Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Malá Laura měla krvácení do mozku
02.05.
pochybení lékarů

V nemocnici tvrdili, že má angínu. Laura přitom krvácela do mozku!

Malá Laura se po pochybení slovenských lékařů potýká s vážnými zdravotními problémy. Ve skalické nemocnici ji léčili s obyčejnou angínou, jenže dívka přitom trpěla krvácením do mozku. Lékaři nakonec na problém přišli a dívku zachránili. Laura však na čas přestala chodit a mluvit. Pochybení lékařů nyní potvrdil i úřad pro dohled nad zdravotní péčí.

Rath u soudu
23.04.
Žaloba na stát

Rath dostane odškodné 12 tisíc. Stěžoval si na vláčení v poutech

Bývalý hejtman David Rath částečně uspěl s žalobou u Obvodního soudu pro Prahu 2. Rozsudek mu přiznal odškodné 12 tisíc korun za to, že byl v době nezákonné vazby přiveden k soudu v poutech. Rozhodnutí není pravomocné.

Facebook - peníze
30.03.
únik dat

Poškození uživatelé Facebooku chtějí odškodné. Šanci mají i Češi!

Skandál s neoprávněným použitím soukromých dat uživatelů může Facebook přijít hodně draho. Přední britští experti mluví o obrovských částkách. Sociální síť by každému poškozenému uživateli mohla zaplatit až 12,5 tisíce liber. Šanci na zisk odškodného mají i Češi.

Prásk.tv píše:

Melouny
čtěte o tématu odškodné na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Vladimir Putin u improvizovaného památníku v Kemerovu
28.03.
tragický požár

V Kemerovu vyplácejí zvýšené odškodné. Pozůstalým dají miliony

Pozůstalé rodiny obětí požáru v kemerovském obchodním centru Zimní višeň obdrží odškodné ve výši 5 milionů rublů (1,8 milionů korun). Oznámil to ve středu gubernátor Aman Tulejev, který zároveň oznámil odchod dvou lidí z vedení kemerovské oblasti.

Soud s Čechy unesenými v Libanonu
aktualizováno 30.01.
199 dní v zajetí

Češi unesení v Libanonu chtěli 40 milionů. Soud jejich žalobu zamítl

Čtyři Češi, které v roce 2015 unesli v Libanonu, se odškodného nedočkají. Po České republice přitom požadovali 40 milionů korun. Tvrdili, že stát jejich únosu mohl zabránit, ale selhal. Soud jejich žalobu zamítl.

Mostecká uhelná
29.12.
jednání ve švýcarsku

Mostecká uhelná: Česko u soudu uspělo, bude žádat náhradu škody

Česká republika bude u švýcarských soudů v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) uplatňovat náhradu škody. Stát totiž uspěl u švýcarského nejvyššího soudu s odvoláním. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Dříve švýcarské soudy zamítly účast Česka jako poškozené strany z procedurálních důvodů.

Rum ve sklenicích
03.12.
Už je to pět let

Za metanolovou kauzu lidé pořád nedostali odškodné! Jen 6 tisíc

Od metanolové kauzy uplynulo už 5 let, přesto příbuzní obětí ani ti, co přežili a mají třeba nevratně poškozený zrak, pořád nedostali odškodné. Přestože o něm rozhodly soudy, obdrželi zatím jen necelých 6 tisíc korun. A podle právníků se odškodnění možná ani nedočkají, údajně prý chybí legislativa. Peníze ze zabaveného majetku viníků putovaly hlavně pojišťovnám a nemocnicím.

porodní asistentka dostala podmíněný trest
30.11.
Vleklá kauza

Soud přiznal porodní asistentce odškodné přes 700 tisíc!

Porodní asistentka Ivana Königsmarková má podle verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 2 nárok na náhradu škody ve výši 721 tisíc korun za ušlý zisk. Žena přitom požadovala ještě 5 milionů i za nemajetkovou újmu. Rozhodnutí není pravomocné.

Svatopluk Bártík k Zemanovi
10.11.
naštvaný prezident

Bartík je svině, rozohnil se Zeman. Za lži o rakovině chce pět milionů

Miloš Zeman se ve čtvrtečním pořadu televize Barrandov Týden s prezidentem pustil do brněnského radního Svatopluka Bartíka. Ten před několik dny na facebooku tvrdil, že Zeman má rakovinu.

Vrah této ženy dopaden
09.11.
Milion korun

Zloděj zabil pošťačku na pobočce! Pošta zaplatí rodině odškodné

Pražský městský soud rozhodl o tom, že Česká pošta musí vyplatit odškodné pozůstalým po zavražděné úřednici. Pracovnici pošty před čtyřmi lety na Opavsku přepadl a zabil lupič, který si za mřížemi odpykává 19letý trest.