Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana lyžaře
11.03.
nebezpečné hory

Tři zásahy v jednu chvíli! V Tatrách zemřel Polák, Čechy smetla lavina

Plné ruce práce měli v sobotu pracovníci horské služby ve Vysokých Tatrách. Ve stejné chvíli řešili tři velké zásahy - v jednom případě smetla lavina skupinu českých turistů, vzápětí se zranil slovenský lyžař a na tísňovou linku volal zoufalý polský turista.

Zima na horách - 2
09.03.
přehled kam vyrazit?

Ideální čas na lyžování! Některé areály hlásí i dva metry sněhu

I když už je skoro polovina března, na horách je lyžařská sezóna stále v plném proudu. Podmínky na horách jsou díky silným mrazům uplynulých dnů a dostatku umělého sněhu ideální. O víkendu nás navíc čeká příjemné počasí. Hlavně v neděli má být slunečno a místy až 15 stupňů.

Vlk
07.03.
Zmatený senior

Muž sledoval stopy vlků, ztratil se v Krušných horách! Netušil, kde je

Složitou pátrací akci rozpoutal senior z Německa v Krušných horách. Ztratil se při sledování stop vlků - v hustém porostu, kde téměř není signál. Nakonec museli záchranáři horské služby prohledat všechny cesty, muže našli v dobrém stavu, i když dezorientovaného.

Prásk.tv píše:

Návštěva Špindlerova mlýna
čtěte o tématu hory na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Smrt lyžaře v Krkonoších
04.03.
tragédie v Krkonoších

Lyžař zemřel rodině před očima! Manželka i děti dostaly psychologa

Tragicky skončilo v neděli rodinné lyžování na sjezdovce Portášky ve Velké Úpě. Muž (45) upadl a ve velké rychlosti narazil do sloupu. Svědci i záchranáři se ho pokoušeli oživovat asi hodinu, bohužel marně. Otec od rodiny zemřel, manželka a děti dostaly na pomoc psychologa.

Lyžování
aktualizováno 17.02.
ideální podmínky

Vyrazte na hory, sněhu je dost! Lyžují i tam, kde vleky zatím stály

Kolotoč jarních prázdnin pokračuje. Zatímco v pondělí po týdenní pauze usednou do lavic děti třeba z Prahy, Karlových Varů nebo Frýdku - Místku, na několik dnů teď mohou na školu zapomenout žáci ze Zlínska, Plzně nebo Hradce Králové. A počasí přinese ideální zimní podmínky.

Úraz na lyžích
15.02.
bezpečnostní opatření

Lyžař zranil dítě a ujel! Kontroly návštěvníků hor jsou teď přísnější

Policie, horská služba, vedení Krkonošského národního parku i provozovatelé vleků zpřísnily kontroly lyžařů. Reagují tak na probíhající jarní prázdniny, ale především na bezohlednost, která vyvrcholila v Rokytnici nad Jizerou tento týden.

Lyžování
aktualizováno 09.02.
HURÁ NA LYŽE

Lyžování v ČR: Kde je dost sněhu a kde naopak chybí? PŘEHLED

Víkend je za dveřmi a mnoho lidí se chystá na hory za zimními radovánkami. Kde je dostatek sněhu a kde trpí nedostatkem? Podívejte se v přehledu.

Horská služba při cvičení
07.02.
Jarní prázdniny

Na horách přibývá prázdninových zranění, vzlétly i vrtulníky

Jarní prázdniny jsou v plném proudu, na sjezdovkách je spousta lidí a i kvůli tomu se množí zranění. V Jeseníkách včera musel dokonce dvakrát přistávat vrtulník.

Horská služba při cvičení
aktualizováno 04.02.
pojištění odpovědnosti

Sražení lyžaře na svahu může vyjít na miliony! Nepodceňujte pojištění

Jedete lyžovat a nemáte pojištění odpovědnosti? Pak podle odborníků velmi riskujete. Vážných úrazů totiž přibývá. A to zvláště v tomto období, kdy začaly jarní prázdniny a sjezdovky jsou přeplněné. Nebezpečí srážky s jiným lyžařem je velmi vysoké. Kvůli chvilce nepozornosti se tak člověk může zadlužit na celý zbytek života.

Plné parkoviště přes jarní prázdniny
aktualizováno 03.02.
komplikace v dopravě

Prázdniny začaly, tisíce lyžařů vyjely na hory do Česka i zahraničí

V několika částech naší republiky začaly jarní prázdniny a na hory tak vyrazily tisíce lyžařů. A podle toho to také vypadalo na silnicích. Na jihu Čech bourala čtyři osobní auta a úplně zablokovala hlavní cestu k lipenskému ski-areálu. Před Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších zase komplikovala provoz akce policie, která pátrala po lupiči na útěku.