Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zima na horách - 2
včera 21:29
Sněhová nadílka

Lyžařská sezóna začíná! TADY se vleky rozjedou už o víkendu

Většina zimních středisek startuje o tomto víkendu sezónu. Díky vydatné sněhové nadílce i dobrým podmínkám k zasněžování hlásí areály asi půl metru sněhu.

Lavinové nebezpečí - 1
aktualizováno 13.12.
Neštěstí v Zillertalu

Čech v Rakousku ztratil lyži a upadl. Pohřbila ho lavina!

Český lyžař zemřel při pádu laviny v rakouském Zillertalu. Pohyboval se mimo sjezdovku a podle záchranářů nemohl najít cestu zpět, když ho strhla desková lavina.

Kolona na dálnici D1
aktualizováno 12.12.
doprava kolabuje

V koloně na D1 se vzpříčil kamion, dálnice dvě hodiny opět stála!

Dopravu v Česku zkomplikovalo husté sněžení. Nejhorší situace byla na Vysočině, kde na dálnici D1 zkolabovala doprava kvůli zapadlým kamionům. Kolona ve směru na Brno měla až 35 kilometrů, na Prahu pak 20 kilometrů. Sypače nemohly kvůli stojícím autům projet, po dlouhých hodinách se podařilo zprovoznit směr na Brno, ten se však po chvíli opět zastavil, jelikož se na dálnici vzpříčil kamion.

Prásk.tv píše:

Kde si v zimě užívají české herečky! - Sara Sandeva
čtěte o tématu hory na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Vánoce bez sněhu
aktualizováno 12.12.
jak bude?

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Předpověď do konce roku!

Vánoce se rychle blíží a většina lidí doufá, že bude letos hromada sněhu. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se ho však v nížinách nedočkáme. Sněžit totiž bude jen na horách. Na Štědrý den by měly teploty dokonce vystoupat až na 5 °C.

Lyžování - ilustrašní
11.12.
Porušení předpisů

Lyžařská sezóna začíná! Inspekce varuje před nepoctivými skiareály

Pokud se chystáte v zimě na hory, měli byste si podle České obchodní inspekce (ČOI) dát pozor na nepoctivé prodejce v horských střediscích. Během kontrol, které prováděla inspekce v loňské sezóně, zjistila, že střediska neposkytovala správné informace o cenách služeb a produktů a nedodržovala poctivost při prodeji.

V Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu - 4
10.12.
kde se lyžuje?

V Krkonoších napadlo čtvrt metru sněhu, skiareály moc nejezdí

Na hřebenech Krkonoš napadla nová vrstva sněhu a provozovatelé skiareálů i lyžaři se mohou těšit na brzké lyžování. V Česku je zatím v provozu jen minimum lyžařských středisek.

skiáreal Špindlerův mlýn
aktualizováno 01.12.
Lyžování v Česku

Zimní střediska startují sezónu! Někde si oproti loňsku připlatíme

Některá zimní střediska startují už o tomto víkendu lyžařskou sezónu. To je potěšující informace pro milovníky hor. Horší je druhá zpráva, na většině míst zaplatíme více než loni. Nicméně rozdíl nebude až tak velký, jedná se o zdražení o deset až dvacet korun.

KOŘENÍ: Jízda na prašanu
18.11.

KOŘENÍ: Jízda na prašanu

Zimní sezóna je za dveřmi a lyžaři už se nemohou dočkat. Jednotlivé rezorty se předhánějí v nejrůznějších nabídkách aktivit a snaží se přitom sledovat i nejmodernější trendy.

V Beskydech se nedá kvůli suchu zasněžovat
17.11.
Málo vody

Sucho si vybírá krutou daň. V Beskydech se lyžovat nebude!

Dlouhotrvající sucha a vedra z předcházejících měsíců s sebou přinášejí další problémy. Například na Pustevnách v Beskydech se letos vůbec nebude lyžovat. Kvůli nedostatku vody se tam nedá zasněžovat. Pokud se počasí neumoudří, bude s lyžováním problém i jinde.

Lyžování v zahraničí
04.11.
Zimní sezóna

Střediska v Alpách připravila řadu novinek! Co na vás letos čeká?

Pokud se chystáte strávit letošní zimu na horách v zahraničí, čeká vás spousta novinek, které si místní skiareály připravily pro lyžaře. Vybudováno bylo několik nových lanovek nebo restaurací, kde se budete moci ohřát a užít si nezapomenutelné výhledy. Střediska také investovala do lepšího zasněžování svahů nebo propojování areálů. Lyžařská sezóna 2018/2019 zde bude velmi pestrá.