ho porazil starosta Vrchlabí Jan Sobotka. Hlavatého zvolili lidé do Poslanecké sněmovny, mandátu se ale vzdal, aby se stal znovu senátorem. To se mu ale nepovedlo.

Hlasování v Senátu
07.12.
Změna neprošla

Chybí bez omluvy? Zákonodárci o plat stejně nepřijdou!

Zákonodárci nepřijdou o část platu za nedostatečně omluvenou absenci při schůzích Parlamentu nebo jeho orgánů. Navrhovala to skupina senátorů kolem Libora Michálka (za Piráty), horní komora to dnes odmítla.

Zákaz kouření - ilustrační foto
aktualizováno 07.12.
Výbušné téma

Senát odmítl zmírnit protikuřácký zákon, zákazy platí dál

Senátoři projednali petici za zmírnění protikuřáckého zákona. Horní komora parlamentu ovšem změkčení pravidel odmítla, neprošly kuřácké bary ani oddělené kuřárny.