Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hlasování v Senátu
12.10.
Kdo bude těžit?

Kauza lithium otřásá politickou scénou. Senátoři jednali do noci

Nenadřazujte své politické zájmy nad zájmy České republiky - tak by se dalo shrnout včerejší jednání Senátu, který se až do pozdních nočních hodin zabýval kauzou lithium. Podepsání memoranda o spolupráci australské firmy a státu v těžbě se v posledních dnech stalo předvolebním tématem.

Donald Trump během proslovu v Kongresu
13.06.
Nový zákon

Kongres chystá nové sankce proti Rusku, Trump je nezruší

Američtí senátoři dospěli v pondělí k dohodě o zákonu, který zavede nové sankce proti Rusku. Napsala to agentura Reuters. Součástí zákona bude ustanovení, které zabrání Bílému domu zmírnit, odložit nebo zrušit sankce bez souhlasu Kongresu.

Co udělaly klimatické změny s naší planetou
20.04.
pařížská dohoda

Češi se přou o klimatickou smlouvu. Roky je nepodepsaná

Senát dnes schválil ratifikaci pařížské klimatické dohody, která je namířena proti globálnímu oteplování. Naopak ve Sněmovně se debata o smlouvě protahuje, poslanci zatím nedokončili ani úvodní kolo jejího projednávání.

Prásk.tv píše:

Zvířata
čtěte o tématu senátoři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Jednání Senátu. Ilustrační foto
19.04.
Registr smluv

Poslanci chtěli schovat smlouvy před lidmi, Senát to zatrhl

Senát dnes schválil zrušení plošných výjimek ze zveřejňování smluv v jejich registru. Postavil se dnes proti tomu, aby se výjimky vztahovaly na státní, krajské či obecní firmy. Výjimku by měl mít pouze národní podnik Budějovický Budvar, úlevy by měla mít také zdravotnická zařízení. Změny nyní posoudí Sněmovna.

Kouření
aktualizováno 17.03.
anketa povolí kouřit?

Poslední šance pro kuřáky v hospodách! Senátoři jdou k soudu

Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou (za Stranu soukromníků).

Jednání Senátu. Ilustrační foto
08.03.
Další projednávání

Senátorům se nelíbí vládní daňový balíček, vrátili ho zpátky

Senát dnes vrátil Sněmovně vládní daňový balíček. Senátoři do něj chtějí vložit osvobození převodu pozemků okolo staveb od daně z přidané hodnoty, dani by podléhal jen převod pozemků pod stavbami.

Andrej Babiš - 3
aktualizováno 27.02.
Babišův návrh

Politolog: Mít jen 101 poslanců? Pitomost a snaha ovládnout vše

Ministr financí a staronový předseda hnutí ANO Andrej Babiš o víkendu na sjezdu strany přišel s několika radikálními návrhy, jak změnit politický systém v Česku. Politolog je ovšem všechny smetl ze stolu.

Sjezd ANO - Andrej Babiš - 9
aktualizováno 25.02.
anketa hrátky s ústavou

Babiš šokuje: Navrhl vyházet dvě třetiny poslanců a senátorů!

Vicepremiér a předseda ANO Andrej Babiš by chtěl snížit počet poslanců a senátorů ze současných 281 na 101, což by podle něj "určitě stačilo". Česko s ohledem na svou velikost nynější počet členů Parlamentu nepotřebuje.

Prezident Miloš Zeman v Poslanecké sněmovně - 9
aktualizováno 21.02.
PŘÍMÝ PŘENOS Ochrana přírody

Zákon o Národních parcích: Zeman varoval před zelenými fanatiky

Do boje o zákon o ochraně přírody a krajiny, který projednávají poslanci, vstoupil osobně prezident Miloš Zeman. Pokusil se je přesvědčit, aby kývli na takovou podobu zákona, kterou prosazuje Senát. Zároveň prezident upozornil na to, aby lidé nevěřili "zeleným fanatikům" a pohrozil vetem zákona, který by se mu nelíbil. ODS si ve Sněmovně vzala přestávku do konce jednacího dne. Kdy se k novele poslanci vrátí, není jasné.

Šumava
20.02.
důležitý zákon

Zničí poslanci a senátoři národní parky? Hrozí zástavba a likvidace

V Česku se schyluje k vyústění veliké bitvy o zdejší přírodu. Zítřejší výsledek v poslanecké sněmovně rozhodne a dost možná změní tvář celé země na dlouhá desetiletí. Bojuje se o zachování ochrany národních parků.