Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hlasování v Senátu
07.12.
Změna neprošla

Chybí bez omluvy? Zákonodárci o plat stejně nepřijdou!

Zákonodárci nepřijdou o část platu za nedostatečně omluvenou absenci při schůzích Parlamentu nebo jeho orgánů. Navrhovala to skupina senátorů kolem Libora Michálka (za Piráty), horní komora to dnes odmítla.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 17.07.
odjeli na prázdniny

Poslanci nestihli projednat hodně zákonů. Mohou za to absence

Poslancům začaly téměř dvouměsíční prázdniny, nestihli ale projednat hodně zákonů. Můžou za to i zrušená jednání, která se nekonala kvůli velké absenci poslanců. Mezi největší absentéry patří poslanec Igor Nykl z hnutí ANO nebo Karel Schwarzenberg z TOP 09.

František Čuba
aktualizováno 14.06.
nechodil do senátu

Měsíce nebyl v práci, bral přes 120 tisíc! Čuba se platu vzdal až teď

Senátor František Čuba (SPO) se rozhodl vzdát platu a náhrad. Reagoval tak na sílící nespokojenost s jeho častými absencemi na jednání horní komory. V Senátu se Čuba naukázal už devět měsíců.

Prásk.tv píše:

Robinsonův ostrov a sex
čtěte o tématu absence na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Bobuslav Sobotka
aktualizováno 13.03.
důležité novely

Prázdniny ve vládě: Na důležitém jednání bylo jen 9 ministrů

Ministři měli v pondělí na svém pravidelném zasedání projednávat řadu zákonů, jednání ale skončilo jen krátce poté, co začalo. Do Strakovy akademie jich přišlo skutečně málo, důležité zákony tak musí počkat na další jednání.

Sex ve třech
aktualizováno 16.05.
zrádné vysílání

Děti si užívaly sex místo školy! Video vysílaly na Facebook

Trojice studentů ze školy ve Wisconsinu má pořádný malér. Puberťáci totiž šli za školu, aby si mohli užívat sexu. Veškeré zábrany přitom odhodili stranou, celé řádění vysílali online přes Facebook. Případem se nyní zabývá policie.

Omluvenky
aktualizováno 04.02.
to snad ne!

HIT INTERNETU: Tyhle omluvenky mu ve škole vážně prošly?

Lékař nebo rodinné důvody jako omluvenka ze školy už očividně nejsou v módě. V současné době letí něco úplně jiného.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 11.10.
VELKÝ PŘEHLED

Jak se maká ve Sněmovně? DOCHÁZKA všech poslanců

Není to tak dlouho, co bývalý novinář a nynější poslanec Martin Komárek (ANO) uvedl, že život poslance je mnohem náročnější, než se na první pohled zdá. Rozhodli jsme se jeho slova ověřit. Kdo je ve Sněmovně nejpilnější? A kdo se nejvíce "fláká"?

Co dělají poslanci
aktualizováno 06.11.
Politici se předvedli

To je morálka! Poslanců přišlo tak málo, že nemohli jednat!

Dnešní jednání Sněmovny kvůli nízké účasti poslanců předčasně skončilo už po 11:00. V jednacím sále jich byly jen asi čtyři desítky. Již předtím při pravidelných interpelacích jich byl nedostatečný počet, takže Sněmovna nemohla ani hlasovat.