Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lucie Pařilová - 2
13.01.
VIDEOREPORTÁŽ Nevzdává se!

"Dětství bylo složité," říká Lucie, která nemá ruce. Zvládla i řidičák

Lucie Pařilová se sice narodila bez horních končetin, ani to ji ale neodradilo od velkých životních výzev. Jako zatím největší životní úspěch považuje to, že zvládla řidičák. K tomu se věnuje psaní básní a brzy ji čeká také vůbec první výstava obrazů, které maluje nohama.

Pracovníci kavárny AdAstra
aktualizováno 20.11.
Udělejte dobrý skutek

Kavárna, kde pracují postižení, krachuje. Pomůžete jednoduše!

Kavárna v Praze 2, která zaměstnává lidi s handicapem, krachuje. Na facebooku proto vznikla iniciativa, která má zániku kavárny zabránit. Stačí, aby každý den přišlo o 30 lidí více. Prosba se na sociální síti rychle šíří.

Matka s dítětem
31.10.
Vyšetří příčinu

Ve Francii přibývá dětí, které se rodí bez rukou. Nikdo neví proč

Ve Francii řeší, proč se děti na některých místech rodí bez rukou nebo se zdeformovanými končetinami. Spekuluje se o tom, že postižení souvisí s toxinem ve vodě, vzduchu nebo potravinách. Zabývat se tím bude i celostátní úřad.

Prásk.tv píše:

Malé lásky - Lucie a Ladislav
čtěte o tématu handicap na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Muž upoutaný na vozík
06.05.
Kdo je v právu?

Nepustí mě do bazénu, zlobí se vozíčkář. Akvapark se brání

Muž upoutaný na vozík si stěžuje, že nemůže do plaveckého areálu v Přerově. Jeho zaměstnanci prý mají od vedení zakázáno, pouštět tam vozíčkáře a další tělesně postižené bez doprovodu.

Víkend: Autisté
17.03.

VÍKEND: Neuvěřitelné schopnosti autistů

Jsou neuvěřitelní , protože to co umí oni, by jsme nedokázali ani v těch nejdivočejších snech. Autisté mají často vlastnosti na kterými se zastaví rozum.

2047090
aktualizováno 19.09.
TĚŽKÝ OSUD

Kráska bez nohy si nestěžuje a poráží sportovce! Čeká ji Evropa

Tereza Diepoldová si původně přála excelovat na basketbalové palubovce a závodně tančit, ale o tuto možnost ji obrala dopravní nehoda, když jí bylo deset let. Od té doby získala několik medailí z paralympijských her a z mistrovství světa. Dnes se na svůj handicap dívá pozitivně a je ráda, že tady vůbec může být. K tomu se nyní připravuje na Evropský pohár, který se koná 30. září na Strahově v Praze.

Anička a Shane
aktualizováno 13.02.
fotogalerie zpověď mladé dvojice

Náš sex je normální! Anička popsala vztah s vozíčkářem!

Lidé se jich neustále ptají, jestli je to jeho sestra nebo ošetřovatelka. Dvojice už toho má plné zuby a svěřila se i s tím, jak to mezi sebou mají v posteli.

Jennifer Bricks
16.11.
Neuvěřitelný příběh

Dívka nemá nohy, i tak je úspěšnou gymnastkou

Narodila se bez nohou a biologičtí rodiče ji kvůli tomu opustili. Nechtěli vychovávat mrzáčka. Jennifer Bricker (27) z Illinois i přes svůj handicap šla za svým snem a stala se úspěšnou sportovkyní.