Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

V této budově byla před 80 lety podepsána Mnichovská dohoda
aktualizováno 30.09.
Historická událost

Co vědí o Mnichovské dohodě Češi a Němci? Odpovědi šokují

Přesně před 80 lety přišlo osudové rozhodnutí, které znamenalo rozpad prvorepublikového Československa. Mnichovskou dohodu podepsali v sídle Adolfa Hitlera zástupci Německa, Británie, Francie a Itálie. Ptali jsme se, co si Češi a Němci o Mnichovské dohodě pamatují ze školy? Některé odpovědi byly opravdu šokující.

Mnichovská dohoda - představitelé západních mocností
29.09.
Osmičkové výročí

O nás bez nás. Připomínáme si 80 let od Mnichovské dohody

Pro většinu národa šlo o obrovskou zradu. Před 80 lety podepsaly v Mnichově západní mocnosti dohodu, která před druhou světovou válkou rozhodla o postoupení pohraničních území Československa Německu.

Meghan Markle
26.09.
Meghan na veřejnosti

Meghan Markle si poprvé vyšla bez Harryho! Zlákalo ji umění

Vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markle, má za sebou první velkou premiéru. Na veřejnosti se v rámci královských povinností objevila poprvé bez svého manžela, prince Harryho. Zavítala do Královské akademie umění v Londýně, kde si prohlédla výstavu uměleckých děl z ostrovů v Tichém oceánu.

Prásk.tv píše:

Nova Sport slaví 10 let - 1
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ÚKLID PEVNÝCH PODLAH SNADNO A RYCHLE

Hladká dlažba i plovoucí a dřevěné podlahy vyžadují specifickou péči.

Íránský prezident Hasan Rúhání reaguje na zrušení dohody
22.09.
výročí války

Trump proti nám neuspěje stejně jako Husajn, zní z Íránu

Americký prezident Donald Trump ve střetu s Íránem neuspěje, stejně jako kdysi irácký vůdce Saddám Husajn. S odkazem na íránsko-iráckou válku v 80. letech minulého století to dnes prohlásil íránský prezident Hasan Rúhání. Dodal, že Teherán se navzdory tlaku ze strany Spojených států nevzdá svých raket a naopak zvýší své "obranné kapacity", uvedly světové tiskové agentury.

Oslavy výročí na Vítkově
aktualizováno 19.09.
Oslavy výročí

Republika oslaví 100. výročí zajímavými akcemi

Již jen několik týdnů zbývá do výročí sta let od založení republiky. Na dnešním setkání v Praze v Clam-Gallasově paláci odhalili organizátoři program národních oslav, které se uskuteční v hlavním městě.

11. září
aktualizováno 11.09.
11. září 2001

Moment, který navždy změnil svět. Od útoků na USA uplynulo 17 let

Výročí nejhorších teroristických útoků v historii Spojených států si dnes Američané připomněli na několika vzpomínkových akcích. Do míst, kam se unesená letadla zřítila, dnes dorazili také prezident Donald Trump, viceprezident Mike Pence nebo ministr obrany James Mattis.

Vojenská přehlídka v KLDR k 70. výročí založení země
aktualizováno 09.09.
Opulentní oslavy

Na přehlídce v KLDR chyběly balistické rakety. Země slaví 70 let!

Severní Korejci si ve velkém stylu připomínají 70. výročí vzniku země. V neděli centrem Pchjongjangu proburácela velká vojenská přehlídka. Mezi "exponáty" chyběly mezikontinentální balistické rakety a celkově byla podle pozorovatelů přehlídka skromnější než v předchozích letech.

Zámek Lány otevřen veřejnosti
06.09.
Výročí Československa

Lány se po šesti letech otevřely všem. Ale jen na dva dny!

Zámek v Lánech se dnes po šesti letech otevřel veřejnosti. Prohlídku letního sídla prezidenta a přilehlých zahrad si nenechaly ujít tisíce lidí. K vidění byla například pracovna Miloše Zemana a jeho oblíbené křeslo. Návštěvníci mají možnost si unikátní prostory prohlédnout ještě zítra.

Padesátník
31.08.
konec mincí

Padesátníky už neplatí 10 let, v oběhu jich zůstaly stovky milionů

Je to přesně 10 let od chvíle, kdy přestaly platit padesátníky. Mezi lidmi jich zůstalo tolik, že se jejich hodnota blíží dvěma stům milionů korun. Málokomu stály drobné mince za odevzdání a najdou se i kutilové, kteří je využívají například v modelářství.

Nehoda princezny Diany
31.08.
Výročí úmrtí

Svědek Dianiny nehody promluvil po 21 letech! "Mohla žít," tvrdí

Před 21 lety obletěla svět smutná zpráva o úmrtí princezny Diany. Dodnes halí okamžik, kdy naposledy vydechla oblíbená členka královské rodiny, rouška tajemství. Teď ji alespoň částečně poodhalil právník, který byl svědkem tragické nehody, ale dosud mlčel.