Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andor Šándor - vojáci
19.10.
Válka v Afghánistánu

S teroristy musíme vyjednávat, je to jediná cesta, tvrdí Šándor

Poslední dobou přibývá útoků na české vojáky v Afghánistánu. Situace se tam podle generála a experta Andora Šándora zhoršuje a mise zatím ničeho nedosáhla. Má podle něj smysl v ní nadále pokračovat?

Andor Šándor - vojáci
aktualizováno 18.10.
Válka v Afghánistánu

Útoků na naše vojáky bude víc, tvrdí expert. Mohou být fatální

Čeští vojáci letos v Afghánistánu zažívají krušné časy - během krátké doby teroristé provedli dva útoky na české jednotky. Podle českého generála a experta na oblast bezpečnosti Andora Šándora můžeme očekávat, že útoků na české vojáky v Afghánistánu bude přibývat.

Agent tajné služby
aktualizováno 11.07.
Jako Agent 007

Chcete být tajným agentem? Máte možnost! BIS spustil nábor

Láká vás stát se zaměstnancem tajné služby? Teď máte šanci! Česká kontrarozvědka - tedy BIS - hledá mimo jiné i operativce. Jaké předpoklady musí uchazeč o práci u tajných služeb splňovat?

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Andor Šándor a Miloš Zeman
04.05.
kauza novičok

Expert nechápe Zemana: Zatáhl nás do hry Velké Británie a Ruska!

Bývalý velitel Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor nechápe, proč prezident Miloš Zeman medializuje celou kauzu okolo výroby a testování jedu novičok na českém území. Podle bezpečnostního experta tím prezident zatáhl Česko do politické hry Velké Británie a Ruska. Šándor také tvrdí, že "český novičok" rozhodně nemohl otrávit Sergeje Skripala.

Andor Šándor o kauze Jindřicha Forejta
aktualizováno 07.12.
Skandál Jindřicha Forejta

Expert o Forejtovi a drogách: Riziko pro bezpečnost státu!

Podle bývalého velitele Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostního odborníka Andora Šándora představuje skandál již bývalého šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta bezpečnostní riziko. Kauza podle něj není náhodná, ale je epizodou boje o moc nejbližších poradců prezidenta Miloše Zemana.

Vaše téma - s Andorem Šándorem
aktualizováno 29.03.
Vaše téma

Kam na dovolenou? Tyhle země jsou podle Šándora bezpečné

Hostem pořadu Vaše téma byl bezpečnostní expert a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor. Vyjádřil se hlavně k bezpečnostním opatřením v Evropě a boji proti terorismu vůbec.

Andor Šándor ke kauze unesených mužů v Libanonu
04.02.
Zapeklitá kauza

Expert: Libanon zaslouží za únos odvetu! Vydání Fajáda naštve USA

Dění okolo pětice Čechů, kteří v létě zmizeli v Libanonu a kteří mají být nyní vyměněni za Libanonce Alího Fajáda, sleduje i bezpečnostní expert Andor Šándor. A nešetří ostrými slovy.

Unesené češky
aktualizováno 29.03.
rozhovor

Co o propuštění Češek říká expert a kam raději necestovat?

Češky Hana Humpálová a Antonie Chrástecká unesené v roce 2013 v Pákistánu jsou doma. Na svobodu jim pomohla turecká humanitární organizace. Podívejte se, jak jejich vysvobození komentuje bezpečnostní expert generál Andor Šándor.

Bezpečnostní expert o šancích na záchranu uneseného Čecha
aktualizováno 08.03.
Rozhovor s Expertem

Teroristé z IS unesli Čecha! Jaké jsou šance na jeho záchranu?

V Libyi byl unesen český občan a několik dalších cizinců. Nejspíš je v rukou Islámského státu. Zmizel při pátečním přepadení ropného pole, které mají na svědomí právě radikálové. Co by měla vláda udělat jako první a připadá v úvahu nějaká ozbrojená osvobozovací akce? Odpovídal bývalý šéf vojenského zpravodajství a bezpečnostní analytik Andor Šándor.

Vaše téma - s Andorem Šándorem
aktualizováno 22.01.
VAŠE TÉMA

Šándor: Solidarita s uprchlíky nesmí převážit nad bezpečností!

O bezpečnosti nejen v ČR, ale i v Evropě mluvila Michaela Šmídová s expertem na terorismus Andorem Šándorem v pořadu Vaše téma.