Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká pošta - 6
aktualizováno 17.07.
chtějí ušetřit

Pošta chce omezit otevírací dobu! Někde může být zavřeno i 14 dní

Česká pošta by ráda omezila otevírací dobu asi třetiny svých poboček. Podle ní například na venkově nemusí být otevřeno každý všední den. O změnu provozních hodin už požádala Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Zavřené obchody
04.07.
Zákon mate lidi

Budou mít obchody 5. a 6. července otevřeno? Je to chaos!

V otevíracích dobách obchodů panuje chaos. Zatímco na některé svátky musí mít supermarkety ze zákona zavřeno, na další volné dny se zákaz nevztahuje. Jak je to s červencovými svátky?

Otevírací doba v květnu
aktualizováno 08.05.
otevírací doba

PŘEHLED: Jak bude otevřeno na Den vítězství? Tady si nakoupíte

I jednoho z květnových státních svátků se dotkne nový zákon o otevírací době obchodů. Zatímco 1. května zůstaly supermarkety i nákupní centra otevřeny, 8. května obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních musí mít zavřeno.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Zavřené obchody - 2
14.01.
anketa

Obchody zavřené i v neděli: Není to nereálné! Hlasujte v ANKETĚ!

Sotva zákonodárci schválili zákaz prodeje o některých státních svátcích, už se mluví o tom, že by obchody musely zavřít také v neděli. Oficiální návrh zatím nikdo nepodal, někteří se ale netají tím, že by rozšíření uvítali.

Zavřené obchody - 2
12.01.
anketa reakce po svátcích

Zavřené obchody o všech svátcích jsou dál ve hře! PLÁNY ODBORŮ

Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) považuje kompromisní návrh zákona, podle kterého bude prodejní doba obchodů omezená o sedmi ze 13 státních svátků, za přijatelný. Pokud Ústavní soud ale rozhodne, že návrh je diskriminační, budou odbory požadovat omezení o všech svátcích. Ve středu to uvedla předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

Nakupování v obchodě
26.12.
kde nakoupíte?

Velké obchody na svátky zavřely! Tady otevřou nejdřív! PŘEHLED

Letos poprvé se o vánočních svátcích zavřely všechny větší obchody. Pokud jste si tedy neudělali předvánoční zásoby, budete muset začít improvizovat. Buď si můžete ukuchtit něco z ingrediencí, které máte doma, nebo najít menší obchůdek ve vaší obci.

Vánoční nákupy
25.12.
otevírací doba

Došly vám zásoby? Tady nakoupíte o svátcích i na Silvestra

Štědrý den je za námi a mnozí z vás možná zjistili, že jim na další posezení s rodinou a přáteli nezbylo dost jídla či pití. Nesmíte ale zapomenout, že mnohé obchody mají zavřeno. Kam na nákup vyrazit?

Vánoční otevírací doba
aktualizováno 24.12.
přehled po krajích

Kde si o Vánocích nakoupíte? PŘEHLED otevírací doby obchodů

Vánoce se kvapem blíží a spousta lidí na poslední chvíli shání dárky a zásoby na celé svátky. Letos poprvé se jich dotkne nový zákon o otevírací době obchodů, takže zapomeňte na to, že byste si od pohádek odběhli na větší nákup. Jak bude o Vánocích otevřeno?

Anketa: Co říkají Češi na zavřené obchody
aktualizováno 28.10.
ptali jsme se

ANKETA: Dnes je poprvé zavřeno. Co na to říkají zákazníci?

V pátek poprvé mají obchody zavřeno, kvůli novému zákonu, který upravuje otevírací dobu u obchodů. Podle něj musí větší prodejny o některých státních svátcích zavřít. Co na to říkají zákazníci?

Zavřené obchody
aktualizováno 28.10.
nový zákon

Většina obchodů musí mít dnes zavřeno! Které ne? PŘEHLED

V pátek se českých obchodů poprvé v historii dotkl nový zákon, který upravuje otevírací dobu. Podle něj musí větší prodejny o některých státních svátcích zavřít. A poprvé se jich zákaz týká 28. října.