Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Po pádu ze 7. patra zemřela mladá žena
dnes 01:10
Policie vyšetřuje sebevraždu

Na pražských Petřinách zemřela po pádu ze 7. patra mladá žena

Pražští kriminalisté vyjížděli v pondělí večer k tragické události, při níž přišla o život mladá žena. Na místě podlehla zraněním, která utrpěla po pádu ze 7. patra.

Zastávka MHD Praha
včera 20:59
Nová smlouva

Přístřešky na zastávkách: Někde moderní i s wifi, jinde zcela chybí

Praha se chystá vypsat novou soutěž na poskytovatele městského mobiliáře. Někteří z pražských zastupitelů totiž neustále poukazují na nevýhodnost současné smlouvy se společností JCDecaux. Jedním z hlavních problémů je podle nich nedostatek přístřešků na zastávkách městské hromadné dopravy.

Stanislav Milota
včera 15:28
Spalovač mrtvol

Zemřel kameraman a chartista Stanislav Milota. Bylo mu 85 let

Ve věku 85 let zemřel český kameraman a signatář Charty 77 Stanislav Milota. Manžel herečky Vlasty Chramostové podlehl zápalu plic v pražské nemocnici na Karlově náměstí. ČTK to v pondělí řekl mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. Před třemi lety Milota dostal Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii.

Prásk.tv píše:

Markéta Konvičková - 1
čtěte o tématu Praha na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Barevní holubi
17.02.
centrum prahy

Týraná zvířata slouží jako atrakce! Holuby natírají i jedovatou barvou

Fotografie s obarveným holubem? I na takovou atrakci můžete narazit v centru Prahy. Turisté jsou ochotni za fotku zaplatit nemalé peníze. Podobný byznys se zvířaty je ale zakázaný a hrozí za něj pokuty. I přes časté kontroly strážníků se mu ale stále daří. Navíc barvy můžou být jedovaté. Nedávno jeden holub na otravu uhynul.

Steak
16.02.
Kontrola SZPI

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo

Restaurace luxusního hotelu Holiday Inn v Praze prodávala místo "steaku z australské svíčkové" maso z Česka. Zjistili to inspektoři, kteří se po skandálu s polskými jatky zaměřují na kontrolu hovězího masa v obchodech a restauracích.

Auto ve stromu v ulici Na Františku
aktualizováno 16.02.
perná noc

Opilci za volantem! Jeden chtěl uplácet, druhý skončil ve stromu

Hned dva opilé řidiče chytili v pátek večer pražští policisté. Jeden z řidičů se snažil policisty uplatit s tím, že ho dokonce odvezou domů. Druhý s autem naboural do stromu, nadýchal pak přes 3 promile.

Dáda Patrasová
aktualizováno 16.02.
řízení a alkohol

Dáda Patrasová už zná trest za vánoční bouračku v opilosti

Dětská hvězda Dáda Patrasová se podle všeho vězení za řízení v opilosti vyhne. Hrozily jí až tři dlouhé roky za to, že bourala, když byla pod vlivem. Policie jí naměřila přes dvě promile alkoholu. Bez trestu ale nevyvázne, čeká ji mastná pokuta a pořádně dlouhý zákaz řízení.

Zloděj z pražského letiště
15.02.
Letiště Praha

Policisté dopadli fantoma letiště. Vždy jen přiletěl, kradl a uletěl

Vychytralého zloděje zadržela cizinecká policie na letišti v Praze. Podle policie muž v minulosti vždy přiletěl do České republiky, v bezcelní zóně si nakradl a poté okamžitě odletěl. Měl způsobit škodu za 200 tisíc korun.

Rum ve sklenicích
15.02.
Opilý namol

Polkl jsem francovku, bolí mě zuby, tvrdil strážný. Měl 3,4 ‰

Pražští strážníci ve čtvrtek po osmé večer nachytali pracovníka ostrahy v obchodu totálně namol. Opilý "sekuriťák" se vymlouval, že kvůli bolavým zubům kloktal francovkou, kterou vzápětí omylem spolkl. Nebyl ovšem jediným kapitálním úlovkem.

Pozemky v Letňanech pro vládní čtvrť
13.02.
pozemky v Praze

Babišův plán na vládní čtvrť tvrdě narazil! Hřib Letňany nedá jen tak

Plán premiéra Andreje Babiše postavit vládní čtvrť v pražských Letňanech tvrdě narazil. Primátor Hřib předložil seznam požadavků Prahy, které však stát údajně nemůže splnit. Prý převyšují nejen hodnotu pozemků, o které stát projevil zájem, ale porušují i platné právní úpravy. Hlavní město má zase problém, že nabídka od státu nedorazila kompletní.