Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zkažené kuřecí maso
aktualizováno 04.10.
Zapáchající maso

Kupovali jste kuřecí v Albertu? Prodávali zkažené, tvrdí inspekce

Prodejna Albert v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého prodávala zkažené kuřecí maso. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) přišla na to, že prodejce maso skladoval v nevyhovující teplotě. Albert se brání, že šlo jen o jediný balíček a že je tato situace naprosto výjimečná.

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 13.07.
Výsledky testů

V kuřecích řízcích našli salmonelu! Nekoupili jste si je také?

Po skandálu s listérií mají čeští prodejci a výrobci potravin další problém. Podle aktuálních testů kuřecích prsní řízků, jednoho z nejoblíbenějších druhů masa vůbec, se v některých testovaných vzorcích objevily bakterie salmonely, E.coli, stafylokoka nebo kampylobakterie. Nejhorší výsledky mělo kuřecí maso značky Vodňanské kuře z koncernu Agrofert, jako problémová se ukázala i balení z Albertu a Tesca.

Gril, maso, zelenina
07.07.
recepty

Marinujeme maso na gril. Pět nejlepších receptů, dojde i na pivo!

Grilování masa se přes léto nevyhne snad nikdo z nás. Jak se s masem v kuchyni popasovat, aby se všichni strávníci olizovali? Přinášíme 5 tipů na marinády, kterými rozhodně nikoho neurazíte.

Prásk.tv píše:

Kuřecí maso - 1
čtěte o tématu kuřecí maso na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Bistro v Hradci Králové
aktualizováno 07.06.
70 nakažených

Lékaři už vědí, proč se lidé v bistru přiotrávili! Toxiny jsou i smrtelné

Ještě poslední dva pacienti zůstávají v nemocnici v Hradci Králové poté, co se začátkem týdne přiotrávili toxiny z masa z rychlého občerstvení. První laboratorní výsledky už ukázaly na bakterie, které otravu nejméně 70 lidí způsobily.

Bistro v Hradci Králové
aktualizováno 06.06.
Potíže v Hradci

Masem z bistra se přiotrávilo 70 lidí! Kolabovali, řeší to i policie

Téměř 60 lidí v nemocnici a další, možná desítky s potížemi doma. Ti všichni měli, nebo stále ještě mají, velké zažívací problémy poté, co ve stánku s gyrosem v Hradci Králové snědli kuřecí maso, které bylo zřejmě plné toxinů. Několik pacientů dokonce zkolabovalo.

Kuřecí maso
03.05.
Obří zásilka

Kuřecí se salmonelou v Česku: Veterináři ho objevili 30 tun!

Veterináři přikázali stáhnout přes 30 tun kuřecích řízků původem z Brazílie, obsahovaly bakterie salmonely. Dostalo se i do vojenského stravovacího zařízení. Oznámil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Za uvádění závadných potravin na trh hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Kuřecí maso
aktualizováno 07.02.
Závadná zásilka

Z Polska dorazily na pulty tuny kuřecího masa se salmonelou!

V Jablonci nad Nisou prodala firma Karapetjan zhruba 1,9 tuny kuřecího masa obsahujícího bakterie způsobující salmonelózu. Datum spotřeby masa bylo do posledního ledna, lidé jej však mohou mít zamražené doma.

Játra kontaminovaná žlučí - 2
09.08.
Nemáte je doma?

POZOR! Supermarket prodával játra kontaminovaná žlučí!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje před mraženými kuřecími játry původem z Brazílie, které našla v obchodech Penny Market. Kontrolovaný vzorek byl totiž kontaminován žlučí!

Kuřecí maso
05.04.
falšované potraviny

Kuřecí maso obsahovalo zakázané chemikálie. Můžete ho mít doma!

Nepovolené polyfosfáty, které zadržují v mase vodu, objevili kontroloři Státní veterinární správy (SVS) v kuřecím mase z Polska, které se prodává i v Česku. Ačkoli je chlazené maso už po datu spotřeby, někteří lidé ho mohou mít doma zamražené. Zboží je možné vrátit v místě prodeje.

Obezita Ilustrační foto
aktualizováno 20.07.
neuvěřitelné

Mladík se cpal kuřecím z fastfoodu. Neuvěříte, co mu narostlo

Mladý Číňan si velmi často dával smažené kuřecí maso ve svém oblíbeném Fastfoodu. Když mu ale začali růst prsa, rozhodl se, že je na čase se svým jídelníčkem něco udělat.