Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

sms
03.12.
Čtvrtstoletí zpráv

Esemesky slaví 25 let: Měnily dějiny, mohou ranit i zabíjet!

Dnes je to přesně dvacet pět let, kdy poprvé v mobilním telefonu pípla textová zpráva. Od těch dob se hodně změnilo, ale "esemesky" pořád přežívají. Jen o Vánocích jich Češi pošlou dokonce několik desítek milionů.

Královna Alžběta a princ Phillip
aktualizováno 20.11.
velká galerie platinová svatba

Šaty za lístky a 2500 darů: Od svatby Alžběty II. uběhlo 70 let!

Přesně 70 let dnes uběhlo od chvíle, kdy britská královna Alžběta II. řekla ano svému muži princi Philipovi. U této příležitosti vydal Buckinghamský palác nový portrét vládnoucího páru. Slavit budou v soukromí večeří s příbuznými.

Observatoř Libuš
15.11.
VIDEO

Jakými přístroji se měří v Českém hydrometeorologickém ústavu?

Letos uplynulo 50 let od zahájení činnosti Observatoře Praha-Libuš. Při této příležitosti si nechala redakce TN.cz představit jednotlivé měřící přístroje ČHMÚ.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II a princ Philip - 1
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Krtek a Zdeněk Miler
15.11.
INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA

Pohádkový Krtek Zdeňka Milera slaví 60. narozeniny. VIDEO

Oblíbená postavička Krtka autora Zdeňka Milera letos slaví 60. narozeniny. K této příležitosti byla vytvořena výstava na Chvalském zámku.

Oslavy 28. října na Vítkově
aktualizováno 28.10.
99 let

Politici, vojáci i veteráni si připomněli vznik Československa

Politici, zástupci armády, váleční veteráni z druhé světové války i zástupci spolků si dnes u Národního památníku v Praze na Vítkově připomněli výročí vzniku samostatného Československa.

2063722
27.10.
velká láska

Dojemné video: Muž vyznal lásku své ženě po 80 letech od svatby

Arthur Jacobs (105) a jeho žena Marcia (105) jsou jedním z nejstarších amerických párů. Manželé se poznali ještě před 2. světovou válkou a oslavili 80. výročí svatby. Okamžik, kdy Arthur vyznává své ženě lásku, dojal tisíce lidí po celém světě. Svůj velký den oslavili v nemocnici. Marcia, která už nemůže mluvit, políbila svému choti ruku.

Zlatá deska
05.09.
výročí sondy

Lidé poslali před 40 lety vzkaz mimozemšťanům! Tohle v něm bylo

Už dlouhých 40 let letí vesmírem na palubě sondy Voyager 1 vzkaz lidstva pro mimozemské civilizace, který obsahuje i český pozdrav. Společně se sondou Voyager 2 dávno přežívají plánovanou životnost a dál zkoumají mezihvězdný prostor.

Princezna Diana
aktualizováno 31.08.
Výročí dvacet let

Svět si připomíná smrt lady Diany! 10 věcí, které jste o ní nevěděli

Celý svět si na konci srpna připomíná smutné výročí. Přesně před dvaceti lety zemřela princezna Diana - jen pár hodin po nehodě v pařížském tunelu, kterou nepřežil řidič auta ani Dianin přítel Dodi Fayed. Přečtěte si seznam věcí, které jste o milované princezně zřejmě nevěděli.

Nehoda princezny Diany
30.08.
Smutné výročí

Dvacet let od Dianiny nehody: Hasič prozradil její poslední slova!

Britové si připomínají tragické výročí. Od nehody, po níž zemřela princezna Diana, uplynulo dvacet let. Lidé kladou květiny ke Kensingtonskému paláci i pařížskému tunelu, kde k neštěstí došlo. Po letech promluvil také hasič, který Dianu zachraňoval.

Rozpad ČSFR
aktualizováno 27.08.
Významné výročí

25 let od klíčové schůzky. Klaus a Mečiar rozdělili Československo

V sobotu 26. srpna uplynulo přesně 25 let od klíčového setkání v brněnské vile Tugendhat. Předsedové české a slovenské vlády Václav Klaus a Vladimír Mečiar podepsali dohodu o rozdělení federace. Společný stát zanikl 31. prosince.