Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Maturita
aktualizováno 12.07.
Více odborníků

Cermat chystá velké změny u maturit i přijímaček. Co bude jiné?

Maturitní písemky i přijímačkové testy bude připravovat více odborníků. Zároveň se budou na jejich posouzení podílet experti různého zaměření. Oznámil to Cermat, který letos čelil obrovské vlně kritiky kvůli dvěma chybným zadáním.

Zničené náhrobky
07.06.
absurdní pohled

Lidi pobouřily hroby v zavážce, radnice je nechá odstranit

Rozebrané hroby, které skončily v zavážce u rodinného domu v Desné v Jizerských horách, radnice nechá odstranit. Na případ TV Nova upozornila před dvěma dny na základě stížností tamních obyvatel. Město uznalo chybu, prý za ni může firma, která provádí rekonstrukci hřbitova.

Vrak automobilu
17.05.
hromadné odtažení

Přibývající vraky trápí celou republiku, na Zlínsku mají řešení

Radním Otrokovic na Zlínsku došla trpělivost a rozhodli se pro hromadné odstraňování nepojízdných vraků z města. O jejich odtahu rozhoduje znalec, který zhodnotí jejich stav. Stejný problém přitom trápí snad celé Česko, úřady každého většího města evidují desítky odstavených vraků. V Praze jich mohou být i stovky.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 1
čtěte o tématu řešení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Andrej Babiš summit
16.05.
důležité jednání

Babiš odletěl na summit EU do Sofie, bude se řešit nejen migrace

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš ve středu odletěl do Bulharska na summit Evropské unie a zemí západního Balkánu. Hlavním tématem má být migrační politika.

Windows 10
aktualizováno 13.10.
modrá smrt

Aktualizace Windows přinesla velké problémy, takhle je vyřešíte

Někteří uživatelé operačního systému Windows mají po poslední aktualizaci velké problémy. Počítač se jim vůbec nechce spustit a objeví se "modrá smrt" (obrazovka oznamující chybu systému). Podle společnosti byly problémy s vydáním updatu, Microsoft již vydal další aktualizaci, která by měla problémy odstranit.

Kim Čong-un, Donald Trump
08.10.
Prezident vyhrožuje

Trump o KLDR: "Jednání jsou k ničemu, fungovat bude jen jedno!"

Americký prezident Donald Trump znovu naznačil, že se kloní k silovému řešení vztahu s KLDR. Na twitteru napsal, že 25 let vyjednávání nic nevyřešilo, a tak zbývá "jediná věc, která bude fungovat".

Demonstrace taxikářů na letišti Václava Havla - 2
27.09.
sdílená ekonomika

Taxikáři chystají protest v ulicích Prahy, zaberou okruh k letišti

Taxikáři budou v Praze protestovat v pondělí druhého října. Pomalou jízdou chtějí projíždět ulicemi v okolí letiště Václava Havla. Jejich protest proti alternativní službě Uber, kterou považují za nelegální a nekalou konkurenci, začne v 10 hodin dopoledne.

Zásuvka
aktualizováno 16.12.
pište názory odběry elektřiny

ČEZ má vážné problémy, zákazníci zuří! NÁVOD, co dělat v nouzi

Na největšího výrobce elektřiny v České republice, společnost ČEZ, přibývá stížností spojených s odběrem elektřiny. Mění se totiž zákaznický systém, a tak není výjimkou, že lidem chodí špatné vyúčtování a připojení elektřiny trvá déle, než by mělo. Jak postupovat při problémech?

Chorvat vycvičil svého psa na klauny
30.10.
To je nápad

Takhle se na ně musí! Muž vycvičil svého psa k útokům na klauny!

Celé Česko vyděsily zprávy o vyšinutých klaunech, kteří útočí na lidi nebo projíždějící auta. Většina obyvatel se proto začala ptát, kam až můžou při své obraně zajít. S neúprosným řešením přišel cvičitel psů.

Šikana
aktualizováno 08.09.
názor odborníka

Školáci umí být hodně zlí. Jak poznat, že vaše dítě šikanují?

Konec prázdnin neznamená jen návrat do školních lavic, ale také do třídního kolektivu. Jenže zatímco jedny děti se právě na kamarády těší ze všeho nejvíc, jiné trnou, jaké hrůzy si pro ně spolužáci tento rok nachystali. Šikana totiž v českých školách bohužel není nic neobvyklého.