Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sestry se braly ve stejný den
01.12.
Krásná vzpomínka

Sestry oslavily unikátní výročí, obě se vdávaly před půlstoletím!

Dvě sestry si v sobotu se svými manželi v Telči po padesáti letech řekli své Ano. Výročí nebylo jen tak ledajaké. Sestry se totiž vdávaly v roce 1968 ve stejný den. Sourozencům se také podařilo porodit ve stejný měsíc a k tomu ještě holčičky.

Paul Walker - 5
aktualizováno 30.11.
Osudná nehoda

"Rychlý a zběsilý" Paul Walker je po smrti 5 let! Teď přišla pocta

Byl usměvavý, pohledný a díky filmové sérii Rychle a zběsile ho znal celý svět. Rychlá auta miloval nejen na filmovém plátně, ale také v soukromí. A to se mu stalo osudným. Paul Walker zemřel poslední listopadový den roku 2013.

Po mincích nabízí stát výroční dluhopisy
aktualizováno 27.11.
Ministerstvo financí

Můžete snadno vydělat! Stát nabízí výhodné výroční dluhopisy

Ministerstvo financí v pondělí zahájí u příležitosti 100. výročí vzniku Československa prodej státních dluhopisů určených pro občany. Emise s názvem Dluhopis Republiky bude vydán se splatností šest let. Jeho výnos nebude pravidelně vyplácen, ale bude reinvestován jednou ročně do stejné emise dluhopisů. Na tiskové konferenci o tom v úterý informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Prásk.tv píše:

Mickey Mouse slaví 90. narozeniny - 4
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha - 1
aktualizováno 11.11.
Velká válka

Na počest válečných obětí zvonily jen zvony. Sirény zůstaly ztichlé

Zvonění v neděli ve 13:30 v Česku připomnělo oběti první světové války. Zvony zněly z pražské katedrály svatého Víta i mnoha dalších kostelů po celé zemi. Sirény, o kterých po středečním jednání vlády mluvil premiér Andrej Babiš (ANO), spuštěny nebyly. Hasiči na to nedostali požadavek z Úřadu vlády, řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Zaoralová.

Světoví státníci si v Paříži připomínají 100 let od konce 1. světové války
aktualizováno 11.11.
vítězný oblouk

Svět si připomíná sto let od války. Mezi státníky vběhla nahá dívka

V Paříži u Vítězného oblouku za účasti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zahraničních prezidentů a premiérů včetně českého ministerského předsedy Andreje Babiše začala vzpomínková ceremonie u příležitosti stého výročí konce první světové války.

Bankomat - 2
09.11.
Finanční sektor

České banky slaví 100 let, stejně jako stát. Jak se změnily?

Československé bankovnictví letos stejně jako samostatný stát slaví stoleté výročí. Přesně před 150 lety navíc vznikla první akciová společnost zaměřená na poskytování půjček tuzemským podnikatelům. Hlavně díky novým technologiím prošly bankovní služby velkým vývojem.

Křišťálová noc
aktualizováno 09.11.
Křišťálová noc

Smutné výročí. Nacisté udeřili na Židy přesně před 80 lety!

Dnes je tomu osmdesát let od Křišťálové noci, události, která změnila chod dějin. V noci z devátého na desátého listopadu roku 1938 vypálili nacisté 300 synagog, vyrabovali a zníčili na 7000 židovských obchodů a na 30 tisíc Židů odvlekli do koncentračních táborů.

Sirény
07.11.
Výročí konce války

Pozor! V neděli se mimořádně v celém Česku rozezní sirény

Oběti první světové války připomenou v Česku v neděli 11. listopadu v 13:30 zvony a sirény, budou znít dvě minuty 20 sekund. Po dnešním jednání vlády to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle informací ministerstva vnitra na twitteru vláda na jeho návrh vyhlásila na neděli celostátní symbolické uctění památky padlých v první světové válce a doporučila, aby se ve stanovený čas rozezněly zvony po celé republice.

Střepiny
29.10.

Střepiny 29. 10. 2018

Speciál Střepin se věnuje 100 výročí vzniku Československa.

Andrej Kiska o vraždě novináře Kuciaka
aktualizováno 28.10.
100 let republiky

Založení republiky si připomněli i Slováci. Svátek mají až v úterý

Položením věnců k soše spoluzakladatele Československa (ČSR) Milana Rastislava Štefánika v Bratislavě si dnes slovenský prezident Andrej Kiska a šéf parlamentu Andrej Danko připomněli výročí založení ČSR. Oba vedoucí představitelé Slovenska při této příležitosti označili Štefánika za přední osobnost v dějinách země.