Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dítě v autosedačce
07.12.
může vyklouznout

Poutáte dítě do sedačky v zimní bundě? Vystavujete ho nebezpečí

V zimním období je hlavním problémem rodičů, jestli jsou jejich ratolesti dostatečně oblečené. Teplá bunda nebo kombinéza je samozřejmostí především u batolat a miminek. Pokud však s dítětem cestujete autem a připoutáte jej do autosedačky oděné právě v takové kombinéze, vystavujete ho smrtelnému riziku.

Americká ambasáda v Havaně po vyhlášení stažení diplomatů
aktualizováno 29.09.
stažení personálu

Spojené státy stáhly diplomaty z Kuby, čelili záhadným útokům

Spojené státy kvůli nevyjasněným incidentům stahují z Kuby své diplomaty. Na ambasádě zůstane jen personál, který je nezbytně nutný. Postižení lidé utrpěli poměrně vážné zdravotní problémy. Vyšetřovatelé zatím nedokázali určit, co za incidenty stojí.

Nebezpečná místa na silnicích
05.09.
Smrtelné nehody

Kde se na českých silnicích nejvíc umírá? Experti zveřejnili MAPU

Největší tuzemské pojišťovny zveřejnily statistiky nejnebezpečnějších míst v Česku. Tedy míst, kde se nejvíc bourá a nejvíc umírá. Tyto úseky sledují i dopravní policisté, experti a samozřejmě silničáři, kteří se je snaží okamžitě opravit.

Prásk.tv píše:

Žena zachránila psa
čtěte o tématu bezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Falešné profily na Facebooku
10.08.
Dávejte pozor

Nová vlna útoků na facebooku! Vysává z lidí velké peníze!

Policie varuje před novou vlnou podvodů na facebooku! V poslední době se zloději snaží ve větší míře než kdy dříve připravit české uživatele o peníze.

Nebezpečí ve světě
28.07.
přehled rizik

Terorismus, únosy, války i nemoci: Tohle hrozí v jednotlivých zemích

Zpráva o smrti Češky, kterou pobodal v Hurghadě egyptský útočník, zarmoutila velkou část české populace. Mnoho lidí dostalo strach z cest do ciziny a uvažují o rušení dovolených. Než se lidé na cesty vydají, je vhodné zkontrolovat si, jestli ministerstvo zahraničí před cestou do daných míst nevaruje.

Kontroly na Orlíku
22.07.
Omezení na přehradě

Už žádná smrt na Orlíku! Více se kontroluje, vznikly zóny pro plavce

Na Orlíku se začátkem prázdnin objevily opět bezpečné zóny pro plavce. Vymezují je žluté bójky, které mají zabránit střetu s vodními plavidly. A ministerstvo dopravy tam chystá i více kontrol. Reaguje tak na loňskou tragédii, kdy při střetu s vodním skútrem zemřela mladá dívka.

Díte na internetu
aktualizováno 17.06.
škodlivý obsah

MANUÁL: Takhle ochraníte své děti před nebezpečím na internetu

Dnešní děti se s internetem setkávají už od útlého věku a využívají ho mnohdy velice zdatně, než vůbec začnou chodit do školy. Díky jejich zvídavosti se snaží vyzkoušet všechny nové věci, hledají informace i nové přátelé. Na některých stránkách na ně ale můžou číhat různé nástrahy, proto je důležité, aby rodiče tato rizika znali, dětem je vysvětlili a zamezili přístupu na "škodlivé" stránky.

Střepiny - Boj s terorismem
aktualizováno 05.06.
STŘEPINY

Boj s terorismem: Rozhovor s Češkou, pracující u britské policie

Nenecháme se zastrašit! Volají Britové po dalším teroristickém útoku a záchranné složky - policisté, hasiči a záchranáři jdou celé zemi příkladem. V chaosu bezprostředně po útoku okamžitě zlikvidovali útočníky, nastolili řád a pořádek. První záchranář byl na místě dokonce během šesti minut.

Nebezpečná místa
16.11.
Pomoc pro turisty

Svět je plný nebezpečí. Kde je klid a kam určitě nejezdit? MAPA

Chystáte se na dovolenou do Egypta? Možná byste se měli ještě zamyslet a vybrat si jinou destinaci. Alespoň podle unikátní mapy, která ukazuje, které země jsou nej(ne)bezpečnější na světě.

Dálnice, ilustrační
aktualizováno 10.10.
Unikátní přehled

Kde jsou nejnebezpečnější silnice Česka? MAPA smrti

Evropská agentura EuroRAP, která se zabývá bezpečností silniční dopravy, uveřejnila unikátní mapu České republiky. Je na ní přesně vidět, na kterých silnicích je nejvyšší riziko vážných nebo smrtelných nehod.