Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Matematik Michael Atiyah
aktualizováno 24.09.
Riemannova hypotéza

Vyřešil jsem záhadu starou 160 let, tvrdí matematik. Shrábne balík?

160 let si nejchytřejší matematici světa lámou hlavu nad jednou z největších záhad tisíciletí - takzvanou Riemannovou hypotézou. Dnes svůj výsledek představil britsko-libanonský matematik Michael Atiyah.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 28.08.
Odlet na jednání

Babiš: Migraci musí řešit celá Evropa, kvóty byly ztrátou času

Česká republika chce celoevropské řešení migrace, ne jen pro Itálii. Premiér Andrej Babiš to v úterý ráno řekl novinářům v Ruzyni před odletem na jednání do Itálie a na Maltu.

Maturita
aktualizováno 12.07.
Více odborníků

Cermat chystá velké změny u maturit i přijímaček. Co bude jiné?

Maturitní písemky i přijímačkové testy bude připravovat více odborníků. Zároveň se budou na jejich posouzení podílet experti různého zaměření. Oznámil to Cermat, který letos čelil obrovské vlně kritiky kvůli dvěma chybným zadáním.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka 2 - 1
čtěte o tématu řešení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Zničené náhrobky
07.06.
absurdní pohled

Lidi pobouřily hroby v zavážce, radnice je nechá odstranit

Rozebrané hroby, které skončily v zavážce u rodinného domu v Desné v Jizerských horách, radnice nechá odstranit. Na případ TV Nova upozornila před dvěma dny na základě stížností tamních obyvatel. Město uznalo chybu, prý za ni může firma, která provádí rekonstrukci hřbitova.

Vrak automobilu
17.05.
hromadné odtažení

Přibývající vraky trápí celou republiku, na Zlínsku mají řešení

Radním Otrokovic na Zlínsku došla trpělivost a rozhodli se pro hromadné odstraňování nepojízdných vraků z města. O jejich odtahu rozhoduje znalec, který zhodnotí jejich stav. Stejný problém přitom trápí snad celé Česko, úřady každého většího města evidují desítky odstavených vraků. V Praze jich mohou být i stovky.

Andrej Babiš summit
16.05.
důležité jednání

Babiš odletěl na summit EU do Sofie, bude se řešit nejen migrace

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš ve středu odletěl do Bulharska na summit Evropské unie a zemí západního Balkánu. Hlavním tématem má být migrační politika.

Windows 10
aktualizováno 13.10.
modrá smrt

Aktualizace Windows přinesla velké problémy, takhle je vyřešíte

Někteří uživatelé operačního systému Windows mají po poslední aktualizaci velké problémy. Počítač se jim vůbec nechce spustit a objeví se "modrá smrt" (obrazovka oznamující chybu systému). Podle společnosti byly problémy s vydáním updatu, Microsoft již vydal další aktualizaci, která by měla problémy odstranit.

Kim Čong-un, Donald Trump
08.10.
Prezident vyhrožuje

Trump o KLDR: "Jednání jsou k ničemu, fungovat bude jen jedno!"

Americký prezident Donald Trump znovu naznačil, že se kloní k silovému řešení vztahu s KLDR. Na twitteru napsal, že 25 let vyjednávání nic nevyřešilo, a tak zbývá "jediná věc, která bude fungovat".

Demonstrace taxikářů na letišti Václava Havla - 2
27.09.
sdílená ekonomika

Taxikáři chystají protest v ulicích Prahy, zaberou okruh k letišti

Taxikáři budou v Praze protestovat v pondělí druhého října. Pomalou jízdou chtějí projíždět ulicemi v okolí letiště Václava Havla. Jejich protest proti alternativní službě Uber, kterou považují za nelegální a nekalou konkurenci, začne v 10 hodin dopoledne.

Zásuvka
aktualizováno 16.12.
pište názory odběry elektřiny

ČEZ má vážné problémy, zákazníci zuří! NÁVOD, co dělat v nouzi

Na největšího výrobce elektřiny v České republice, společnost ČEZ, přibývá stížností spojených s odběrem elektřiny. Mění se totiž zákaznický systém, a tak není výjimkou, že lidem chodí špatné vyúčtování a připojení elektřiny trvá déle, než by mělo. Jak postupovat při problémech?