Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

ANKETA Střepiny

Evropská unie nám vzala rum a máslo! Co dalšího změnila?

Bez oslav a ohňostrojů si právě teď v květnu připomínáme třinácté výročí vstupu Česka do Evropské unie. Na pozadí diskusí o tom, jak ji budou Britové opouštět, se dá polemizovat, jestli nám více dala nebo vzala.

Ceremoniál na pražském Vítkově
Aktualizováno 8.5. 2017 12:22
den vítězství

Česko si připomnělo na Vítkově konec války, Zeman ale nedorazil!

Dnes je tomu přesně 72 let od konce druhé světové války a nejvyšší státní představitelé se tak tradičně sešli na slavnostním ceremoniálu u Národního památníku v Praze na Vítkově. Slavnostní událost ale letos vynechala hlava státu - prezident Miloš Zeman, údajně proto, aby se mohl plně soustředit na odpolední jmenování generálů.

Iveta Bartošová
Aktualizováno 29.4. 2017 12:59
smutné výročí

Tři roky po smrti Bartošové: Jak dnes vypadá místo, kde zemřela

Právě dnes jsou to tři roky, co navždy utichl nezapomenutelný hlas zpěvačky Ivety Bartošové. Jak dnes žije vdovec Josef Rychtář a Ivetin syn Artur a ostatní muži jejího života?

Prásk.tv píše:

3 roky od smrti Ivety Bartošové
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Oslavy královny Alžběty - 3
Aktualizováno 21.4. 2017 21:36
temné tajemství

Královna Alžběta slaví narozeniny! Za tuhle věc ji lidé kdysi proklínali

Britská královna Alžběta II. dnes slaví 91. narozeniny. Oslava ale proběhne v soukromí, oficiálně totiž královna slaví až druhou červnovou sobotu. Nejenže má v té době narozeniny i královnin manžel princ Philip, ale je také větší pravděpodobnost, že bude hezky.

slavnostní přejezd

Stovky motorek a nablýskaných aut: Silnice 66 oslavila 20. výročí

Na Příbramsku v neděli stovky motorkářů a majitelů nablýskaných automobilů slavnostním přejezdem oslavili už 20. výročí vzniku české silnice číslo 66. Ta je 200 krát kratší než její slavná americká kolegyně a zároveň nejkratší ze všech 66 na světě. Nadšenci přejeli se svými miláčky z Příbrami do Milína už po šesté.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 4
Aktualizováno 15.4. 2017 21:26
galerie vojenská přehlídka

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena. Ukázala nové zbraně

Severní Korea oslavila dnešní 105. výročí narození zakladatele komunistického režimu Kim Ir-sena vojenskou přehlídkou, na které mimo jiné ukázala nové zbraně. Podle tiskových agentur šlo zřejmě o nové rakety dlouhého doletu a o balistické střely odpalované z ponorek.

Smutné výročí

Míša se ztratila před třemi měsíci: Tady byla naposledy šťastná!

Už tři měsíce pátrají policisté po třináctileté Míše Muzikářové. Hledali ji v Ústí nad Labem, kde bydlela, v lesích na Plzeňsku, bývalém bunkru i na skládce. Po dívce ale jako by se slehla zem. Příbuzní nedávno sdíleli Míšinu rozesmátou fotku, kterou chtěli ukázat, že byla šťastné dítě.

sousedské setkání

Merkelová, Sobotka a Fico: Řešili migranty i dálnice v Německu!

Český premiér Bohuslav Sobotka a jeho slovenský protějšek Robert Fico se v Berlíně sešli s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Setkání proběhlo při příležitosti 25. výročí podpisu smlouvy o dobrém sousedství mezi Českou a Slovenskou Federativní republikou a Německem. Jedním z hlavních témat setkání byla i migrační krize a dálniční poplatky v Německu.

Výročí EU

Evropská unie slaví 60 let! Na summitu řeší státy její budoucnost

Špičky států Evropské unie se sjíždějí do Říma. Oslaví tam 60. výročí podpisu smluv zakládajících společenství, ze kterého se Unie vyvinula. Ani tento symbolický summit se však neobešel bez sporu. Polsko hrozilo, že nepodepíše slavnostní deklaraci, pokud v ní nebude zmínka o nutnosti posílit roli národních parlamentů. Na poslední chvíli si ji prosadilo.

Smutné výročí v Belgii - 2
Aktualizováno 19.3. 2017 07:36
32 mrtvých přijde i královská rodina

Smutné výročí v Belgii: Oběti útoku teroristů uctí "minutou hluku"

Belgie si v týdnu připomene nejhorší teroristický útok v dějinách země, při kterém loni zemřelo 32 nevinných lidí. Smutné výročí doprovodí slavnostní ceremonie, která má za cíl všem ukázat, že srdce Evropy stále bije a ani teroristé ho nezastaví. Zahají ji belgická královská rodina, ve středu pak lidé uctí oběti "minutou hluku".