Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záplavy 2002
16.08.
smutné výročí

Zkáza před 15 lety: Velká voda zaplavila desítky vesnic i Terezín

Povodňová vlna dorazila před patnácti lety i do Terezína. Zaplavila celé město i památník. Obrovské masy vody z Labe a Ohře navíc v Litoměřické kotlině vytvořily 20 kilometrů dlouhé jezero, pod jehož hladinou zmizelo 45 obcí. Ve zbytku Čech začala voda ustupovat a ukázalo se, jaké škody za sebou nechala.

Povodně 2002
15.08.
katastrofická povodeň

Výročí zkázy: Voda před 15 lety ničila vesnice, zasáhla i Spolanu

Povodeň, která se před patnácti lety valila republikou, pustošila města a vesnice na severu Čech i 15. srpna. Smutným symbolem se stala obec Zálezlice, kterou záplavová vlna téměř celou zničila. O pár kilometrů dál pak voda ochromila neratovickou chemičku, ze které unikl jedovatý chlór. Děsivé povodně si ale připomínají i v Zoo, příběh lachtana Gastona , kterého tehdy unášel silný proud sledovali po celém světě.

Povodní zdevastovaná stanice metra
14.08.
přírodní katastrofa

Smutné výročí: Před patnácti lety zaplavila metro tisíciletá povodeň

Den, kdy padlo pražské metro. Tak mnozí vzpomínají na 14. srpen přesně před patnácti lety. Podzemní linky v Praze mnozí považovali za nezaplavitelné, Vltava ale ukázala svou sílu. Ničivé povodně nejsilněji zasáhly právě Prahu a také sever Čech po proudu Labe.

Prásk.tv píše:

Anna Wiese‏ - 1
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

Povodně 2002
07.08.
video připomeňte si

Smutné výročí: Před 15 lety velká voda zabíjela Čechy! Přišla rychle

Právě na pondělí připadá smutné výročí, kdy Česko zasáhla jedna z největších přírodních katastrof. 7. srpna 2002 přišly ničivé povodně a změnily životy mnoha lidí. Osmi lidem dokonce tehdy velká voda život vzala.

Oslavy vítězství Erdoganových příznivců v referendu
aktualizováno 16.07.
Výročí převrat

Od zmařeného puče v Turecku uběhl rok, Erdogan slíbil zúčtování

Turecko si připomnělo první výročí neúspěšného pokusu o státní převrat. Do ulic vyšly desetitisíce lidí a vše se točilo hlavně kolem prezidenta Erdogana. Ten stihl odhalit památník v Istanbulu a v Ankaře přednést projev. Slíbil, že potrestá zrádce.

Velociped
aktualizováno 11.06.
převratný vynález

Bicykl slaví 200 let! Jaká je jeho historie? A jaká budoucnost?

Jízdnímu kolu bude zítra přesně 200 let. Jak vůbec kolo vypadalo, jak se změnilo za dvě století, jaké jsou současné trendy a jak bude vypadat za sto let? Čtěte dál...

Památník v Lidicích
aktualizováno 10.06.
Pietní akt

Stovky lidí si dnes v Lidicích připomněly 75 let od zničení obce

Stovky lidí si dnes v Lidicích připomněly 75 let od zničení obce nacisty a 70 let od její obnovy. Zazněla i modlitba plzeňského biskupa Tomáše Holuba.

Miloš Zeman převzal klíč od Lidic
aktualizováno 27.05.
oslava výročí

Zeman v Lidicích: Teroristické útoky jsou dílem naší zbabělosti

Prezident Miloš Zeman v sobotu na oslavách v Lidicích označil teroristické útoky za dílo naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Oslav výročí položení základního kamene obce, kterou za druhé světové války vyhladili nacisté, se zúčastnila také britská velvyslankyně pro Českou republiku Jan Thomsponová a vedoucí úřadu americké ambasády Kelly Adamsová-Smithová.

Andrej Kiska povýšil odbojáře Jozefa Gabčíka na generálmajora
26.05.
Povýšení in memoriam

Generálmajor Gabčík. Obětoval se pro nás, vysvětlil Kiska povýšení

Andrej Kiska povýšil in memoriam odbojáře Jozefa Gabčíka na generálmajora. Slovenský prezident to učinil u příležitosti 75. výročí operace Anthropoid. Při ní Gabčík spolu s Janem Kubišem provedli atentát na Reinharda Heydricha. Říšského protektora Čech a Moravy a vysoce postaveného nacistu se jim podařilo zabít.

EU
17.05.
ANKETA Střepiny

Evropská unie nám vzala rum a máslo! Co dalšího změnila?

Bez oslav a ohňostrojů si právě teď v květnu připomínáme třinácté výročí vstupu Česka do Evropské unie. Na pozadí diskusí o tom, jak ji budou Britové opouštět, se dá polemizovat, jestli nám více dala nebo vzala.