Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Velociped
Aktualizováno 11.6. 2017 21:05
převratný vynález

Bicykl slaví 200 let! Jaká je jeho historie? A jaká budoucnost?

Jízdnímu kolu bude zítra přesně 200 let. Jak vůbec kolo vypadalo, jak se změnilo za dvě století, jaké jsou současné trendy a jak bude vypadat za sto let? Čtěte dál...

Památník v Lidicích
Aktualizováno 10.6. 2017 12:02
Pietní akt

Stovky lidí si dnes v Lidicích připomněly 75 let od zničení obce

Stovky lidí si dnes v Lidicích připomněly 75 let od zničení obce nacisty a 70 let od její obnovy. Zazněla i modlitba plzeňského biskupa Tomáše Holuba.

Miloš Zeman převzal klíč od Lidic
Aktualizováno 27.5. 2017 21:56
oslava výročí

Zeman v Lidicích: Teroristické útoky jsou dílem naší zbabělosti

Prezident Miloš Zeman v sobotu na oslavách v Lidicích označil teroristické útoky za dílo naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Oslav výročí položení základního kamene obce, kterou za druhé světové války vyhladili nacisté, se zúčastnila také britská velvyslankyně pro Českou republiku Jan Thomsponová a vedoucí úřadu americké ambasády Kelly Adamsová-Smithová.

Prásk.tv píše:

Seriál Ulice: Sabina a Vincent
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Povýšení in memoriam

Generálmajor Gabčík. Obětoval se pro nás, vysvětlil Kiska povýšení

Andrej Kiska povýšil in memoriam odbojáře Jozefa Gabčíka na generálmajora. Slovenský prezident to učinil u příležitosti 75. výročí operace Anthropoid. Při ní Gabčík spolu s Janem Kubišem provedli atentát na Reinharda Heydricha. Říšského protektora Čech a Moravy a vysoce postaveného nacistu se jim podařilo zabít.

ANKETA Střepiny

Evropská unie nám vzala rum a máslo! Co dalšího změnila?

Bez oslav a ohňostrojů si právě teď v květnu připomínáme třinácté výročí vstupu Česka do Evropské unie. Na pozadí diskusí o tom, jak ji budou Britové opouštět, se dá polemizovat, jestli nám více dala nebo vzala.

Ceremoniál na pražském Vítkově
Aktualizováno 8.5. 2017 12:22
den vítězství

Česko si připomnělo na Vítkově konec války, Zeman ale nedorazil!

Dnes je tomu přesně 72 let od konce druhé světové války a nejvyšší státní představitelé se tak tradičně sešli na slavnostním ceremoniálu u Národního památníku v Praze na Vítkově. Slavnostní událost ale letos vynechala hlava státu - prezident Miloš Zeman, údajně proto, aby se mohl plně soustředit na odpolední jmenování generálů.

Iveta Bartošová
Aktualizováno 29.4. 2017 12:59
smutné výročí

Tři roky po smrti Bartošové: Jak dnes vypadá místo, kde zemřela

Právě dnes jsou to tři roky, co navždy utichl nezapomenutelný hlas zpěvačky Ivety Bartošové. Jak dnes žije vdovec Josef Rychtář a Ivetin syn Artur a ostatní muži jejího života?

Oslavy královny Alžběty - 3
Aktualizováno 21.4. 2017 21:36
temné tajemství

Královna Alžběta slaví narozeniny! Za tuhle věc ji lidé kdysi proklínali

Britská královna Alžběta II. dnes slaví 91. narozeniny. Oslava ale proběhne v soukromí, oficiálně totiž královna slaví až druhou červnovou sobotu. Nejenže má v té době narozeniny i královnin manžel princ Philip, ale je také větší pravděpodobnost, že bude hezky.

slavnostní přejezd

Stovky motorek a nablýskaných aut: Silnice 66 oslavila 20. výročí

Na Příbramsku v neděli stovky motorkářů a majitelů nablýskaných automobilů slavnostním přejezdem oslavili už 20. výročí vzniku české silnice číslo 66. Ta je 200 krát kratší než její slavná americká kolegyně a zároveň nejkratší ze všech 66 na světě. Nadšenci přejeli se svými miláčky z Příbrami do Milína už po šesté.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 4
Aktualizováno 15.4. 2017 21:26
galerie vojenská přehlídka

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena. Ukázala nové zbraně

Severní Korea oslavila dnešní 105. výročí narození zakladatele komunistického režimu Kim Ir-sena vojenskou přehlídkou, na které mimo jiné ukázala nové zbraně. Podle tiskových agentur šlo zřejmě o nové rakety dlouhého doletu a o balistické střely odpalované z ponorek.