Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár v Drnovicích na Vyškovsku
aktualizováno včera 16:09
milionové škody

Obří požár kulturního domu v Drnovicích: Zasahovalo 21 jednotek

Jednadvacet jednotek hasičů vyjelo před polednem k požáru kulturního domu v Drnovicích na Vyškovsku. Požár se podařilo dostat pod kontrolu až okolo půl třetí dnes odpoledne.

Stěhovaní novobarokní kapličky
aktualizováno 20.09.
Přesun stavby

Na Brněnsku stěhují 140 tunovou kapli. Překáží u silnice

Dva těžké jeřáby přestěhují novobarokní kapličku v Ivančicích na Brněnsku. 140 tun vážící stavbu by měli nadzvednout do půlmetrové výšky a pak ji přesunout o zhruba tři metry, aby nepřekážela u silnice v ostré zatáčce. Jde o technicky náročnou operaci, při které se už dopoledne vyskytly problémy.

Náborové video: Strážník jako hrdina videohry!
aktualizováno 17.09.
Neobvyklé lákadlo

Náborové video brněnské policie: Strážník bojuje ve hře s kozou!

Nedostatek strážníků v Brně přiměl tamní městskou policii k vytvoření velmi nezvyklého náborového spotu. Jedná se o retro počítačovou hru jako z osmdesátých let, ve které je hlavním hrdinou strážník, řešící zapeklité situace.

Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Technopárty u Únanova
aktualizováno 17.09.
Musela zasáhnout policie

Oslava narozenin se rozjela v technoparty. Dorazilo 700 lidí

Několik dní doslova nedala spát obyvatelům obce Únanov na Znojemsku technoparty. Ta byla původně nahlášená jako oslava narozenin. Oslavenci ale přišlo gratulovat 700 lidí a hlasitá hudba se rozléhala okolím až do noci ze soboty na neděli, kdy "zdroj hluku" policisté účastníkům zabavili.

Smrtelná nehoda motorkáře u Bruntálu
aktualizováno 12.09.
Tragická nehoda

U Hodonína zemřel po srážce s autem motorkář (†41)

U vážné nehody zasahovali ve středu odpoledne záchranáři a policisté u obce Čejč na Hodonínsku. Okolo půl šesté se na silnici II. třídy srazilo osobní auto s motorkářem. Jednačtyřicetiletý řidič motocyklu na místě zemřel.

Pád z okna v Teplicích
12.09.
Už mu nemohli pomoci

Tragédie na Hodonínsku. Z okna v pátém patře vypadl chlapeček (†3)

Velká tragédie otřásla ve středu Veselím nad Moravou na Hodonínsku. Z okna bytu v pátém patře vypadlo ráno dítě. Tříletý chlapeček pád i přes veškerou snahu záchranářů nepřežil. Tragédii vyšetřují policisté.

Požár rodinného domu v Brně
aktualizováno 12.09.
Požár z nedbalosti

V Brně hořel dům, starého pána zachránili sousedé po žebříku

V úterý dopoledne v městské části Brno - Řečkovice začal hořet rodinný dům. Hustý kouř, který se linul z okna, jako první zpozorovala sousedka. Neváhala a okamžitě utíkala varovat staršího muže, obyvatele třípatrového domu.

Nahá dívka v Bratislavě - 3
09.09.
Byla opilá

Polonahá žena v Brně sváděla policisty svůdnými pózami

V sobotu odpoledne brněnští policisté obdrželi hlášení od lidí, kteří si stěžovali na opilou ženu povalující se na chodníku. Aby toho nebylo málo, žena se svlékla pouze do kalhotek. Když dorazili strážníci, odmítla se obléci a laškovala s nimi. Nakonec skončila na záchytce.

Skandál v brněnském divadle Husa na provázku
aktualizováno 05.09.
Přestupkové řízení

"Slušní lidé" přerušili divadlo, hrozí jim desetitisícové pokuty

Členové hnutí Slušní lidé, kteří v květnu vystoupili proti divadelní hře Naše násilí vaše násilí, obdrželi od městské radnice Brno-střed pokutu. Radnice zaslala 25 lidem příkaz, kteří někteří z účastníků odmítli. Ti pak budou předvoláni k přestupkovému jednání. Výše sankce se může vyšplhat až na 20 tisíc korun.

Vlakové nádraží v Brně
aktualizováno 04.09.
hlasujte První kolo

Brno - Šalingrad, Vídeň - sever! Lidé vybírají jméno nádraží v Brně

Brno se stane důležitým bodem na železniční trati Vídeň-Praha. Po dlouhé době se město dočká výstavby nového nádraží. O jeho názvu však můžete rozhodnou i vy. Vybrat si můžete například z názvu Brněnská roláda, Brněnské nádraží – srdce Evropy nebo Brno – Mezopotámie.