Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka zveřejnila video, kde bije psa 2
31.01.
nic se nestalo

Dívka na videu bila psa, hrozili jí smrtí. Podle policie je to v pořádku

Policie se ujala případu holčičky, která na videu mlátila psa. Zatímco sociální sítě, na kterých se video objevilo, zaplavila vlna kritiky a pobouření, policie neshledala na videu nic závadného.

Dívka zveřejnila video, kde bije psa 2
29.01.
Nadávky a výhružky

Dívka na videu mlátí psa. Kritika se zvrhla, lidé jí vyhrožují smrtí

Sociální sítě v Česku v pondělí oběhlo video, na kterém zhruba desetiletá holčička mlátí psa. Kritika, kterou sklidila, překročila všechny meze. Lidé jí začali vyhrožovat a pátrat po tom, kde bydlí. Výhružky nesměřovaly jen na ni - přání bolestivé smrti dostala například i její sestřička.

Dítě u počítače
18.01.
hrozí jim nebezpečí

Porno i návod na sebevraždu: Děti v Česku ohrožuje nová sociální síť

Tisíce českých školáků se mohou velmi jednoduše stát obětí šikany nebo pedofilů. Může za to nová čínská sociální síť Tik Tok, kterou často používají i děti mladší deseti let. Rodiče o tom přitom vůbec netuší.

Prásk.tv píše:

Vojta D s Kristýnou Kubíčkovou
čtěte o tématu kyberšikana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Dívka v depresi
16.12.
sebevražda

Běž se zabít, vzkázali dívce (13) na Snapchatu. Našli ji v pokoji

Internetová šikana může mít tragické následky. Třináctiletou Faith našli mrtvou v jejím pokoji poté, co ji jeden z uživatelů Snapchatu napsal zprávu, že by se měla raději zabít.

Prvňáci z Teplic
10.09.
Nenávistný příspěvek

Za komentář k fotce prvňáčků padl trest! Potrestali ženu z Tachova

Soud v Tachově potrestal šestadvacetiletou ženu za nenávistný komentář, který napsala k fotografii třídy prvňáčků z teplické základní školy. Soudkyně vydala ve věci trestní příkaz. Žena proti němu může podat odpor, pak by následovalo hlavní líčení.

Štěpán Ciprýn
aktualizováno 28.08.
kauza tomáše řepky

Co se smí a co už je za hranou? Odborník promluvil o kyberšikaně

Mediální vody rozvířila kauza Tomáše Řepky a Kateřiny Kristelové, kteří podali jménem Řepkovy exmanželky Vlaďky Erbové erotický inzerát s pravým číslem modelky. Advokát Štěpán Ciprýn v úterý ve Snídani s Novou prozradil, jakým způsobem byl Řepka usvědčen a jak se proti šikaně na internetu bránit.

Týraná školačka - ilustrační foto
13.07.
Šikany přibývá

Případ šikany holčičky (7) má pokračování! Škola pochybila

Případ údajné šikany mezi dětmi na prvním stupni základní školy v Křižanově na Žďársku má pokračování. Vyšetřování školní inspekce ukázalo, že vedení školy pochybilo v mnoha směrech. Celou věcí se chtějí hned na dalším jednání zabývat i zastupitelé obce. Případy šikany se navíc objevují čím dál víc.

Prvňáci z Teplic
06.11.
odporná nenávist

Hnus, hoďte na ně granát! útočí lidé na prvňáčky z Teplic

Šestileté děti z teplické základní školy se staly terčem brutálních urážek a dokonce výzev k likvidaci. Stalo se poté, co regionální noviny zveřejnily fotku třídy prvňáčků, kterou tvoří převážně Romové a Arabové. Nenávistné komentáře šokovaly nejen vedení školy.

Díte na internetu
aktualizováno 19.04.
On-line hrozby

Experti: Na webu na děti číhá víc hrozeb, nejen Modrá velryba

Internetová hra s názvem Modrá velryba vyvolává od minulého týdne mezi lidmi paniku. Jejím cílem má být donutit děti, které ji hrají, spáchat sebevraždu. Možná se ale v České republice vůbec nevyskytuje.

Rozloučení s Amandou Toddovou, která se stala obětí kyberšikany
aktualizováno 05.04.
rozhodnutí soudu

Brutální kyberšikana: Muž dohnal dívku k sebevraždě, týral i další!

Případ brutální kyberšikany, který otřásl celým světem, bude mít další dohru. Muž odpovědný za smrt mladé Amandy Toddové (†15) prohrál odvolání, které bránilo jeho vydání do Kanady, kde mu hrozí další obvinění. V Nizozemsku byl již odsouzen k 11 letům vězení.