Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Simon Louis a Mary Emmanuelle - 1
aktualizováno 13.02.
Srdci neporučíš

Daroval kamarádce ledvinu, pak ji požádal o ruku. Reakce ho zdrtila

Ani dar života nezajistil muži lásku vysněné ženy. Simon daroval kamarádce Mary, do které je zamilovaný, ledvinu. Poté se rozhodl požádat ji o ruku. I přesto, že je mu do smrti zavázána, odmítla. Jejich přátelství ale trvá dál.

Transplantace ledvin - 5
aktualizováno 29.04.
potěšující statistika

Počet transplantací trhá rekordy! Nemocnicím se to vyplatí

Lékařům v Česku se už letos podařilo provést bezmála stovku transplantací, to je o čtvrtinu více, než loni. A je to hlavně díky nové finanční motivaci pro nemocnice, která platí od ledna. Do té doby se totiž museli nemocnice starat o případné dárce a jejich operace samy. Od Nového roku dostávají za každý orgán 10 tisíc korun.

Nejmladší dárce orgánů
aktualizováno 23.04.
zemřel jako hrdina

Nejmladší dárce orgánů žil jen hodinu. Pak zachránil cizí život

Malý Teddy se stal nejmladším dárcem orgánů na světě, zemřel totiž jen sto minut po tom, co se narodil. A jeho rodiče neváhali a nechali doktory, aby díky Teddyho ledvinám a srdeční chlopni zachránili život dalšímu člověku.

Prásk.tv píše:

Royce Young
čtěte o tématu dárce orgánů na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Sestra poslouchá srdce svého bratra
28.11.
Rozplakala se

Dojemné video: Sestra znovu slyší bít srdce mrtvého bratra (21)

Bylo mu pouhých 21 let, když se udusil při požáru na vysoké. Jeho sestra, maminka a tatínek se nyní setkali s Tomem, který žije díky jeho srdci.

1699085
aktualizováno 30.10.
nedostatek dárců v ČR!

Tragický příběh: Když přijdete o dítě a věnujete jeho orgány...

V České republice je nedostatek dárců orgánů. Nešťastný příběh rodiny, která tragicky přišla o syna, ale jeho orgány zachránily dalších pět lidí, ukazuje, jaké to je, když stojíte před rozhodnutím o smrti a životě...