Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vánoční nákupy
02.12.
vánoční šílenství

Naplánujte si nákupy: Otevírací doba obchodů až do nového roku!

Začal prosinec a to znamená jediné - za necelý měsíc jsou tady Vánoce. Pro mnohé tak startuje velký nákupní blázinec. Obchody to vědí a někde se můžete před Vánocemi dokonce těšit na prodlouženou otevírací dobu. O svátcích a na Silvestra naopak musíte počítat s omezením.

Zavřené obchody
aktualizováno 24.11.
otevírací doba

Řada obchodů na Vánoce zavře! Kde nakoupíte i na Štědrý den?

Vánoce se kvapem blíží a obchodní řetězce teď stojí před rozhodnutím, jestli na svátky úplně zavřít nebo nechat otevřeno. Podle zákona totiž mohou na Štědrý den prodávat až do 12 hodin. Jenže některé obchody už avizovaly, že neotevřou vůbec.

Nakupování
23.11.
změna o svátcích

Pozor, velký obchodní řetězec na Vánoce nečekaně zavře prodejny!

Jeden z největších obchodních řetězců v Česku ve čtvrtek přišel s nečekaným prohlášením, že na Štědrý den nechá všech 370 prodejen uzavřených. Penny Market chce dopřát všem svým zaměstnancům Vánoce doma.

Prásk.tv píše:

Jeremy Van Ert
čtěte o tématu otevírací doba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Zavřené obchody - 2
27.10.
lidé jsou zmatení

Zavřou obchody, i když je svátek o víkendu? Takhle to bude 28. října

Už v sobotu si připomeneme Den vzniku samostatného Československa. Protože 28. říjen letos vychází na víkend, spousta lidí si nejspíš ani neuvědomí, že jde o státní svátek. Mohou pak být nemile překvapeni, když se vydají na nákupy, ale obchody budou zavřené.

Nákupy
aktualizováno 28.09.
přehled OTEVÍRACÍ DOBA

Česko dnes slaví Den státnosti. Kde nakoupíte a kde bude zavřeno

Den české státnosti je dalším svátkem kdy musí být obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů zavřené. Zákazníci jsou však stále zmateni. Zatímco v supermarketech ve čtvrtek nenakoupíte, většina nákupních center zůstane otevřená.

Česká pošta - 6
aktualizováno 17.07.
chtějí ušetřit

Pošta chce omezit otevírací dobu! Někde může být zavřeno i 14 dní

Česká pošta by ráda omezila otevírací dobu asi třetiny svých poboček. Podle ní například na venkově nemusí být otevřeno každý všední den. O změnu provozních hodin už požádala Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Zavřené obchody
04.07.
Zákon mate lidi

Budou mít obchody 5. a 6. července otevřeno? Je to chaos!

V otevíracích dobách obchodů panuje chaos. Zatímco na některé svátky musí mít supermarkety ze zákona zavřeno, na další volné dny se zákaz nevztahuje. Jak je to s červencovými svátky?

Otevírací doba v květnu
aktualizováno 08.05.
otevírací doba

PŘEHLED: Jak bude otevřeno na Den vítězství? Tady si nakoupíte

I jednoho z květnových státních svátků se dotkne nový zákon o otevírací době obchodů. Zatímco 1. května zůstaly supermarkety i nákupní centra otevřeny, 8. května obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních musí mít zavřeno.

Zavřené obchody - 2
14.01.
anketa

Obchody zavřené i v neděli: Není to nereálné! Hlasujte v ANKETĚ!

Sotva zákonodárci schválili zákaz prodeje o některých státních svátcích, už se mluví o tom, že by obchody musely zavřít také v neděli. Oficiální návrh zatím nikdo nepodal, někteří se ale netají tím, že by rozšíření uvítali.

Zavřené obchody - 2
12.01.
anketa reakce po svátcích

Zavřené obchody o všech svátcích jsou dál ve hře! PLÁNY ODBORŮ

Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) považuje kompromisní návrh zákona, podle kterého bude prodejní doba obchodů omezená o sedmi ze 13 státních svátků, za přijatelný. Pokud Ústavní soud ale rozhodne, že návrh je diskriminační, budou odbory požadovat omezení o všech svátcích. Ve středu to uvedla předsedkyně OSPO Renáta Burianová.