Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hospitalizace v nemocnici
09.06.
závažná infekce

Nakažených pneumokokem loni přibylo, existuje přitom očkování

Pneumokok u nás loni zabíjel více než v minulých letech. I celkový počet lidí, kteří měli závažnou infekci, výrazně stoupl. Proti bakterii, která vyvolává nebezpečné záněty mozkových blan nebo plic, existuje očkování, pro některé skupiny lidí plně hrazené. Jenže proočkovanost stále klesá. Pneumokok přitom může člověka zabít během několika hodin.

Kašel - 2
19.05.
Ohrožuje i důchodce

Nebezpečná bakterie útočí hlavně na děti! Tyto nemoci způsobuje

Pneumokok zabíjí čím dál více Čechů. Loni na onemocnění, které tato bakterie způsobila, zemřelo 79 lidí. Děti nejčastěji trpí zánětem středního ucha, starší pacienti zase zápalem plic nebo zánětem mozkových blan.

Nemocnice
16.05.
Varování odborníků

Lékaři bijí na poplach: Zákeřná bakterie zabíjí čím dál víc Čechů!

Lékaři loni zaznamenali nárůst onemocnění, které způsobuje pneumokok. Nejčastěji napadá děti do pěti let a seniory. Téměř 80 Čechů kvůli této bakterii v roce 2017 zemřelo. Situace se podle prognóz nezlepší ani letos.

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Očkování
10.11.
Nemocných přibývá

Pozor na pneumokoky! Zabíjí desítky Čechů, hlavně na podzim

Zákeřný pneumokok u nás ročně zabije desítky lidí. Nejnebezpečnější je pro malé děti a seniory. A právě v tomto období začíná rychle stoupat počet nemocných. Bakterie využívají toho, že řádí podzimní virózy a oslabený organismus se jim hůř ubrání.

Očkování
aktualizováno 19.12.
infekce a vakcíny

Nebezpečný pneumokok: Tito lidé mají nárok na očkování ZDARMA!

Lékaři hlásí velký nárůst pneumokokových infekcí. Nemoc se nejčastěji dostává do oblasti ucha, kromě zánětů ale může způsobovat i mnohem závažnější zdravotní problémy, v krajním případě i smrt. Někteří lidé přitom mají nárok na očkování zdarma.

Lékař - prohlídka - 2
03.08.
Smutná statistika

Pneumokok zabíjí v Česku čím dál víc. Ohrožuje děti i dospělé!

Závažných pneumokokových infekcí u nás přibývá. Loni jimi onemocnělo o 20 % víc lidí než rok předtím a pneumokok jich také více zabil. Přitom proti bakteriím existuje očkování. Vakcíny chrání právě před těmi typy pneumokoků, které vyvolávají ta nejzávažnější onemocnění.

Očkování
20.10.
CHRAŇTE SE

NEBEZPEČNÝ PNEUMOKOK: Kdy nechat děti očkovat?

Ročně pneumokok zasáhne miliony lidí. Nejohroženější skupinou jsou děti do pěti let a senioři. Jedinou účinnou prevencí proti nákaze je očkování. V České republice ho mají rizikové skupiny za určitých podmínek zdarma.

Očkování
28.10.
zdraví

Zájem o očkování roste, hitem je obrana před pneumokokem

Zájem o očkování v ČR roste. Výrazně vzrostl počet očkování, která chrání seniory i nejmladší děti. Kromě klíšťové encefalitidy lidé nepodceňují ani očkování proti pneumokokovi.