Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká pošta - 6
Aktualizováno 17.7. 2017 14:59
chtějí ušetřit

Pošta chce omezit otevírací dobu! Někde může být zavřeno i 14 dní

Česká pošta by ráda omezila otevírací dobu asi třetiny svých poboček. Podle ní například na venkově nemusí být otevřeno každý všední den. O změnu provozních hodin už požádala Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Zákon mate lidi

Budou mít obchody 5. a 6. července otevřeno? Je to chaos!

V otevíracích dobách obchodů panuje chaos. Zatímco na některé svátky musí mít supermarkety ze zákona zavřeno, na další volné dny se zákaz nevztahuje. Jak je to s červencovými svátky?

Otevírací doba v květnu
Aktualizováno 8.5. 2017 08:40
otevírací doba

PŘEHLED: Jak bude otevřeno na Den vítězství? Tady si nakoupíte

I jednoho z květnových státních svátků se dotkne nový zákon o otevírací době obchodů. Zatímco 1. května zůstaly supermarkety i nákupní centra otevřeny, 8. května obchody s prodejní plochou větší než 200 metrů čtverečních musí mít zavřeno.

Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

anketa

Obchody zavřené i v neděli: Není to nereálné! Hlasujte v ANKETĚ!

Sotva zákonodárci schválili zákaz prodeje o některých státních svátcích, už se mluví o tom, že by obchody musely zavřít také v neděli. Oficiální návrh zatím nikdo nepodal, někteří se ale netají tím, že by rozšíření uvítali.

anketa reakce po svátcích

Zavřené obchody o všech svátcích jsou dál ve hře! PLÁNY ODBORŮ

Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) považuje kompromisní návrh zákona, podle kterého bude prodejní doba obchodů omezená o sedmi ze 13 státních svátků, za přijatelný. Pokud Ústavní soud ale rozhodne, že návrh je diskriminační, budou odbory požadovat omezení o všech svátcích. Ve středu to uvedla předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

kde nakoupíte?

Velké obchody na svátky zavřely! Tady otevřou nejdřív! PŘEHLED

Letos poprvé se o vánočních svátcích zavřely všechny větší obchody. Pokud jste si tedy neudělali předvánoční zásoby, budete muset začít improvizovat. Buď si můžete ukuchtit něco z ingrediencí, které máte doma, nebo najít menší obchůdek ve vaší obci.

otevírací doba

Došly vám zásoby? Tady nakoupíte o svátcích i na Silvestra

Štědrý den je za námi a mnozí z vás možná zjistili, že jim na další posezení s rodinou a přáteli nezbylo dost jídla či pití. Nesmíte ale zapomenout, že mnohé obchody mají zavřeno. Kam na nákup vyrazit?

Vánoční otevírací doba
Aktualizováno 24.12. 2016 17:45
přehled po krajích

Kde si o Vánocích nakoupíte? PŘEHLED otevírací doby obchodů

Vánoce se kvapem blíží a spousta lidí na poslední chvíli shání dárky a zásoby na celé svátky. Letos poprvé se jich dotkne nový zákon o otevírací době obchodů, takže zapomeňte na to, že byste si od pohádek odběhli na větší nákup. Jak bude o Vánocích otevřeno?

Anketa: Co říkají Češi na zavřené obchody
Aktualizováno 28.10. 2016 20:22
ptali jsme se

ANKETA: Dnes je poprvé zavřeno. Co na to říkají zákazníci?

V pátek poprvé mají obchody zavřeno, kvůli novému zákonu, který upravuje otevírací dobu u obchodů. Podle něj musí větší prodejny o některých státních svátcích zavřít. Co na to říkají zákazníci?

Zavřené obchody
Aktualizováno 28.10. 2016 09:42
nový zákon

Většina obchodů musí mít dnes zavřeno! Které ne? PŘEHLED

V pátek se českých obchodů poprvé v historii dotkl nový zákon, který upravuje otevírací dobu. Podle něj musí větší prodejny o některých státních svátcích zavřít. A poprvé se jich zákaz týká 28. října.