Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Týraný býk
aktualizováno 04.07.
týrání zvířat

Veterináři jsou zděšení! Býky našli po krk v trusu, objevili i mrtvoly

Otřesný pohled se nabídl veterinářům, kteří v uplynulých dnech kontrolovali chovatele skotu v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku. Celkem sedm býků našli uvězněných v hluboké vrstvě trusu, která jim znemožňovala jakýkoliv pohyb. Dvě zvířata objevili mrtvá. Případ dostala do rukou policie.

Uzavřené provozovny od začátku roku
02.05.
Obrovský hnus

Plíseň, špína, trus: Tyhle podniky musely od ledna skončit! SEZNAM

Jen od začátku roku museli inspektoři uzavřít desítky provozoven. V hospodách i obchodech byl neuvěřitelný nepořádek, na zemi ležel myší trus a zdi plesnivěly. Podívejte se, které podniky musely na čas skončit.

Pokuty za neuklizené psí exkrementy
aktualizováno 21.03.
vyšší pokuty

Město přitvrdilo: Za psí výkal na trávě v Děčíně zaplatíte pět tisíc!

Pětitisícová pokuta v případě, že na ulici neuklidíte po svém psovi. Takovým postihům teď musí čelit nezodpovědní pejskaři v Děčíně. Zatímco dříve jim strážníci mohli uložit pokutu maximálně tisíc korun, novela zákona o přestupcích umožňuje udělit až pětinásobek.

Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

SZPI uzavřela lahůdkářství Jan Paukert - 2
24.02.
Myši a plíseň

Nejslavnější české lahůdkářství zavřeno! Kvůli myšímu trusu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela v úterý pražské lahůdkářství Jan Paukert. Známý obchod sídlící v Praze na Národní třídě šokoval inspektory podlahami plnými myšího trusem, špinavou kuchyní a stěnami pokrytými plísní.

SZPI uzavřela tyto provozovny
aktualizováno 18.02.
velká galerie Je jich stále víc

To je hnus! Tyhle RESTAURACE raději zavřeli. PŘEHLED

Od ledna tohoto roku Státní zemědělská a potravinářská inspekce kontroluje mimo jiné i provozovny veřejného stravování. Podívejte se, které restaurace a provozovny musely svou činnost dočasně ukončit.

SZPI uzavřela tyto provozovny
aktualizováno 05.02.
Kontrola inspekce

Fotogalerie: V těchto nechutných podmínkách nám připravovali jídlo

Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela celkem tři provozovny. Bar ve Stodu na Plzeňsku a rychlé občerstvení v Praze a Jeseníku. Inspekce provozovatelům nařídila zákaz užívání prostor z hygienických důvodů.

Hlodavci v obchodě
02.02.
fotogalerie

Inspekce našla v prodejně myší trus a nástrahy mezi potravinami!

Inspekce uzavřela prodejnu potravin v Kolíně. Inspektoři objevili v regálech i na podlaze exkrementy hlodavců a také obaly okousané od myší. Nástrahy na hlodavce provozovatel umístil na podlaze, ale i přímo mezi potraviny, což je v přímém rozporu s předpisy.