Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zlatá deska
05.09.
výročí sondy

Lidé poslali před 40 lety vzkaz mimozemšťanům! Tohle v něm bylo

Už dlouhých 40 let letí vesmírem na palubě sondy Voyager 1 vzkaz lidstva pro mimozemské civilizace, který obsahuje i český pozdrav. Společně se sondou Voyager 2 dávno přežívají plánovanou životnost a dál zkoumají mezihvězdný prostor.

Princezna Diana
aktualizováno 31.08.
Výročí dvacet let

Svět si připomíná smrt lady Diany! 10 věcí, které jste o ní nevěděli

Celý svět si na konci srpna připomíná smutné výročí. Přesně před dvaceti lety zemřela princezna Diana - jen pár hodin po nehodě v pařížském tunelu, kterou nepřežil řidič auta ani Dianin přítel Dodi Fayed. Přečtěte si seznam věcí, které jste o milované princezně zřejmě nevěděli.

Nehoda princezny Diany
30.08.
Smutné výročí

Dvacet let od Dianiny nehody: Hasič prozradil její poslední slova!

Britové si připomínají tragické výročí. Od nehody, po níž zemřela princezna Diana, uplynulo dvacet let. Lidé kladou květiny ke Kensingtonskému paláci i pařížskému tunelu, kde k neštěstí došlo. Po letech promluvil také hasič, který Dianu zachraňoval.

Prásk.tv píše:

Útok 11. září
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Rozpad ČSFR
aktualizováno 27.08.
Významné výročí

25 let od klíčové schůzky. Klaus a Mečiar rozdělili Československo

V sobotu 26. srpna uplynulo přesně 25 let od klíčového setkání v brněnské vile Tugendhat. Předsedové české a slovenské vlády Václav Klaus a Vladimír Mečiar podepsali dohodu o rozdělení federace. Společný stát zanikl 31. prosince.

Záplavy 2002
16.08.
smutné výročí

Zkáza před 15 lety: Velká voda zaplavila desítky vesnic i Terezín

Povodňová vlna dorazila před patnácti lety i do Terezína. Zaplavila celé město i památník. Obrovské masy vody z Labe a Ohře navíc v Litoměřické kotlině vytvořily 20 kilometrů dlouhé jezero, pod jehož hladinou zmizelo 45 obcí. Ve zbytku Čech začala voda ustupovat a ukázalo se, jaké škody za sebou nechala.

Povodně 2002
15.08.
katastrofická povodeň

Výročí zkázy: Voda před 15 lety ničila vesnice, zasáhla i Spolanu

Povodeň, která se před patnácti lety valila republikou, pustošila města a vesnice na severu Čech i 15. srpna. Smutným symbolem se stala obec Zálezlice, kterou záplavová vlna téměř celou zničila. O pár kilometrů dál pak voda ochromila neratovickou chemičku, ze které unikl jedovatý chlór. Děsivé povodně si ale připomínají i v Zoo, příběh lachtana Gastona , kterého tehdy unášel silný proud sledovali po celém světě.

Povodní zdevastovaná stanice metra
14.08.
přírodní katastrofa

Smutné výročí: Před patnácti lety zaplavila metro tisíciletá povodeň

Den, kdy padlo pražské metro. Tak mnozí vzpomínají na 14. srpen přesně před patnácti lety. Podzemní linky v Praze mnozí považovali za nezaplavitelné, Vltava ale ukázala svou sílu. Ničivé povodně nejsilněji zasáhly právě Prahu a také sever Čech po proudu Labe.

Povodně 2002
07.08.
video připomeňte si

Smutné výročí: Před 15 lety velká voda zabíjela Čechy! Přišla rychle

Právě na pondělí připadá smutné výročí, kdy Česko zasáhla jedna z největších přírodních katastrof. 7. srpna 2002 přišly ničivé povodně a změnily životy mnoha lidí. Osmi lidem dokonce tehdy velká voda život vzala.

Oslavy vítězství Erdoganových příznivců v referendu
aktualizováno 16.07.
Výročí převrat

Od zmařeného puče v Turecku uběhl rok, Erdogan slíbil zúčtování

Turecko si připomnělo první výročí neúspěšného pokusu o státní převrat. Do ulic vyšly desetitisíce lidí a vše se točilo hlavně kolem prezidenta Erdogana. Ten stihl odhalit památník v Istanbulu a v Ankaře přednést projev. Slíbil, že potrestá zrádce.

Velociped
aktualizováno 11.06.
převratný vynález

Bicykl slaví 200 let! Jaká je jeho historie? A jaká budoucnost?

Jízdnímu kolu bude zítra přesně 200 let. Jak vůbec kolo vypadalo, jak se změnilo za dvě století, jaké jsou současné trendy a jak bude vypadat za sto let? Čtěte dál...