Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výročí EU

Evropská unie slaví 60 let! Na summitu řeší státy její budoucnost

Špičky států Evropské unie se sjíždějí do Říma. Oslaví tam 60. výročí podpisu smluv zakládajících společenství, ze kterého se Unie vyvinula. Ani tento symbolický summit se však neobešel bez sporu. Polsko hrozilo, že nepodepíše slavnostní deklaraci, pokud v ní nebude zmínka o nutnosti posílit roli národních parlamentů. Na poslední chvíli si ji prosadilo.

Smutné výročí v Belgii - 2
Aktualizováno 19.3. 2017 07:36
32 mrtvých přijde i královská rodina

Smutné výročí v Belgii: Oběti útoku teroristů uctí "minutou hluku"

Belgie si v týdnu připomene nejhorší teroristický útok v dějinách země, při kterém loni zemřelo 32 nevinných lidí. Smutné výročí doprovodí slavnostní ceremonie, která má za cíl všem ukázat, že srdce Evropy stále bije a ani teroristé ho nezastaví. Zahají ji belgická královská rodina, ve středu pak lidé uctí oběti "minutou hluku".

Hlava církve

Čtyři roky papeže Františka: Připomeňte si, čím okouzlil svět!

Dnes jsou to přesně čtyři roky, co se Jorge Mario Bergoglio stal papežem Františkem. Od té doby okouzluje svět - ať už svou bezprostředností a skromností, či vášnivým zápalem pro fotbal.

Prásk.tv píše:

Překvapení
čtěte o tématu výročí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Pátrání po Míše v raketové základně - 5
Aktualizováno 11.3. 2017 20:58
Neúspěšné pátrání

Smutné výročí: Míša zmizela už před dvěma měsíci, policie tápe

Policie stále pátrá po zmizelé třináctileté Míše Muzikářové, která je nezvěstná už dva měsíce. Momentálně prohledává areál bývalé vojenské základny na severu Plzeňska, ke kterému měl dnes již mrtvý, hlavní podezřelý Otakar S. pravděpodobně zvláštní vztah. Zatím ale ani tam policisté, psovodi nebo potápěči žádné nové stopy po dívce neobjevili.

Crazy Frog

Nejotravnější zvuk v dějinách slaví 20 let! Připomeňte si ho

Je to zvuk, který nás na začátku tisíciletí bombardoval odevšad - z rádií, televize i jako zvonění mobilních telefonů. A z videoklipu se na celý svět šklebil podivný šedivý žabák.

VÍKEND: Cesta do pravěku českého internetu

Český internet slaví pětadvacáté narozeniny. Úplně první pevné připojení pro firmy přišlo na 170 000 korun měsíčně.

případ Paurová

Smutné výročí: Ani po čtyřech letech není stopa po Paurové

Jsou to čtyři roky, co zmizela Jana Paurová ze Slavětína na Lounsku. Matka tří dětí se ztratila v únoru 2013 beze stopy. Podle manžela tehdy odešla z domova. Této variantě ale nenahrávají stopy získané během vyšetřování, ani svědecké výpovědi o tom, že Paur svou ženu opakovaně týral. Za to byl ostatně i odsouzen. I když od zmizení uplynula už velmi dlouhá doba, policie nepřestává pátrat. Konkrétní vyšetřovací postupy ale nekomentuje.

Královna Alžběta
Aktualizováno 6.2. 2017 13:44
Safírové výročí

Královna Alžběta vládne už 65 let! Výročí oslaví v kruhu nejbližších

Královna Alžběta II. si připsala další rekord, dožila se tzv. safírového výročí. Přesně před 65 lety se totiž stala hlavou monarchie, když zemřel její otec Jiří VI. Žádné velkolepé oslavy se ale nechystají, královna si významné datum připomene jen v kruhu nejbližších.

smutná vzpomínka

Karel Svoboda zemřel před 10 lety: Exkluzivní zpověď vdovy Venduly!

V sobotu to bude přesně deset let od tragické smrti oblíbeného českého skladatele Karla Svobody. Muže, který složil několik set písniček pro ty nejvýznamnější a nejpopulárnější české hvězdy. V exkluzivním rozhovoru na něj zavzpomínala vdova Vendula Pizingerová.

Mluvčí Charty 77 Martin Palouš, Jáchym Topol a Karel Schwarzenberg
Aktualizováno 7.1. 2017 11:15
anketa podepsali byste?

Signatáři Charty 77 se sešli po 40 letech. Kritizují vládu

V pražské Lucerně se dnes u příležitosti 40. výročí vzniku Charty 77 sešli její signatáři a další disidenti, kteří sehráli klíčovou roli při její organizaci. Na konferenci nazvané Charta vlastníma očima, která předchází večerní oslavě, zazněly nejen vzpomínky na okolnosti vzniku a fungování této opoziční iniciativy, ale i kritika současné české vlády, že se odklání od aktivní ochrany lidských práv v zahraničí.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE s Mary Kay