Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zima na horách - 2
aktualizováno dnes 18:03
kam na lyže?

Dobrá zpráva pro lyžaře i sáňkaře! Nasněžilo, otevírají další střediska

Na českých horách jsou už v provozu stovky kilometrů sjezdovek a také upravených běžeckých tratí. V pátek navíc napadly další centimetry nového prašanu a o víkendu zimní sezónu zahajují další areály.

Hory pod sněhem - 1
aktualizováno 27.11.
fotky z hor týdenní předpověď

Zima je tady! Celý týden bude sněžit, teploty spadnou i na -11 °C

Česko zasype sníh! Zpočátku bude sněžit jen na horách, postupně ale začnou padat vločky i v nížinách. Největší silou zima podle meteorologů udeří o víkendu, teploty v noci se mohou pohybovat i deset stupňů pod bodem mrazu.

Pes vyhrabává oběť laviny - ilustrační foto
21.11.
vydatné sněžení

Na horách leží půl metru sněhu. Hrozí laviny, varuje horská služba

Na horách už si naplno užívají zimy. Zatímco v nížinách na sněhovou pokrývku lidé ještě čekají, ve vyšších polohách už leží několik desítek centimetrů sněhu. V Krkonoších dokonce vyhlásili první stupeň lavinového nebezpečí.

Prásk.tv píše:

České krásky se připravují na zimu - 1
čtěte o tématu hory na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Začátek lyžařské sezóny
18.11.
První sníh

Sníh přilákal na hory první lyžaře. Začala nová lyžařská sezóna

Zatímco v nížinách očekávají první sníh, na horách se ho už dočkali. V pátek začala lyžařská sezóna. Sníh už napadl a tak se lyžuje třeba na Černé hoře v Krkonoších. Podmínky sice zatím nejsou ještě úplně ideální, ale první lyžaři se už na svazích objevili.

2067997
06.11.

Střepiny: 5. 11. 2017

Bohumír Ďuričko po devíti letech od vraždy na svobodě. Jak to vnímají pozůstalí oběti? Uslyšíte v exkluzivních rozhovorech.

Polák v Tatrách přežil pád z 250 metrů
18.10.
Polský turista

Fotograf se v Tatrách zřítil z 250 metrů! Jako zázrakem přežil

Fotograf z Polska přežil ve Vysokých Tatrách nepřežitelné! S batohem plným techniky uklouzl na sněhovém poli a spadl do propasti. Podle svědků se zřítil asi z 250 metrů.

Hayden Kennedy a Inge Perkins
12.10.
Neunesl ztrátu

Viděl partnerku mizet pod lavinou! Dohnalo ho to k hroznému činu

Haydena a Inge spojovala láska k adrenalinovým sportům a horám, nakonec se jim ale stala osudnou. Dívka zemřela pod lavinou a mladík bez ní nedokázal žít. Vyčítal si, že ji nedovedl zachránit, navíc ji moc milovat. Život si vzal jen pár hodin poté, co se dozvěděl o její smrti.

Vysoké tatry - turistika
01.10.
Neměli informace ani výstroj

Slovenští záchranáři varují Čechy: Za jediný den dva mrtví horolezci!

Slovenští záchranáři znovu varují české horolezce a turisty před nebezpečím pádu. Během jediného dne totiž zemřeli ve Vysokých Tatrách dva turisté, kteří neměli pro zdolání hor potřebnou výstroj. Další skupinu Čechů museli záchranáři vyprostit.

Dospělé klíště na rostlině
05.08.
Nebezpečná nákaza

Klíšťová encefalitida se šíří, bezpečno už není ani na horách

Procházky lesem přinášejí v létě vítanou úlevu od pražícího slunce, přinášejí ale i velké nebezpečím. A tím jsou infikovaná klíšťata. Nejen ta s boreliózou, ale i ta s encefalitidou, která se navíc šíří do nových oblastí.

Těla manželů našli po 75 letech
aktualizováno 18.07.
měli sedm dětí

Dcera našla rodiče po 75 letech. Byli zamrzlí v alpském ledovci!

Zmenšující se ledovec odhalil těla manželů, kteří bez jediné stopy zmizeli v roce 1942. Tenkrát jen odešli podojit krávy. Zanechali po sobě sedm dětí, kteří po nich nikdy nepřestali pátrat.