Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka, která zemřela na Orlíku
aktualizováno 13.09.
Tragédie na Orlíku

Soud zamítl odvolání řidiče skútru z Orlíku. Nechtěl zaplatit odškodné

Ve středu ráno proběhl odvolací soud s Christophem Steinertem, který v červenci loňského roku narazil skútrem do pramice mladého páru. Nehodu nepřežila osmnáctiletá Simona. Mladík měl podle rozhodnutí soudu vyplatit odškodné. To se mu však zdálo moc vysoké. Soud odvolání zamítl.

Věra Marešová
aktualizováno 31.08.
Neprávem ve vězení

Sestra z Rumburku chce po státu vyšší odškodné. Žádá pět milionů!

Bývalá zdravotní sestra Věra Marešová požaduje po státu téměř 5 milionů korun. Odškodné žádá za neprokázané obvinění, že v rumburské nemocnici usmrtila šest pacientů. Marešová strávila ve vazbě více než rok a čelila obžalobě z vraždy. Soud ji ale nakonec osvobodil.

Petr Kramný, Klára Long Slámová
aktualizováno 25.08.
Klára Long Slámová

Problém pro Kramného: Známé advokátce musí zaplatit 700 tisíc!

Petr Kramný má velký problém. Do věznice mu přišlo usnesení soudu, podle kterého má zaplatit známé advokátce Kláře Long Slámové 700 tisíc korun. Slámová byla u soudu zmocněnkyní rodiny Moniky Kramné. Když Kramný přeposlal usnesení své advokátce, tak jej pošta ztratila, takže se proti němu nemůže odvolat.

Prásk.tv píše:

Princ William a Kate Middleton - 1
čtěte o tématu odškodné na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Žena tvrdí, že má z pudru rakovinu vaječníků
22.08.
rozhodnutí soudu

Používala dětský pudr a teď má rakovinu! Vysoudila 9 miliard!

Farmaceutický gigant Johnson & Johnson má zaplatit v přepočtu devět miliard korun ženě, která firmu obvinila z toho, že jí výrobek společnosti způsobil rakovinu vaječníků. Konkrétně se jedná o dětský pudr, který léta používala.

Čekání na letišti - Ilustrační
19.08.
porucha letadla

Úmorné čekání: Lidé strávili na letišti neuvěřitelných 15 hodin!

Čeští turisté si nedobrovolně prodloužili pobyt v Itálii. Z Kalábrie z letiště v Lamecia Terme měli odlétat včera odpoledne, jenže kvůli závadě na letadle společnosti Travel Servis se jim to povedlo až dnes nad ránem.

Lubomír Zaorálek o zavražděné češce v Egyptě
28.07.
Poslal nótu

Zaorálek znovu píše do Egypta: Chce odškodné a pitevní zprávu!

Kvůli úmrtí Češky v Hurghadě poslal ministr zahraničí do Egypta další nótu. Žádá v ní odškodné pro rodinu a zároveň o poskytnutí protokolu z pitvy, kterou provedl egyptský soudní znalec.

Pobodaná Češka
27.07.
tragická smrt

Smrt v Hurghadě: Zaorálek chce znát detaily a mluví o odškodném

Egypt musí sdělit, co přesně se odehrálo předminulý týden na pláži v letovisku Hurgada při útoku, na jehož následky v noci na dnešek zemřela občanka České republiky. Novinářům to dnes řekl ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Pád dívenky z vlaku
25.07.
Tragédie na Olomoucku

ČD zaplatí rodině za smrt holčičky, která vypadla z vlaku. Omluvily se

České dráhy (ČD) přijaly odpovědnost za pád dvouleté holčičky z vlaku a její smrt. Dívenka před rokem na Olomoucku vypadla z jedoucí soupravy otevřenými dveřmi. Dráhy se na webu omluvily a informovaly, že se s rodinou dohodly na odškodném.

Smrt dívky na Orlíku
aktualizováno 20.07.
odvolal se!

Smrt Simony na Orlíku: Řidič skútru odmítl zaplatit odškodnění

Za tragédii na orlické přehradě uložil v červnu písecký soud mladíkovi podmíněný trest na tři roky. Svým vodním skútrem narazil do loďky, na které plula se svým přítelem osmnáctiletá Simona. Na následky střetu po převozu do nemocnice zemřela. Řidič skútru dostal podmínku a musí vyplatit odškodné. S jeho výší ale nesouhlasí a odvolal se.

Náhrobní kámen
aktualizováno 14.07.
Osudná exkurze

Mladíka přizabil těžký náhrobek, chce odškodné 14 milionů

Čtrnáct milionů korun požaduje Boris Trávníček po základní škole v Rousínově. Před šesti lety jako školák málem zemřel během výletu. Dnes je ochrnutý a tak se soudně domáhá odškodnění. Jeho rodiče už dostali dva miliony korun.